Strona 8 z 20 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 192

Wątek: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

  1. #71
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Re: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Cytat Zamieszczone przez Pregos Zobacz posta
    Ma juz ktos ten aparat? Sa jakies ograniczenia z obiektywami ef ?
    A jakie miały być?
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #72

    Domyślnie Re: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Np dostepnosc niektorych fukcji/pol autofocusa, czy zdjec seryjnych. Jak np w sony e z la-ea3

  3. #73
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Re: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Cytat Zamieszczone przez Pregos Zobacz posta
    Np dostepnosc niektorych fukcji/pol autofocusa, czy zdjec seryjnych. Jak np w sony e z la-ea3
    Ale co ma sony do tego?
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #74

    Domyślnie Re: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Masz cos madrego do powiedzenia na temat tego aparatu? Bo na razie sie czepiasz, a wnioski z odpowiedzi zadne

  5. #75
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Re: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Cytat Zamieszczone przez Pregos Zobacz posta
    Masz cos madrego do powiedzenia na temat tego aparatu? Bo na razie sie czepiasz, a wnioski z odpowiedzi zadne
    Kolego agresję to sobie zostaw na inne miejsce, tutaj tak nie dyskutujemy!

    W kwestii meritum - zapytałem, bo wątek jest o Canonie. Podłączasz szkła systemowe i to że w Sony coś nie działa nie ma tu nic do rzeczy.
    Jeśli są/byłyby jakieś ograniczenia to na pewno producent pisze o nich w instrukcji - jest do pobrania.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #76

    Domyślnie Re: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Cytujac producenta:
    Pokrycie obszaru automatycznego ustawiania ostrości
    Maks. 88% × 100% (w poziomie/pionie)
    w zależności od zastosowanego obiektywu

    Maks. 80% × 80% (w poziomie/pionie)
    w zależności od zastosowanego obiektywu
    Co to znaczy ?
    Po dwa teoria w manualach czesto ma sie nijak do praktyki. Wszelkie wstepne testy jakie znalazlem dotycza modeli "przedprodukcyjnych". Seoja droga intresujace okreslenie. Z tad moje pytanie czy ktos juz ma ten aparat z adapterem do szkiel ef.

  7. #77
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 288

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Ciekawi mnie, czy M6 II też tak potrafi, jak M2:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	M2-shame.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	975,8 KB
ID:	2976
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  8. #78

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    na tym polega sukces duraczenia, ze nie zdaja sobie sprawy z tego, iz oczywiste brednie jakie wypisuja uznaja za fakt.


    tutaj masz wybor optyki dla aparatu do "zaawansowanej tworczosci" :

    https://www.optyczne.pl/index.html?p...Wyszukaj&sort=

    polowa z tego ma swiatlosile 6,3

    wiecej mi sie nie chce o tym pisac , gdyz to strata czasu.

    juz pomijam fakt , iz o tym czy tworczosc jest zaawansowana czy nie , nie decyduje aparat.

    zwykly belkot reklamowy , majacy uzasadnic cene.
    takich tekstow nie czytam.
    oczekuje , iz recenzent szanuje czytajacego , tzn nie zaklada , ze jego tekst jest odresowany dla idiotow.

    oczywiscie istnieje coraz szersza grupa odbiorcow czujaca sie adresatami.
    Z całym szacunkiem do Ciebie, Twojej wiedzy i dorobku na tym forum - Bechamot, kompletnie nie wiesz czym jest wyrażenie „dla zaawansowanych twórców”.

    To nie jest grupa fotografów, tym bardziej też ta którą można by podzielić ze względu na umiejętności.

    Dzisiejszy świat wykreował pojęcie „twórców”, do którego adresuje się konkretne produkty. Przykładem będzie też seria nowych komputerów Acera - ConceptD, ten sprzęt też jest kierowany do „zaawansowanych twórców”.

    Nie ma tu duraczenia, jest niezrozumienie grupy docelowej.

    Dziś twórcami (creators) nazywamy grupę osób świadomie tworzących treści dla budowania zawartości i znaczenia dziedziny, która się zajmują (często dochodowo). Nie chodzi tu o fotografów. Grupą twórców są architekci, blogerzy, dziennikarze, pracownicy social media, naukowcy, vlogerzy i wszyscy Ci którzy korzystają z aparatu do TWORZENIA treści. Wyrażenie „zaawansowany” ze sloganów Canona nie ma na celu zdefiniowania poziomu umiejętności czyjejś fotografii, ale tego że „profesjonalnie” się czymś zajmuje i jego potrzeby to wyższej klasy sprzęt.

    Dla przykładu, piszę artykuł o nowym zestawie muzycznym marki XXX. Napisałem już treść, potrzebuje zdjęć do jego zilustrowania. Piszę dla liczącego się medium, więc muszę dostarczyć zdjęcia wysokiej jakości (a nie z telefonu).

    Ktoś pisał o chłopcu robiącym zdjęcia wodzie. Chłopiec nie jest twórcą w dzisiejszym znaczeniu tego słowa, będzie nim za to architekt tworzący dokumentacje do nowego projektu. Niezależnie od tego czy jego „fotografia” jest dobra, wybitna czy beznadziejna.

    Przepraszam za zmianę wątku w tym temacie. Nie chciałbym, by ktoś czuł się oszukany przez Canona.
    Ostatnio edytowane przez danielbulinski ; 26-10-2019 o 12:07

  9. #79
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    tutaj masz wybor optyki dla aparatu do "zaawansowanej tworczosci" :

    https://www.optyczne.pl/index.html?p...Wyszukaj&sort=

    polowa z tego ma swiatlosile 6,3
    Uzupełniłbym tą listę ofertą jednego tylko sklepu:
    1. obiektywy z mocowaniem EF-M:
    https://www.bhphotovideo.com/c/buy/M...196380428/pn/2
    2.adaptery EF-M do innych systemów oferowane przez jednego producenta:
    https://www.bhphotovideo.com/c/searc...&N=4077634486&

    W połączeniu z naprawdę sprawnym focus peaking można coś podebrać, zwłaszcza jak się jest "zaawansowanym twórcą" .
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  10. #80

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Uzupełniłbym tą listę ofertą jednego tylko sklepu:
    1. obiektywy z mocowaniem EF-M:
    https://www.bhphotovideo.com/c/buy/M...196380428/pn/2
    Ja podbijam stawkę o ofertę popularnego marketu Euro:
    1. Laowa
    2. 3 nowe już dostępne obiektywy Sigma

Strona 8 z 20 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •