Strona 7 z 20 PierwszyPierwszy ... 5678917 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 192

Wątek: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

  1. #61
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Cytat Zamieszczone przez asz Zobacz posta
    Owszem system M jest bardzo fajny, ale coraz wiecęj osób będzie mięć jeszcze jeden dylemat poza APSC vel FF - brak wizjera... Osobiście uważam, ze to żaden problem, ale z tego co widzę niektórzy nie moga sobie z tym tematem poradzić. Natomiast nie wiem czy zauważyłeś, ale ostatnie premiery to m6 mk2 i m200, a co z m5mk2? Mam wrażenie że Canon chcąc jeszcze bardziej wypromować serię R zdecydował się na dodatkowy podział miedzy bezlustrami. Obok matrycy będzie te serie różnił jeszcze system celowniczy...
    Nowy M5II będzie bliski bardzo dobrze sprzedającego się M50 chyba, że wizjer bedzie klasy R i wtedy wyższa cena będzie uzasadniona nie tylko nową matrycą.
    Sam mam dylemat czy wymieniać M50 na nowe M5II gdy się pojawi
    W sumie w M50 brakuje mi tylko lepszego wysokiego ISO a tu nie będzie szokującej zmiany.
    To całe gonienie za okiem, fpsy, 4K trochę mi powiewa.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  2. #62
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    no, ale kiedy się pojawi...??? bo przecież to obecnie najstarszy model a jeszcze go nie ma... Ja się obawiam, że Canon nas zaskoczy i nie będzie już m5mk2....
    Ostatnio edytowane przez asz ; 07-10-2019 o 20:57

  3. #63
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Cytat Zamieszczone przez asz Zobacz posta
    Owszem system M jest bardzo fajny, ale coraz wiecęj osób będzie mięć jeszcze jeden dylemat poza APSC vel FF - brak wizjera... Osobiście uważam, ze to żaden problem, ale z tego co widzę niektórzy nie moga sobie z tym tematem poradzić. Natomiast nie wiem czy zauważyłeś, ale ostatnie premiery to m6 mk2 i m200, a co z m5mk2? Mam wrażenie że Canon chcąc jeszcze bardziej wypromować serię R zdecydował się na dodatkowy podział miedzy bezlustrami. Obok matrycy będzie te serie różnił jeszcze system celowniczy... oby tylko nie odbiło się to na M-kach... Dla mnie R-ki, pomijając cenę są już trochę przyciężkawe. To takie małe lustrzanki... Bardzo bym chciała by system M jednak się trochę rozwiną... fajnie by było gdyby pojawiały się tez nowe obiektywy... No ale czas pokaże...
    Cytat Zamieszczone przez asz Zobacz posta
    no, ale kiedy się pojawi...??? bo przecież to obecnie najstarszy model a jeszcze go nie ma... Ja się obawiam, że Canon nas zaskoczy i nie będzie już m5mk2....
    Zastanawia mnie po co te kasandryczne wizje? To samo jak kilka miesięcy temu pierdy kilku userów o upadku i końcu systemu M. Czemu to ma służyć nie mam pojęcia.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #64
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Cytat Zamieszczone przez asz Zobacz posta
    Ja się obawiam, że Canon nas zaskoczy i nie będzie już m5mk2....
    Albo będzie tak drogi, że ludzie i tak kupią M50 albo ci co go maja nie zrobią upgrade'u.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #65
    Dopiero zaczyna Awatar Adaminorge
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    36

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Noszę się z zamiarem kupna m6M2. Przeczytałem wątek, jedni chwalą idee, inni psioczą... ok. Ale nikt nie wypowiedział się na temat podstawowej różnicy między m6m2 a np. m50/90d, którą jest migawka elektroniczna (to właśnie dla niej w ogóle rozpatruję ten aparat). Czy to aż taka lipa, że szkoda sobie zawracać tym głowę? Interesują mnie timelapsey i zależy mi, żeby nie katować mechanicznych elementów zdjęciami po 2000 w serii. Czy ktoś ma doświadczenie w tym temacie? Sprawdzi się ten model? (wiem, bateria słaba, ale są protezy rozwiązujące problem). Wśród innych marek kilka posiada taką migawkę (np. panasonic), ale kolejny system nie za bardzo mi się uśmiecha i chciałbym wykorzystać szklarnię, którą posiadam. Do tego dochodzi kompatybilność z systemami typu Syrp, czy Edelkrone co ogranicza wybór. Ktoś coś?

  6. #66
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Cytat Zamieszczone przez Adaminorge Zobacz posta
    Noszę się z zamiarem kupna m6M2. Przeczytałem wątek, jedni chwalą idee, inni psioczą... ok. Ale nikt nie wypowiedział się na temat podstawowej różnicy między m6m2 a np. m50/90d, którą jest migawka elektroniczna (to właśnie dla niej w ogóle rozpatruję ten aparat). Czy to aż taka lipa, że szkoda sobie zawracać tym głowę? Interesują mnie timelapsey i zależy mi, żeby nie katować mechanicznych elementów zdjęciami po 2000 w serii. Czy ktoś ma doświadczenie w tym temacie? Sprawdzi się ten model? (wiem, bateria słaba, ale są protezy rozwiązujące problem). Wśród innych marek kilka posiada taką migawkę (np. panasonic), ale kolejny system nie za bardzo mi się uśmiecha i chciałbym wykorzystać szklarnię, którą posiadam. Do tego dochodzi kompatybilność z systemami typu Syrp, czy Edelkrone co ogranicza wybór. Ktoś coś?
    Poczytaj o wbudowanym trybie timelapse w M6 mark II:
    https://support.usa.canon.com/kb/ind...howDraft=false
    Dla mnie to bardzo podobne jak w R.

    W M50 tryb timelapse dostępny w menu jest uboższy i posiada ograniczenie najdłuższego czasu ekspozycji do 1/30s.
    Oczywiście migawka jest też elektroniczna.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  7. #67
    Dopiero zaczyna Awatar Adaminorge
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    36

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Dzięki. Wprawdzie linka podałeś do 6dM2, ale w M6M2 wygląda to podobnie, z tym, że mogę ręcznie wybrać rodzaj migawki. A jak to jest w M50? Przeczytałem, że migawka elektroniczna w tym modelu działa tylko z programami tematycznymi (SCN) i nie można jej ustawić np. w manualu. Czy funkcja timelapse korzysta z migawki elektronicznej? Ustawia się to w menu, czy samo z automatu?

  8. #68
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Cytat Zamieszczone przez Adaminorge Zobacz posta
    Dzięki. Wprawdzie linka podałeś do 6dM2, ale w M6M2 wygląda to podobnie
    Rzeczywiście

    W M50 w timelapse migawka elektroniczna jest "z urzędu".
    W trybie fotografowania działa tylko w jednym trybie tematycznym.
    Ostatnio edytowane przez marfot ; 20-10-2019 o 12:23
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #69
    Dopiero zaczyna Awatar Adaminorge
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    36

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Dziękuję za info.

  10. #70

    Domyślnie Re: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Ma juz ktos ten aparat? Sa jakies ograniczenia z obiektywami ef ?

Strona 7 z 20 PierwszyPierwszy ... 5678917 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •