Strona 9 z 20 PierwszyPierwszy ... 789101119 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 192

Wątek: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

  1. #81
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Cytat Zamieszczone przez danielbulinski Zobacz posta
    Z całym szacunkiem do Ciebie, Twojej wiedzy i dorobku na tym forum - Bechamot, kompletnie nie wiesz czym jest wyrażenie „dla zaawansowanych twórców”.

    To nie jest grupa fotografów, tym bardziej też ta którą można by podzielić ze względu na umiejętności.

    Dzisiejszy świat wykreował pojęcie „twórców”, do którego adresuje się konkretne produkty. Przykładem będzie też seria nowych komputerów Acera - ConceptD, ten sprzęt też jest kierowany do „zaawansowanych twórców”.

    Nie ma tu duraczenia, jest niezrozumienie grupy docelowej.

    Dziś twórcami (creators) nazywamy grupę osób świadomie tworzących treści dla budowania zawartości i znaczenia dziedziny, która się zajmują (często dochodowo). Nie chodzi tu o fotografów. Grupą twórców są architekci, blogerzy, dziennikarze, pracownicy social media, naukowcy, vlogerzy i wszyscy Ci którzy korzystają z aparatu do TWORZENIA treści. Wyrażenie „zaawansowany” ze sloganów Canona nie ma na celu zdefiniowania poziomu umiejętności czyjejś fotografii, ale tego że „profesjonalnie” się czymś zajmuje i jego potrzeby to wyższej klasy sprzęt.

    Dla przykładu, piszę artykuł o nowym zestawie muzycznym marki XXX. Napisałem już treść, potrzebuje zdjęć do jego zilustrowania. Piszę dla liczącego się medium, więc muszę dostarczyć zdjęcia wysokiej jakości (a nie z telefonu).

    Ktoś pisał o chłopcu robiącym zdjęcia wodzie. Chłopiec nie jest twórcą w dzisiejszym znaczeniu tego słowa, będzie nim za to architekt tworzący dokumentacje do nowego projektu. Niezależnie od tego czy jego „fotografia” jest dobra, wybitna czy beznadziejna.

    Przepraszam za zmianę wątku w tym temacie. Nie chciałbym, by ktoś czuł się oszukany przez Canona.
    doskonale ujęte... każdy sprzęt ma sens tylko każdy wybierze coś innego bo ma inne potrzeby...

  2. #82
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Cytat Zamieszczone przez danielbulinski Zobacz posta
    Z całym szacunkiem do Ciebie, Twojej wiedzy i dorobku na tym forum - Bechamot, kompletnie nie wiesz czym jest wyrażenie „dla zaawansowanych twórców”.

    To nie jest grupa fotografów, tym bardziej też ta którą można by podzielić ze względu na umiejętności.

    Dzisiejszy świat wykreował pojęcie „twórców”, do którego adresuje się konkretne produkty. Przykładem będzie też seria nowych komputerów Acera - ConceptD, ten sprzęt też jest kierowany do „zaawansowanych twórców”.

    Nie ma tu duraczenia, jest niezrozumienie grupy docelowej.

    Dziś twórcami (creators) nazywamy grupę osób świadomie tworzących treści dla budowania zawartości i znaczenia dziedziny, która się zajmują (często dochodowo). Nie chodzi tu o fotografów. Grupą twórców są architekci, blogerzy, dziennikarze, pracownicy social media, naukowcy, vlogerzy i wszyscy Ci którzy korzystają z aparatu do TWORZENIA treści. Wyrażenie „zaawansowany” ze sloganów Canona nie ma na celu zdefiniowania poziomu umiejętności czyjejś fotografii, ale tego że „profesjonalnie” się czymś zajmuje i jego potrzeby to wyższej klasy sprzęt.

    Dla przykładu, piszę artykuł o nowym zestawie muzycznym marki XXX. Napisałem już treść, potrzebuje zdjęć do jego zilustrowania. Piszę dla liczącego się medium, więc muszę dostarczyć zdjęcia wysokiej jakości (a nie z telefonu).

    Ktoś pisał o chłopcu robiącym zdjęcia wodzie. Chłopiec nie jest twórcą w dzisiejszym znaczeniu tego słowa, będzie nim za to architekt tworzący dokumentacje do nowego projektu. Niezależnie od tego czy jego „fotografia” jest dobra, wybitna czy beznadziejna.

    Przepraszam za zmianę wątku w tym temacie. Nie chciałbym, by ktoś czuł się oszukany przez Canona. "


    ho , ho , ho.... duraczenia ciag dalszy.

    Nie Canon nie oszukuje , wszystko jest napisane w specyfikacji techniczej

    to "specjalisci " od PR bazuja na niezorientowaniu potencjalnych nabywcow.



    co znaczy "zaawansowany tworca" ?

    1. zaawansowany tzn z doswiadczeniem lub osob majacych pewne osiagniecia.

    wedlug slownika JP
    "
    zaawansowany I
    1. «trwający od dłuższego czasu lub znajdujący się w pewnej fazie rozwoju»

    2. «mający doświadczenie, wiadomości lub osiągnięcia w jakiejś dziedzinie»

    zaawansowany II «osoba mająca doświadczenie, wiadomości lub osiągnięcia w jakiejś dziedzinie»

    jakiez to cechy konstrukcjyne tego aparatu uniemozliwiaja jego prawidlowa obsluge przez osobe bez doswiadczenia i wymagaja rzeczywiscie doswiadczenia w obsludze aparatow.
    Dlaczego nalezaloby miec pewne osiagniecia by moc ten aparat obsluzyc ?
    poprosze o konkretne cechy.
    Co ma w sobie ten aparat , czego ie Maja inne i wymaga obslugi przez osobe z doswiadczeniem i osiagnieciami?


    prosze wymienic konkretnie okreslone cechy.



    2. kto to jest tworca ? . Sprawdzy w slowniku dla pewnosci :

    "twórca
    1. «osoba, która coś tworzy, zwłaszcza w dziedzinie sztuki»

    2. «osoba, która jest sprawcą czegoś»"


    a wiec kazdy sprawca fotografii jest tworca - fakt kazdy kto nacisnal spust aparatu jest tworca zdjecia.


    zatem w mysl opini, iz jest to aparat dla "zaawansowanych tworcow" jest to aparat dla doswiadczonych fotografujacych.


    a to niby dlaczego ?

    dlaczego aparat o mizernym wyborze optyki , a wiec ze sporymi ograniczeniami bylby dedykowany szczegolnie dla zawansowanych tworcow , czyli takich ktorzy posluguja sie szerokimi srodkami warsztatowymi? W dodatku aps , co z definincji wprowadza juz spore ograniczenia.

    Na tym polega doswiadczenie , ze potrafisz wykorzystac znacznie bogatsze srodki wyrazu niz osoby poczatkujace.
    Jak osoba z doswiadczeniem ma wykorzystac szersze srodki wyrazu , skoro ten aparat nic takiego nie oferuje - przeciwnie chocby ograniczenie bardzo istotne wynikajace z malej wielkosci matrycy aps i drugie z optyki.



    tutaj chodzi o zwykla demagogia , sugerujaca iz jest to aparat , ktorego zakup pozwoli nam na tworzenie zaawansowanych dziel sztuki.


    Ten aparat nie ma zadnych cech ktore wymagaja doswiadczenia fotografa , a obslugiwany moze byc przez kazda osobe.
    Wyjatkowo ubogi zestaw optyki dedykowanej raczej ogranicza zastosowania.

    ot .. zwykly aparacik jak wiele innych dla kazdego , kto tylko ma ochote nacisnac spust.Dobry prezent na pierwsza komunie swieta , gdyz latwy w obsludze , a ograniczona optyka zaoszczedzi w przyszlosci wydatkow rodzicom.

  3. #83
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    tutaj chodzi o zwykla demagogia , sugerujaca iz jest to aparat , ktorego zakup pozwoli nam na tworzenie zaawansowanych dziel sztuki.
    Albo nie chodzi o demagogię z równym prawdopodobieństwem

    Użytkownicy M5 i M6, choćby z naszego forum, komunię mają dawno za sobą a ich stopień zaawansowania bardzo przywodzi na myśl skojarzenie z "zaawansowanym twórcą".

    PS
    Wątek już troche odjechał od poczatku więc warto przypomnieć, że dedykacja "dla zaawansowanych twórców" nie pochodzi od Canona tylko od blogera.
    Ostatnio edytowane przez marfot ; 27-10-2019 o 15:59
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  4. #84
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    konkretnie prosze - jakie to cechy charakterystczne tego aparatu wymagaja doswiadczonego tworcy ?

    z jakiego powodu osoba poczatkujaca nie jest w stanie obsluzyc tego aparatu ?

    Dlaczego aparat do ktorego oferowana jest ciemna amatorska optyka , nizszej jakosci jest odpowiedni dla zaawansowanej tworczosci ?

    konkretnie prosze .

  5. #85
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    Jak osoba z doswiadczeniem ma wykorzystac szersze srodki wyrazu , skoro ten aparat nic takiego nie oferuje - przeciwnie chocby ograniczenie bardzo istotne wynikajace z malej wielkosci matrycy aps i drugie z optyki.
    Ten/* aparat stwarza bardzo duże możliwości dla osoby która wie co z nim zrobić i jak użyć. Dla świadomych użytkowników cała seria eM to bardzo wartościowy sprzęt. A że ma ograniczenia cóż życie pokazuje, że nie ma rzeczy idealnych.

    /* - mała korekta - piszę to na podstawie użytkowania m6 i m100 ale z tego co mi wiadomo m6 mkII tylko rozszerza możliwości.


    @marfot - jak Ci się sprawuje ten 55-200?
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 27-10-2019 o 19:13
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #86
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    @marfot - jak Ci się sprawuje ten 55-200?
    Ponad połowa moich zdjęć M50 jest z M55-200 (jakieś 4k). Funkcjonalność jest bardzo dobra, szybki, cichy. No i mały i lekki
    Co do jakości optycznej to u mnie konkuruje z C70-300L no i trochę odstaje przy małym kontraście - zamglone, odległe widoczki wymagają nieco większego kontrastu.
    Ale jak obiekt jest wyrazisty to wszystko ok. Oceniam ostrość wyłącznie przy podglądzie 1:1. Tu dałem porównanie:
    https://www.canon-board.info/threads...=1#post1379484
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  7. #87
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Ponad połowa moich zdjęć M50 jest z M55-200 (jakieś 4k). Funkcjonalność jest bardzo dobra, szybki, cichy. No i mały i lekki
    Co do jakości optycznej to u mnie konkuruje z C70-300L no i trochę odstaje przy małym kontraście - zamglone, odległe widoczki wymagają nieco większego kontrastu.
    Ale jak obiekt jest wyrazisty to wszystko ok. Oceniam ostrość wyłącznie przy podglądzie 1:1. Tu dałem porównanie:
    https://www.canon-board.info/threads...=1#post1379484
    Dzięki. Wygląda rzeczywiście fajnie. Ostatnio zanabyłem 55-250 i póki co zabawa jest przednia ale niestety ogór straszny ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #88
    Dopiero zaczyna Awatar Consigliero
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    23

    Domyślnie Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Przez chwilę miałem sprawnego RP z RF 35, jak dla mnie spełnienie marzenia o pełnej klatce i jednocześnie rozczarowanie, wożenie nawet RP z jakimś innym obiektywem niż RF35 to porażka. Porównanie na ekranie komputera obrazka z RP i m6 z ef-M 22 daje odpowiedź że zakup RP był błędem, a teraz po zakupie m6 mk2, jest jeszcze większą porażką. Wprawdzie tamron 18-200 oczywiście nie działa z mk2 ale zapięcie ef-M 55-200 dało w mojej subiektywnej ocenie, lepszy efekt niż w M6. Wycieczkowe, na dzień dzisiejszy trio, to 11-22, 22, oraz 55-200. Mam też 32 ale jak na razie jeszcze nie oswoiłem się z tą ogniskową, będę dalej próbował, może się przekonam bo obiektyw jest super



    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Consigliero ; 28-10-2019 o 14:33

  9. #89
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Cytat Zamieszczone przez Consigliero Zobacz posta
    Wycieczkowe, na dzień dzisiejszy trio, to 11-22, 22, oraz 55-200. Mam też 32 ale jak na razie jeszcze nie oswoiłem się z tą ogniskową, będę dalej próbował, może się przekonam bo obiektyw jest super
    Dokładnie mam to samo tylko body M50. I to samo odczucie odnośnie M32 - szkło genialne ale ogniskowa nieco zbyt długa i sobie nie radzę. A te 3 szkła i M50 to razem poniżej 1 kg . Na wyjazdy idealne.
    Planuję wymianę M50 na M5II jak się ukaże-raczej dla kaprysu niż z potrzeby.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  10. #90
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2013
    Miasto
    Łódź
    Posty
    50

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Cytat Zamieszczone przez Consigliero Zobacz posta
    Przez chwilę miałem sprawnego RP z RF 35, jak dla mnie spełnienie marzenia o pełnej klatce i jednocześnie rozczarowanie, wożenie nawet RP z jakimś innym obiektywem niż RF35 to porażka. Porównanie na ekranie komputera obrazka z RP i m6 z ef-M 22 daje odpowiedź że zakup RP był błędem, a teraz po zakupie m6 mk2, jest jeszcze większą porażką. Wprawdzie tamron 18-200 oczywiście nie działa z mk2 ale zapięcie ef-M 55-200 dało w mojej subiektywnej ocenie, lepszy efekt niż w M6. Wycieczkowe, na dzień dzisiejszy trio, to 11-22, 22, oraz 55-200. Mam też 32 ale jak na razie jeszcze nie oswoiłem się z tą ogniskową, będę dalej próbował, może się przekonam bo obiektyw jest super



    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    A jak ci się sprawuje 11-22, bo u mnie ogniskowa 11mm jest bardzo dobra, 14mm trochę gorzej a im dłuższa ogniskowa tym gorzej. Na 22mm brzegi są bardzo kiepskie jest bardzo duża różnica między centrum a brzegiem nie mówiąc o rogach. Obiektyw kupiłem jako nowy w OleOlepl.

Strona 9 z 20 PierwszyPierwszy ... 789101119 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •