Strona 12 z 20 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 192

Wątek: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

  1. #111
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Niech robią tak dalej. Klienci swój rozumek mają

    BTW -
    "Canon sprzedał mniej aparatów bezlusterkowych niż oczekiwano
    Toyokeizai informuje, że Canon nie osiągnął własnego celu sprzedaży dzięki linii bezlusterkowej EOS-R. Menedżerowie Canon powiedzieli „” Nie mamy wyboru, jak zmienić plan zarządzania ”.
    https://www.mirrorlessrumors.com/can...than-expected/
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mirrorless.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	108,3 KB
ID:	3161

    Osobiście wcale nie jestem zaskoczony takim obrotem sprawy

    Dodam tylko, że od marca 2019 r. nie ma powodu, aby kupować Canona RP lub R z powodu masowej kampanii cashback firmy Nikon w Europie. Nikon Z6 z adapterem kosztuje tylko 1450 € w Niemczech, tyle samo co Canon RP z adapterem. O wiele lepszy aparat za te same pieniądze. Naprawdę trzeba być wielkim fanem marki aby kupować puszki RP i R.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 13-11-2019 o 17:49
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #112
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    1. Myślałem, że to wątek o M6 mark II. Wklej ten wykres jeszcze w kilku innych wątkach, nieważne jakich, nie zaszkodzi.

    2. Wykres dotyczy 2018, gdy Canon i Nikon ledwie rozpoczęli sprzedaż bezluster FF.

    3. Menedżerowie Canon powiedzieli „” Nie mamy wyboru, jak zmienić plan zarządzania ”. Nie szukajmy sensacji na siłę, to nie Polsat czy TVN. Nikt nic takiego nie powiedział, gdybyś tylko przeczytał źródło...

    4. Ja słyszałem, że menedżerowie Canona wykupili już ostatnie miejsca na Marsa w SpaceX, bo niedługo nie będą mieli co robić. Oczywiście w Sony mieli lepszy plan i kupili miejsca jako pierwsi.
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 13-11-2019 o 18:03

  3. #113
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    1. Myślałem, że to wątek o M6 mark II. Wklej ten wykres jeszcze w kilku innych wątkach, nieważne jakich, nie zaszkodzi.

    2. Wykres dotyczy 2018, gdy Canon i Nikon ledwie rozpoczęli sprzedaż bezluster FF.

    3. Menedżerowie Canon powiedzieli „” Nie mamy wyboru, jak zmienić plan zarządzania ”. Nie szukajmy sensacji na siłę, to nie Polsat czy TVN. Nikt nic takiego nie powiedział, gdybyś tylko przeczytał źródło...

    4. Ja słyszałem, że menedżerowie Canona wykupili już ostatnie miejsca na Marsa w SpaceX, bo niedługo nie będą mieli co robić. Oczywiście w Sony mieli lepszy plan i kupili miejsca jako pierwsi.


    Dla ustabilizowania oddechu zapodam REALNE ceny nowych aparatów w ofercie z jednego sklepu z którym korespondowałem
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z6 1.JPG
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	33,8 KB
ID:	3163

    Z ciekawostek R i RP nie mają w ofercie...
    Ostatnio edytowane przez candar ; 13-11-2019 o 18:18
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #114
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    No ale... gdzie my jesteśmy? Czy przypadkiem nie na forum użytkowników Canona, lecz na jakimś ogólnym, niezależnym, z niczym niepowiązanym? Jako użytkownik sprzętu Canona mam konkretne oczekiwania w stosunku do tej firmy na przyszłość. Sprzęt fotograficzny to nie artykuły spożywcze, że jak ci śmietana z jednej mleczarni nie pasje, to kupujesz z innej, a pojutrze jeszcze z innej, a za trzy dni wracasz do tej pierwszej. Reprezentowanie poglądów księgowych firmy przez użytkowników zamiast nakłaniania owych księgowych do spełniania własnych oczekiwań w myśl idei: "Chcemy płacić za to, czego chcemy, a nie za to, co wam pasuje" - to jest jakaś paranoja.
    Tak samo jak paranoją jest oczekiwanie od producenta czegoś czego nie da. A jeszcze większą męczenie się z tym sprzętem. Pod tym względem szanuje tych którzy zmienili system jak kolega poniżej, bo to jest racjonalne podejście. Nieracjonalne jest jojczenie że tego czy tamtego nie ma, bo "gupi" Canon nie chce dać...


    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta


    Dla ustabilizowania oddechu zapodam REALNE ceny nowych aparatów w ofercie z jednego sklepu z którym korespondowałem
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z6 1.JPG
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	33,8 KB
ID:	3163

    Z ciekawostek R i RP nie mają w ofercie...
    Candar dotąd tylko trollowałeś teraz zaczynasz pisać brednie. Link z góry to Twoja dowolna interpretacja danych nie mająca nic wspólnego ze stanem obecnym. A w sklepie o którym piszesz i R i RP jest w ofercie.
    https://www.euro.com.pl/kompakty-z-w...ef-eos-r.bhtml
    BTW: nawet mam info z pierwszej ręki bo zamawiałem. Może chodziło o to że w danej chwili nie mieli na półce, bo te body się tak źle sprzedają że są momenty kiedy mają problemy z zamówieniami ...

    Ogólnie to jest megasłabe jak ktoś posuwa się do manipulacji danymi i nieprawdziwymi informacjami w celu udowodnienia jakiejś tezy. Tak klientów Sony nie przysporzysz - swoją działalnością robisz więcej krzywdy tej firmie niż pożytku.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 13-11-2019 o 19:50
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #115
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    T
    Candar dotąd tylko trollowałeś teraz zaczynasz pisać brednie. Link z góry to Twoja dowolna interpretacja danych nie mająca nic wspólnego ze stanem obecnym. A w sklepie o którym piszesz i R i RP jest w ofercie.
    https://www.euro.com.pl/kompakty-z-w...ef-eos-r.bhtml
    BTW: nawet mam info z pierwszej ręki bo zamawiałem. Może chodziło o to że w danej chwili nie mieli na półce, bo te body się tak źle sprzedają że są momenty kiedy mają problemy z zamówieniami ...

    Ogólnie to jest megasłabe jak ktoś posuwa się do manipulacji danymi i nieprawdziwymi informacjami w celu udowodnienia jakiejś tezy. Tak klientów Sony nie przysporzysz - swoją działalnością robisz więcej krzywdy tej firmie niż pożytku.
    Ale to są dwa różne sklepy (słowo klucz: "nasza cena" Sklep (ogłaszał się na FB, ale nie ma własnej strony www) podaje swoją cenę po lewej ("nasza cena") a po prawej w linku podaje regularną najtańszą cenę rynkową ("najtańsza cena") i link Ceneo do sklepu RTV AGG (w którym zamawiałeś). Zrzut z exela z ofertą sklepu - dla mnie bezużyteczny bo nie było tego, co mnie interesowało (ale R I RP też nie było).

    A zresztą nieważne. Przecież i tak zawsze masz rację. Luzik
    Ostatnio edytowane przez candar ; 13-11-2019 o 21:08
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #116
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ale też i lepszy na długim końcu .
    Inaczej w ogóle bym nie rozważał.

  7. #117
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 285

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Tak samo jak paranoją jest oczekiwanie od producenta czegoś czego nie da. A jeszcze większą męczenie się z tym sprzętem. Pod tym względem szanuje tych którzy zmienili system jak kolega poniżej, bo to jest racjonalne podejście. Nieracjonalne jest jojczenie że tego czy tamtego nie ma, bo "gupi" Canon nie chce dać...
    Podziwiam Twoją nieznośną lekkość bytu Najwidoczniej dla Ciebie przesiadka po całości na inny system to rzecz oczywista i bezproblemowa. Lepiej byś zniósł moje wyśmiewanie Canona, gdybym był użytkownikiem innego systemu? Bo to by było wyśmiewanie, a ponieważ jestem użytkownikiem Canona, to jest tylko psioczenie na to, co mnie nie zadowala. Mam parę obiektywów Canona i możliwych do użycia z Canonami, które mnie zadowalają, i nie mam ochoty się ich pozbywać, lecz dalej z nich korzystać, co mi zawęża możliwości wyboru alternatywnego body, a na zmianę całości mnie po prostu nie stać. Będę więc tłukł te swoje Canony aż zdechną, robiąc 50x więcej zdjęć, niż trzeba, aby uzyskać jakikolwiek satysfakcjonujący rezultat, bo-przy dzisiejszych cenach używek- nawet sprzedając wszystkie 4 korpusy nie nazbierał bym na jeden nowy taki, który by mnie urządzał. Może się więc kiedyś doczekam ze strony Canona następcy, bo póki co, aktualna oferta mnie wali.
    Ostatnio edytowane przez atsf ; 14-11-2019 o 12:53
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  8. #118
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    To że Canon traktuje cropa ML jako system całkowicie amatorski widać od dawna. Współczuję ale niestety takie są realia. Trzeba było nie inwestować w te szkła tylko wejść w Fuji.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #119
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Mam parę obiektywów Canona i możliwych do użycia z Canonami, które mnie zadowalają, i nie mam ochoty się ich pozbywać, lecz dalej z nich korzystać, co mi zawęża możliwości wyboru alternatywnego body, a na zmianę całości mnie po prostu nie stać.
    Jak to możliwe, że posiadając tak badziewną szklarnie łasisz się na cudo puszkę. Wymień te plastiki i kup L'ki przynajmniej wtedy będzie o czym pisać.

  10. #120
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 285

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Jak to możliwe, że posiadając tak badziewną szklarnie łasisz się na cudo puszkę. Wymień te plastiki i kup L'ki przynajmniej wtedy będzie o czym pisać.
    L-ki to ja mam tam, gdzie słoneczko nie zagląda. Za duże, za ciężkie, za drogie, i w ogóle nie są mi potrzebne.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

Strona 12 z 20 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •