Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 124

Wątek: Canon EOS 90D

  1. #11
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: Canon EOS 90D

    Nie jest źle, a jak na Canona z serii xxD, to nawet moim zdaniem bardzo duży skok w stosunku do 80d, ale mimo wszystko nie sądzę żeby w fotografii przyrodniczej, ptasiej AF sprawdził się lepiej niż ten z 7d mark II. Na pewno jest mniej rozbudowany, czy pewniejszy, czulszy to się okaże. Nic to poczekam jeszcze na testy ale i tak zdaje się że przesiadam się na nikona d500 z 200-500 5,6 Niestety w dostępnym mi przedziale cenowym, nikon w uprawianej prze ze mnie fotografii miażdży canona Na pojawienie się 7d mark III nie liczę, a ewentualne Cropowe R puki co mnie nie interesuje, nawet jak by wyszło to będzie swoje kosztować, tak jak dedykowane do niego obiektywy, choć zapowiadany zoom 200-500 do canona R pewnie będzie optycznie wymiatać.

  2. #12
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Canon EOS 90D

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Ja też nie, ale wszystko idzie w kierunku ML. Zastanawiam się, czy w ogóle wypuszczą 5d mk5.
    no patrzac na to jak wyglada R, to na pewno wypuszcza
    www albo tez flickr

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS 90D

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    no patrzac na to jak wyglada R, to na pewno wypuszcza
    Nie po to wypuszczają te wszystkie idealne i drogie RF-y żeby te pare osób kupiło tylko nową 5tkę
    Miłego dnia
    moja www

  4. #14
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Canon EOS 90D

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Nie po to wypuszczają te wszystkie idealne i drogie RF-y żeby te pare osób kupiło tylko nową 5tkę
    5-tka jest koniem roboczym kotleciarzy, to najwieksza grupa zawodowych odbiorcow sprzetu, ktory Canon klepie. nie wydaje mi sie, zeby wiecej niz 50% ich w ciagu najblizszych 2-3 lat juz przeskoczylo na bagnet RF, i na pewno nie jesli do wyboru bedzie taki korpus jak jest obecnie R, bo on jest fajny jako alternatywa 6D2, no ale nie robmy sobie jaj z pogrzebu i nie porownujmy z 5D4 . i do trzymania z takimi sloikami jak obecnie (nie bede kopal wiaderka 28-70/2, ale nawet 85/1.2 jest jakby ciut... duzachny przy R-ce ).

    no to na oko jest miejsce na 5DV, za 2-3 lata. moze nawet cos posredniego miedzy 6D a 5D, tzn. mniejsza puszka od 5DIV (ale wieksza od 6D) , z gibanym ekranem, GPS-em ale dwoma slotami, joyem,... moze jakims hybrydowym celownikiem... ?
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 31-08-2019 o 17:16
    www albo tez flickr

  5. #15
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: Canon EOS 90D

    Też myślę, że Canon jeszcze nie grzebie piątki, czy szóstki. Dopóki będzie zapotrzebowanie na konkretne lustrzanki, dotąd będą produkowane, modernizowane. Z 7d jest trochę inna sprawa, wydaje mi się że na ten moment jest to puszka dla bardzo wąskiego grona jakim są np. ptasiarze, do tego już pare lat temu dość wyraźnie pokonana przez nikona D500. Być może jest to na tyle wąska grupa, że Canonowi po prostu bardziej opłaca się ją odpuścić, przynajmniej w niższym segmencie cenowym. Świadczyć o tym może również brak odpowiedników stosunkowych nie drogich nikkorów 300mm f4 PF, 500mm f5,6 PF, 200-500mm f 5,6.

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS 90D

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    5-tka jest koniem roboczym kotleciarzy, to najwieksza grupa zawodowych odbiorcow sprzetu, ktory Canon klepie. nie wydaje mi sie, zeby wiecej niz 50% ich w ciagu najblizszych 2-3 lat juz przeskoczylo na bagnet RF, i na pewno nie jesli do wyboru bedzie taki korpus jak jest obecnie R, bo on jest fajny jako alternatywa 6D2, no ale nie robmy sobie jaj z pogrzebu i nie porownujmy z 5D4 . i do trzymania z takimi sloikami jak obecnie (nie bede kopal wiaderka 28-70/2, ale nawet 85/1.2 jest jakby ciut... duzachny przy R-ce ).

    no to na oko jest miejsce na 5DV, za 2-3 lata. moze nawet cos posredniego miedzy 6D a 5D, tzn. mniejsza puszka od 5DIV (ale wieksza od 6D) , z gibanym ekranem, GPS-em ale dwoma slotami, joyem,... moze jakims hybrydowym celownikiem... ?
    Napiszę jak to wygląda z punku widzenia tzw. "kotleciarza" (schabowy bardzo lubię nie tam jakieś ośmiorniczki).
    Mam kilka canonów. 5DIV, 6D i 5D. 5D - uwielbiam. Tym starociem fotografuję często prywatnie. Żaden inny aparat canona nie daje mi takiej satysfakcji ze zdjęć. Nie potrafię powiedzieć dlaczego.
    5DIV - świetny sprzęt. Używam gdy potrzebuję dobrego AF i działającego trybu servo. Dodatkowo fajna dynamika matrycy. Coraz` częściej po niego sięgam.
    6D - mam dwie sztuki i to moje konie robocze. Nie przeszkadza mi słabszy AF. Matryca daje fajny obrazek. Na zlecenia biorę dwie sztuki i trzy stałki. Nic więcej do szczęścia nie potrzebuję. Obecnie nie jestem zainteresowany eRką. Może kiedyś ale raczej jako dodatek do 5DIV.
    Osobiście bardzo lubię prostotę. Nieprzeładowane menu, intuicyjną guzikologię.
    Jestem przekonany, że 5DmkV będzie na bank. Obecnie jest jakby szał na bezlustra w branży ślubnej ale ja to olewam. Wolę sprawdzone rozwiązania. Klienci zadowoleni, jedna bateria wystarcza na całe zlecenie i nic więcej nie potrzebuję. Nawet słoików mam za dużo bo praktycznie w użyciu są dwa no maksymalnie trzy.
    Odkąd lata temu kupiłem 5D to przestałem się interesować cropem. Nawet obecnie chyba wolałbym kupić kolejną starą piątkę niż takie 90D
    Pozdrowienia.

  7. #17
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    254

    Domyślnie Odp: Canon EOS 90D

    moim zdaniem niepotrzebnie skreślasz eRke, są dziedziny fotografii w której sprawdza się lepiej niż 5dIV (mam oba), trzeba sie troche przyzwyczaić ale ja się polubiłem z eRka

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS 90D

    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    moim zdaniem niepotrzebnie skreślasz eRke, są dziedziny fotografii w której sprawdza się lepiej niż 5dIV (mam oba), trzeba sie troche przyzwyczaić ale ja się polubiłem z eRka
    Niczego nie skreślam. Wręcz kibicuję. Kto wie może kiedyś kupię kolejną wersję. No ale to jest temat o 90D jakby nie było. Też kibicuję!

  9. #19
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon EOS 90D

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    5-tka jest koniem roboczym kotleciarzy, to najwieksza grupa zawodowych odbiorcow sprzetu, ktory Canon klepie. nie wydaje mi sie, zeby wiecej niz 50% ich w ciagu najblizszych 2-3 lat juz przeskoczylo na bagnet RF, i na pewno nie jesli do wyboru bedzie taki korpus jak jest obecnie R, bo on jest fajny jako alternatywa 6D2, no ale nie robmy sobie jaj z pogrzebu i nie porownujmy z 5D4 . i do trzymania z takimi sloikami jak obecnie (nie bede kopal wiaderka 28-70/2, ale nawet 85/1.2 jest jakby ciut... duzachny przy R-ce ).

    no to na oko jest miejsce na 5DV, za 2-3 lata. moze nawet cos posredniego miedzy 6D a 5D, tzn. mniejsza puszka od 5DIV (ale wieksza od 6D) , z gibanym ekranem, GPS-em ale dwoma slotami, joyem,... moze jakims hybrydowym celownikiem... ?
    Nie ma pewności jak się to potoczy. Duża grupa ludzi którzy zaczęli używać eRki coraz mniej chętnie patrzy na lustrzanki. Nie wiem jak jest to duża tendencja ale może być różnie. Podejrzewam że 5D mkV się pojawi ale co do następcy nie mam pewności. I nie przesadzałbym z tym "trzymaniem". To jest rzecz indywidualna, są kwestie dużo bardziej istotne, wręcz przesądzające o takim wyborze.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #20
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Canon EOS 90D

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Nie ma pewności jak się to potoczy. Duża grupa ludzi którzy zaczęli używać eRki coraz mniej chętnie patrzy na lustrzanki. Nie wiem jak jest to duża tendencja ale może być różnie. Podejrzewam że 5D mkV się pojawi ale co do następcy nie mam pewności. I nie przesadzałbym z tym "trzymaniem". To jest rzecz indywidualna, są kwestie dużo bardziej istotne, wręcz przesądzające o takim wyborze.
    Tez jestem ciekaw jak to sie potoczy...

    Co do preferencji i powrotow, to ja mialem ostatnio w druga strone... Przez ostatnie 3 miesiace foce niemal bez wyjatku lustrem. W weekend na rower wzialem Mke. I po 5 minutach chcialem wrocic do domu po normalny celownik. Taki, w ktorym widze dokladnie co foce, a nie namiastke rzeczywistosci jak na 8-bitowym komputerze.

    Tak ze zobaczymy po zimie, bo wtedy bede pewnie glownie focil Mka a tylko okazyjnie lustrem. Ale moze skonczy sie dla mnie jakims 70D i wtedy pewnikiem bedzie trzeba rzezbic jakas Sigma 30
    www albo tez flickr

Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •