Strona 17 z 20 PierwszyPierwszy ... 71516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 192

Wątek: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

  1. #161

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Też jestem ciekaw, czy jest choćby jedna osoba z m6ii.Jeśli tak, to miałbym 1 pytanie.Czy przy manualnym ustawieniu ostrosci (manual focus} na np. 2 m i po wyłączeniu aparatu i ponownym włączeniu aparat zapamietuje ustawioną manualnie odległość {np. wspomniane przykladowe dwa metry} czy też od nowa trzeba ręcznie te odległosc ustwiać, każdorazowo po włączeniu aparatu.
    W moich innych aparatach pomimo MF {manual focus} i zadanej odległosci aparat po wyłączeniu i ponownym włĄCZENIU resetuje sie na nieskończonosc i każdorazowo trzeba te manualną ostrosc ustawic od nowa.
    Może sie odezwie użytkownik?

  2. #162
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Cytat Zamieszczone przez andrzejek Zobacz posta
    (...)
    W moich innych aparatach pomimo MF {manual focus} i zadanej odległosci aparat po wyłączeniu i ponownym włĄCZENIU resetuje sie na nieskończonosc i każdorazowo trzeba te manualną ostrosc ustawic od nowa.(...)
    A czy ktoś wie jakie jest uzasadnienie przechowywania wyłączonego af na nieskończoność? Logika podpowiada, ze lepsze by było na drugim końcu. Porażona słońcem migawka miałaby jakieś szanse... To samo z przysłoną (zawsze pełne otwarcie), choć pewnie tu by wystąpiła niezgodność ze specyfikacją EOS.

    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  3. #163
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Cytat Zamieszczone przez swallow77 Zobacz posta
    A czy ktoś wie jakie jest uzasadnienie przechowywania wyłączonego af na nieskończoność? Logika podpowiada, ze lepsze by było na drugim końcu. Porażona słońcem migawka miałaby jakieś szanse... To samo z przysłoną (zawsze pełne otwarcie), choć pewnie tu by wystąpiła niezgodność ze specyfikacją EOS.
    W M50 obiektyw "składa się" maksymalnie tak aby nie wystawał tubus (podatny na uszkodzenie) a przysłona przymyka się do max. wartości aby dziurka była najmniejsza. To logiczne i nie mam zastrzeżeń.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  4. #164
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2016
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    25
    Posty
    57

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Cytat Zamieszczone przez andrzejek Zobacz posta
    Też jestem ciekaw, czy jest choćby jedna osoba z m6ii.Jeśli tak, to miałbym 1 pytanie.Czy przy manualnym ustawieniu ostrosci (manual focus} na np. 2 m i po wyłączeniu aparatu i ponownym włączeniu aparat zapamietuje ustawioną manualnie odległość {np. wspomniane przykladowe dwa metry} czy też od nowa trzeba ręcznie te odległosc ustwiać, każdorazowo po włączeniu aparatu.
    W moich innych aparatach pomimo MF {manual focus} i zadanej odległosci aparat po wyłączeniu i ponownym włĄCZENIU resetuje sie na nieskończonosc i każdorazowo trzeba te manualną ostrosc ustawic od nowa.
    Może sie odezwie użytkownik?
    Użytkownikiem M6II nie jestem, ale zauważyłem tą samą przypadłość w R. Chodzi o to co napisał marfot - aparat "chowa" obiektyw. Jedno ale, to że 80D robił to poprawnie, czyli nic nie robił z obiektywami z wewnętrznym ogniskowaniem. R jest nadpobudliwe i każdy obiektyw przestawia - jako że nie mam żadnych wysuwających się przy ostrzeniu, wyłączyłem tą funkcję i problem zniknął.
    1300D → 80D + R
    10-400/1.4-6.3 Canony, Sigmy, Tamrony...

  5. #165

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Może pojawi sie jakiś użytkownik m6 ii i wyjaśni, jak jest z zapamietywaniem przez aparat manualnie nastawionej odległości?

  6. #166
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 999

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Jest tak jak piszesz. Albo inaczej. Przeczytaj instrukcję. Pokaż zdjęcia. Jak ta wada aparatu/obiektywu/użytkownika wpłynęła negatywnie na Twoje portfolio?
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  7. #167

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Ale to pytanie jest adresowane do kogo?

  8. #168

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Mam małą prośbę do posiadaczy m6ii. Czy może ktoś zrobić telefonem zdjęcie ekraniku w momencie gdy wybrany jest w ustawieniach AFa: pojedynczy punkt i serwo? Chodzi mi bym mógł zobaczyć wielkość ramki AFa i porównać do tego co jest w m6.

  9. #169
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    https://www.youtube.com/playlist?lis...Z1gyu5VpLtORhV

    Wydaje mi się, że filmiki o numerach 9 i 10 powinny pomóc Tobie w odpowiedzi na Twoją prośbę.
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 14-02-2021 o 17:28

  10. #170

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    https://www.youtube.com/playlist?lis...Z1gyu5VpLtORhV

    Wydaje mi się, że filmiki o numerach 9 i 10 powinny pomóc Tobie w odpowiedzi na Twoją prośbę.
    Dzięki, dokładnie o to mi chodziło
    3xEos R | 16-35L 2.8 III | 16-35L 4 IS | 24 1.4 art |35L 1.4 II | 50 1.4 art | 50 2.5 MACRO | 85L 1.4 IS | 85 1.4 art | 135 1.8 art | 70-200L 2.8 IS II | 70-300L 4-5.6 | 6x430ex rt III |

Strona 17 z 20 PierwszyPierwszy ... 71516171819 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •