Strona 9 z 13 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 124

Wątek: Canon EOS 90D

  1. #81
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Canon EOS 90D

    Jak pojawil się 80d to bylo tyle lamentu że nie ma 4k. No to 90d ma 4k... Trzeba było narzekać na co innego. Dali to czego ludziom brakowalo.
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  2. #82
    Bywalec Awatar rostek andrzej
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Szczecin/Kraków
    Wiek
    50
    Posty
    218

    Domyślnie Odp: Canon EOS 90D

    Pamiętam dobrze, jak wychodził 60 d to lament był straszny, że to wydmuszka, kastrat, degradacja serii dwucyfrowej. Ciekawe jakie zdjęcia będzie wypluwała nowa matryca.

    Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  3. #83
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 285

    Domyślnie Odp: Canon EOS 90D

    Cytat Zamieszczone przez rostek andrzej Zobacz posta
    Pamiętam dobrze, jak wychodził 60 d to lament był straszny, że to wydmuszka, kastrat, degradacja serii dwucyfrowej. Ciekawe jakie zdjęcia będzie wypluwała nowa matryca.

    Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
    Jak to już zapodał kolega, zdjęcia z nowej puszki są do zobaczenia, i do porównania tutaj: https://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM. Jest kiepsko.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  4. #84
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS 90D

    Cytat Zamieszczone przez rostek andrzej Zobacz posta
    Pamiętam dobrze, jak wychodził 60 d to lament był straszny, że to wydmuszka, kastrat, degradacja serii dwucyfrowej.
    i jeszcze do tego mieszanie Canona z blotem za reanimowanie wiecznie zywej matrycy 18 Mpix.

    tak wlasnie pamietam premiere 60D a nie jakis przyklaskiwanie, ze gibany ekran. w tym wypadku raczej bylo opluwanie go jako degrengolady "pancernej" serii xxD, bo "zaden pasjonat nie bedzie chcial gibanego ekranu, ktory zaraz to sie gdzies polamie". zreszta... co ja sie bede produkowal, jest czarno na bialym: https://www.canon-board.info/threads/67617-Eos-60D
    www albo tez flickr

  5. #85
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon EOS 90D

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    i jeszcze do tego mieszanie Canona z blotem za reanimowanie wiecznie zywej matrycy 18 Mpix.

    tak wlasnie pamietam premiere 60D a nie jakis przyklaskiwanie, ze gibany ekran. w tym wypadku raczej bylo opluwanie go jako degrengolady "pancernej" serii xxD, bo "zaden pasjonat nie bedzie chcial gibanego ekranu, ktory zaraz to sie gdzies polamie". zreszta... co ja sie bede produkowal, jest czarno na bialym: https://www.canon-board.info/threads/67617-Eos-60D
    Oj tak. 60D to były puszka jojcząca ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #86
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 285

    Domyślnie Odp: Canon EOS 90D

    Gibany ekran w wykonaniu Canona w modelach xxD mi się np. nie podoba. Nie da się tego użyć przy zastosowaniu płytki L albo odciąga wzrok od linii celowania. Zawsze jest to strata czasu i dezorientacja, gdy się chce kontrolować scenę raz bezpośrednio, a raz na ekranie.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  7. #87
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS 90D

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Gibany ekran w wykonaniu Canona w modelach xxD mi się np. nie podoba. Nie da się tego użyć przy zastosowaniu płytki L albo odciąga wzrok od linii celowania.
    jesli plytki L sa go* zaprojektowane (przez kogos kto uznal mozliwosc wpiecia kabli za wazniejsza od odchylenia ekranu), to sie zgadza. ale sa L-brackety dobrze zaprojektowane, ktore w niczym nie przeszkadzaja ekranikowi:


    odchylanie w stylu xxD/6D2 ma jedna podstawowa zalete: pracuje sie tym znakomicie w kadrach pionowych. czego nie da sie powiedziec o ekranikach "zwodzonych" jak w M5.

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Zawsze jest to strata czasu i dezorientacja, gdy się chce kontrolować scenę raz bezpośrednio, a raz na ekranie.
    ale po co dokladnie?
    www albo tez flickr

  8. #88
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 285

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon EOS 90D

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    jesli plytki L sa go* zaprojektowane (przez kogos kto uznal mozliwosc wpiecia kabli za wazniejsza od odchylenia ekranu), to sie zgadza. ale sa L-brackety dobrze zaprojektowane, ktore w niczym nie przeszkadzaja ekranikowi:
    https://images-na.ssl-images-amazon....eL._SY355_.jpg

    odchylanie w stylu xxD/6D2 ma jedna podstawowa zalete: pracuje sie tym znakomicie w kadrach pionowych. czego nie da sie powiedziec o ekranikach "zwodzonych" jak w M5.


    ale po co dokladnie?
    Przy długim teleobiektywie łatwiej jest go nacelować na obiekt, gdy ekran jest w osi obiektywu, a ekranu używam np. wtedy, gdy mam problem ze skorzystaniem z celownika optycznego, np. przy zdjęciach z bardzo niskiej perspektywy, które mi się okazjonalnie zdarzają gdy akurat nie mam przy sobie celownika kątowego.
    Dedykowane L-płytki są nie dość, że drogie, to nieuniwersalne, i w dalszym ciągu przeszkadzają w pewnych wariantach mocowania aparatu na głowicy statywu. Używam głowicy kulowej z obrotnicą. Kiedy przechylam obrotnicę o 90° w prawo, czyli do pionu, to aparat z płytką L jest zamocowany jak na gimbalu, i nie muszę blokować głowicy, aby mi nie fiknął. Jednakże obrotnica i głowica przeszkadzają w otwarciu ekranu całkowicie.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  9. #89
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Canon EOS 90D

    widzę że na wspomnienia z młodości niektórych zebrało - jak byliśmy piękni i młodzi to wszystko nam się wydawało wspaniałe:
    60D - podeprę się postem który użytkownika 60D który zapamietałem - po przejściu na 6D napisał ze do cropa nie wróci (w domyśle nigdy) i ten post bym dedykował piewcom owej cropowej wspaniałości
    wspomnienie matrycy 18 mpikselowej to już jest jazda po bandzie - chyba muszę napisać że wolałem obrazek z 350D nawet z mydlanym UWA tamrona (wtedy jeszcze wierzyłem w to co przeczytałem w internetach dlatego kupiłem) - ale na pewno zdjęcia dawało się 18 mpikselową matrycą robić (podobnie jak mydlanym uwa tamrona) więc jeśli ktoś lubi 18mpixelowe matryce to są pewnie w doskonałych cenach - nic tylko brać
    gibane ekraniki - są ludzie którzy tego taj najzwyczajniej po prostu nie potrzebują - toleruję gibanie góra-dół ale odwracanie jak do filmowania nie jest mi do niczego potrzebne jeśli będę mogł nie kupić to nie kupię
    na kwestę ostrości na 100% podglądzie można patrzyć różnie - można twierdzić że nie ma zdjęc ostrych, a tylko dobrze lub źle wyostrzone - moje doświadczenie mi szepcze że są obiektywy które robią zdjęcia nie wymagające wyostrzania (i te są ostre na 100% podglądzie) i są obiektywy którym żadne wyostrzanie nie pomoże i cała kupa (zwykle zbyt drogiego jak na swoje możliwości i polecanego przez całe tabuny influencerów z mnóstwem testów pokazujących jak to w niczym nie różnią się od dobrego obiektywu) sprzętu gdzieś pośrodku.

  10. #90
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 285

    Domyślnie Odp: Canon EOS 90D

    Doświadczenia zbiera się przez całe życie. Deliberowanie nad wyższością matrycy 18 Mp, czy 24 Mp nad obecnie oferowaną 32,5 Mp opiera się właśnie na osobistych doświadczeniach. Znając mankamenty poszczególnych, starszych, matryc, można się pokusić o przewidywanie problemów z nową. Myśmy nigdy nie dostali w ofercie od Canona poprawionej matrycy 18 Mp, ani 24 Mp, lecz od razu 32,5 Mp. Nie ma w ofercie Canona aparatu z matrycą 24 Mp, która by wykazywała ewidentnie mniejsze szumy, niż np. w 80D; wszystkie, gdziekolwiek je zaimplementowano, idą pod tym względem równo, a więc skoro by się chciało mieć dalej matrycę 24 Mp o lepszych parametrach obrazu, to po ofercie Canona nawet się nie ma co rozglądać, trzeba iść do konkurencji.
    W testach porównawczych nowa matryca spisuje się niby nie gorzej, niż 24 Mp, ale dalej słabo na tle konkurencji, natomiast dojdzie problem z większymi nieostrościami przy długich teleobiektywach.
    Człowiek, który się przesiadł z 60D na 6D i sobie to chwali, zapewne nie przesiadł się równocześnie z obiektywu np. 5,6/400 mm na obiektyw 4/500 mm + TC 1,4, bo to inna liga, inna cena, i inna waga, a tak by musiał zrobić, aby zamiast ekwiwalentnej ogniskowej 640 mm uzyskać natywną 700 mm, przy okazji zmieniając całkowicie metodę używania sprzętu przez utratę mobilności. Ja np. mam 6D i sobie go cenię, ale nie zakładam do niego T 100-400, bo do niego mam 80D, ani nie zakładam UWA, bo od tego mam M2 + EF-M 11-22mm STM i kieruję się zasadą, że lepiej dźwigać dodatkowy aparat gotowy do akcji, niż wymieniać obiektyw w warunkach polowych.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

Strona 9 z 13 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •