Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
To, co wstawiłeś, wygląda dobrze, ale wygląda dobrze z kilku powodów.

Po pierwsze, są to obrazki zmniejszone prawie o połowę, czyli zawierają ca 1/4 ilość pikseli z pierwotnego pliku.

Po drugie, zawierają obłędną masę detali w każdym planie i mają dużą GO, więc dalej w tle widać detale, a nie szum na rozmytych polach.

Po trzecie, są to kadry generalnie jasne, a nie ciemne. Przeważają jasne detale, które są mniej wrażliwe na szum. On jest dokuczliwy w średnich i ciemnych partiach obrazu, ale tu takich prawie nie ma.

Chwyt ze zmniejszeniem obrazka aż o połowę w dużej mierze załatwia kwestię szumu, jednakże najbardziej pożądane są obrazy minimalnie zaszumione w widoku 100% ze niezmniejszonego pliku.
Zrobiłem ten eksperyment trochę też dla siebie zakładając, że:
1. obrazek będzie prezentowany na ekranie 4K (3840px);
2. kadrowanie ma charakter korekcyjny (prostowanie, likwidacja dystorsji, polepszenie kadru) a nie kompensacji deficytu ogniskowej;
3. wysokie ISO najczęściej jest potrzebne przy umiarkowanym kontraście bo DR siada znacząco a to bardzo utrudnia obróbkę.

Przy tych założeniach gęsta matryca broni się dość dobrze. Nieźle zachowują się kolory co mnie trochę zaskoczyło.
Moje AutoISO na M6II "kończy się" na 1600 i chyba dalej tak zostanie.
Traktowanie wycinka 100% jako obrazka "na gotowo" wymaga moim zdaniem ISO max 400, doskonałego szkła, praktycznie likwidacji poruszenia (IBIS + IS). Wtedy obróbka (wyostrzanie, odszumianie, Clarity, Texture) działa bardzo kulturalnie.