Strona 13 z 13 PierwszyPierwszy ... 3111213
Pokaż wyniki od 121 do 124 z 124

Wątek: Canon EOS 90D

  1. #121

    Domyślnie Odp: Canon EOS 90D

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Czy to są kropy, czy zmniejszone zdjęcia? OVF czy LV?
    Kropowane.Właśnie po to zawitał u mnie 90D

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Lotnicze foty rewelka! Przyroda też wymiata. Świetne foty i widać profeskę, bo nie każdy wie o tym, aby robić w priorytecie czasu z 1/100-125s , aby nie zamrozić obracających się łopat silników tłokowych. Lotnicza uczta dla oczu. Nawet Messerschmitt Me 262 się załapał na foty
    Generalnie nie wstydzę się portfolio ale też nie chwalę.Bo w sumie nie ma czym.Wystarczy być w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie i znać podstawy fotografii. Cała reszta czyli szumy,DR i inne często już mityczne tu na forum tematy są po za mną....

  2. #122
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Canon EOS 90D

    Cytat Zamieszczone przez Plugawy_Leon Zobacz posta
    Kropowane.Właśnie po to zawitał u mnie 90D

    --- Kolejny post ---



    Generalnie nie wstydzę się portfolio ale też nie chwalę.Bo w sumie nie ma czym.Wystarczy być w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie i znać podstawy fotografii. Cała reszta czyli szumy,DR i inne często już mityczne tu na forum tematy są po za mną....
    Jaki skromniś Niedźwiedzie super, samoloty też bdb

  3. #123
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 284

    Domyślnie Odp: Canon EOS 90D

    Niedźwiedzie to akurat kolega fotografował na pełnej klatce. Sam obiektyw do budżetowych nie należy i robi piękną robotę, ale nie o to chodzi, bo ani nie oceniamy obiektywu, ani nie skupiamy się wyłącznie na cudownych warunkach, dzięki którym powstały świetne zdjęcia. Sądzę, że stareńki EOS 20D też by się popisał z tym szkłem i w takich okolicznościach. W sprzyjających warunkach to nawet mój 80D z Tamronem 100-400 potrafi zrobić olśniewające fotki, ale ja robię zdjęcia wyłącznie z ręki, nigdy (no, prawie) ze statywu, więc dobija mnie kiepska proporcja zdjęć technicznie udanych do nieudanych. Dalej nie wiem, czy zmieniając korpus, a zostawiając Tamrona, jestem w stanie poprawić tę statystykę, bo tego, że jeśli zostawię 80D, ale zapnę 4/400 DO IS Mk II z TC 1,4x i statyw, otrzymam lepsze zdjęcia- jestem pewien. Raz mi się zdarzyło robić długą sesję ptakom ze statywu, z wyłączoną stabilizacją i efekty były świetne, ale to nie jest mój modus operandi, i nie jestem w stanie się dostosować do takiego rygoru z wielu powodów.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  4. #124

    Domyślnie Odp: Canon EOS 90D

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Niedźwiedzie to akurat kolega fotografował na pełnej klatce. Sam obiektyw do budżetowych nie należy i robi piękną robotę, ale nie o to chodzi
    Nigdzie nie pisałem o kadrach z misiem,że były popełnione 90D choć takie też mam.Nie mniej są one nieudane bo miś był za blisko na kropa ;-P Co do 20D no nie zrobił byś tą puszką takich zdjęć....ISO i tyle w temacie. Co do zdjęć tego typu ze statywu....nie wyobrażam sobie inaczej. Wiele gatunków jest aktywnych wtedy gdy nie ma dostatecznej ilości światła na fotografowanie z ręki.....Wiele razy zwierzaki po prostu w ciepły słoneczny dzień nie są aktywne..Więc generalnie focenie z ręki i podchodu to strata energii i czasu.Tak to moim zdaniem wygląda.Oczywiście nie każdy musi tak uważać. Owszem słoik 400/4,0 robi doskonałą robotę.Nie ukrywam,że jestem w nim zakochany ;-P

Strona 13 z 13 PierwszyPierwszy ... 3111213

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •