Strona 6 z 20 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 192

Wątek: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

  1. #51
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 288

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Powiem tak: to nie jest niska cena. Irytuje mnie od dawna to, że producenci implementują w aparatach funkcje filmowe, i każą sobie za nie płacić nawet tym, którym one nie są do niczego potrzebne. Aparaty kręcące filmy, czy kamery robiące zdjęcia, to jest dla mnie jakieś totalne nieporozumienie. Jeżeli, aby lustrzanką kręcić film, trzeba do niej doczepić jakieś odważniki (tzw. stabilizator), uprzęże, pantografy czy inne koromysła, i trzymać ją pół metra od twarzy, a więc zainwestować w walizkę klamotów aby mieć namiastkę komfortu, który w zwykłej kamerze filmowej polega na tym, że opiera się ją na ramieniu i przytula do pyska bez żadnych dodatkowych akcesoriów, to jest to groteska. Bezlusterkowcem z celownikiem niby łatwiej się filmuje, ale dalej nie jest on oparty na ramieniu bez użycia czegoś-tam, a bezlusterkowiec bez celownika jest jak lustrzanka w LV, czyli- groteska. Oczywiście, że można się obyć bez tego wydumanego osprzętu, ale ręce szybko mdleją, a i z teleobiektywem się tak filmu nie nakręci. Jak dla mnie, to producenci mogliby sobie dać spokój z filmowaniem w aparatach w ogóle, i żądali pieniędzy za ulepszanie aparatów, a nie aparato-kamer. Wolałbym mieć w aparacie golarkę, niż namiastkę kamery, jeśli już.

    Gdyby tylko dano ten AF z M6 II do nowego M50, to już by mi wystarczyło, aby go kupić, ale nie: nawtryniali doń rzeczy, które go wręcz psują! A konkretnie chodzi mi o matrycę 32 Mp.

    Z testów w Camera Labs wynika, że ta matryca nie da żadnej radochy posiadaczom ciemnej, a zwłaszcza kitowej, optyki. Trzeba obiektywów klasy EF-M 32 mm f/1,4, aby się nacieszyć jej rozdzielczością, i to tylko doputy, dopóki się ich zbyt mocno nie przymknie.
    AF w C M6 II jest dużo lepszy od AF w C 90D w trybie celownika optycznego, co z kolei rozkłada na łopatki koncepcję tego drugiego aparatu, ale, mimo że lepszy od C 90D, to i tak gorszy w trybie śledzenia od SONY a6400, który nie ma takiej rewolucyjnej technologii, jak Dual Piksel, ale jakoś mu to nie przeszkadza. SONY ma także ostatni z sensownych rozmiarów przetwornika 24 Mp i mniej szumi, a zdjęcia z obu nowych Canonów przeważnie będzie trzeba zmniejszać, aby się nie wkurzać chałową jakością obrazka w widokach 100%, a zwłaszcza przy wyższych ISO.
    Do C M6 II można dodać stary model EVF, który odstaje poziomem od współczesnych EVF nawet o tej samej rozdzielczości, a więc lipa do kwadratu.

    Jeśli więc chodzi o mój punkt widzenia, to nic więcej nie muszę wiedzieć o tym aparacie, aby go nie chcieć.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  2. #52
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Powiem tak: to nie jest niska cena. Irytuje mnie od dawna to, że producenci implementują w aparatach funkcje filmowe, i każą sobie za nie płacić nawet tym, którym one nie są do niczego potrzebne. Aparaty kręcące filmy, czy kamery robiące zdjęcia, to jest dla mnie jakieś totalne nieporozumienie. Jeżeli, aby lustrzanką kręcić film, trzeba do niej doczepić jakieś odważniki (tzw. stabilizator), uprzęże, pantografy czy inne koromysła, i trzymać ją pół metra od twarzy, a więc zainwestować w walizkę klamotów aby mieć namiastkę komfortu, który w zwykłej kamerze filmowej polega na tym, że opiera się ją na ramieniu i przytula do pyska bez żadnych dodatkowych akcesoriów, to jest to groteska. Bezlusterkowcem z celownikiem niby łatwiej się filmuje, ale dalej nie jest on oparty na ramieniu bez użycia czegoś-tam, a bezlusterkowiec bez celownika jest jak lustrzanka w LV, czyli- groteska. Oczywiście, że można się obyć bez tego wydumanego osprzętu, ale ręce szybko mdleją, a i z teleobiektywem się tak filmu nie nakręci. Jak dla mnie, to producenci mogliby sobie dać spokój z filmowaniem w aparatach w ogóle, i żądali pieniędzy za ulepszanie aparatów, a nie aparato-kamer. Wolałbym mieć w aparacie golarkę, niż namiastkę kamery, jeśli już.

    Gdyby tylko dano ten AF z M6 II do nowego M50, to już by mi wystarczyło, aby go kupić, ale nie: nawtryniali doń rzeczy, które go wręcz psują! A konkretnie chodzi mi o matrycę 32 Mp.

    Z testów w Camera Labs wynika, że ta matryca nie da żadnej radochy posiadaczom ciemnej, a zwłaszcza kitowej, optyki. Trzeba obiektywów klasy EF-M 32 mm f/1,4, aby się nacieszyć jej rozdzielczością, i to tylko doputy, dopóki się ich zbyt mocno nie przymknie.
    AF w C M6 II jest dużo lepszy od AF w C 90D w trybie celownika optycznego, co z kolei rozkłada na łopatki koncepcję tego drugiego aparatu, ale, mimo że lepszy od C 90D, to i tak gorszy w trybie śledzenia od SONY a6400, który nie ma takiej rewolucyjnej technologii, jak Dual Piksel, ale jakoś mu to nie przeszkadza. SONY ma także ostatni z sensownych rozmiarów przetwornika 24 Mp i mniej szumi, a zdjęcia z obu nowych Canonów przeważnie będzie trzeba zmniejszać, aby się nie wkurzać chałową jakością obrazka w widokach 100%, a zwłaszcza przy wyższych ISO.
    Do C M6 II można dodać stary model EVF, który odstaje poziomem od współczesnych EVF nawet o tej samej rozdzielczości, a więc lipa do kwadratu.

    Jeśli więc chodzi o mój punkt widzenia, to nic więcej nie muszę wiedzieć o tym aparacie, aby go nie chcieć.
    Kup wreszcie to Sony i przestań jęczeć. Kogo to interesuje dlaczego czegoś nie kupisz....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #53

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    a ja z kolei mam a6300 +18-105/4 i kilka szkiel canona via mc-11 i z racji pewnych dysfunkcji AFa pomyslalem sobie "a moze m50". No ale pokazal sie fajniejszy m6m2... ale po dodaniu celownika i adaptera wychodzi prawie eos RP z adapterem i wizjerem w zestawie.
    czy to dobra droga posiadajac na ten moment:
    50/1.8 STM
    85/1.8 USM
    70-200/4L
    sigma c 100-400

    Czy nowe matryce nie "zniszcza" tych obiektywow ?

  4. #54
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Podsumowanie tego testu wskazuje, że trzeba poczekać na następny model uzbrojony przynajmniej w celownik.
    Niedoczekanie .... ponoć kolejny w kolejce to następca m100 o wdzięcznej nazwie m200

  5. #55
    Dopiero zaczyna Awatar Consigliero
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    23

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Podszedłem przedwczoraj do sklepu bo przyszedł zamówiony w przedsprzedaży RF 24-200. Pierwsze wrażenie, no może jest ciut mniejszy niż 24-105 może i jest ciut lżejszy ale i tak nie da się ukryć że w całości robi się zestaw ciężki do upychania w tanbagu. Nie wiem czy chciałbym to wozić na wycieczki samolotem. Okiem laika, rysuje jak dla mnie super, proszę pamiętać to moja pierwsza pełna klatka. Po kilku minutach popatrzywszy na obiektywy serii L , takie 85 wielkości małego wiadereczka, już wiedziałem że dla mnie rozwiązaniem jest tylko używanie RP z rf35 a jako drugi na wycieczkach musi być m6 mk2 . Która w moim wypadku będzie idealnym towarzyszem. Poczekam tylko aż cena trochę spadnie i kupię w zestawie z 18-150, mam wprawdzie 18-200 ale ten mimo że jest bardzo dobry jest sporo cięższy od 18-150 i trzeba go wysyłać do tamrona w momencie gdy pojawia się nowy model z serii M. Dlaczego nastawiam się na m6 mk2, a nie m50 który pewnie wystarczyłby w moim wypadku? Bo M 50 nie dzieli się tą samą baterią z RP.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  6. #56
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 022

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Mój 6D z tamronem 28-300 waży ok 1350g. I to jest najlżejszy kompromis turysty fotografa. Czesto brakuje szerokiego kąta. Chcesz miec fulfrejm to musisz dzwigac, sory gregory. Sam chetnie bym juz zamienil ten sprzet na cos lzejszego, z podobnym obrazkiem i zakresem, ale na razie nie ma takich opcji.

    Filmowanie lustrem w dobie kamer ze smartfonow ma dzis jakis sens? Jak ktos robi tylko filmiki dla pamiatki z wyjazdu jak np ja, to lustro dzis nie ma szans ze smartem. Może czasem raz na ruski rok cos sfilmuje na 300mm, jak miśka w Tatrach. A jak ktos podchodzi bardziej pro, robi filmy zawodowo to moze lepiej niech kupi kamerę?
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  7. #57

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Mój 6D z tamronem 28-300 waży ok 1350g. I to jest najlżejszy kompromis turysty fotografa. Czesto brakuje szerokiego kąta.
    I z tym niestety pozostaje mi się zgodzić...
    Od dłuższego czasu szukam czegoś małego na wyjazdy i skończyło się na tym, że kupiłem mały plecak ;-)
    Mieści mi się w nim 6DMK2, 24-105/4, 17-40/4, 8-15/4, 50/1.8 i 100d z 18-55 i 55-250. Kiedyś zamiast drugiego aparatu brałem tele sigmy 100-300/4, później 70-200/2.8 ale to ciężkie kloce. 100d z 55-250 daje radę na wyjazdach.
    Mam o tyle fajnie, że jak wyjeżdżam turystycznie za granicę, to zawsze z rodziną, więc ja jestem od noszenia sprzętu foto, a inne potrzebne rzeczy nosi familia.

  8. #58
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Ja nie wiem skąd takie przywiązanie do lustrzanek... może warto przekonać się juz do czegoś nowszego i nie będzie wówczas konieczności noszenia całego tabunu sprzętu...
    Ostatnio edytowane przez asz ; 06-10-2019 o 13:27

  9. #59
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Cytat Zamieszczone przez asz Zobacz posta
    Ja nie wiem skąd takie przywiązanie do lustrzanek... może warto przekonać się juz do czegoś nowszego i nie będzie wówczas konieczności noszenia całego tabunu sprzętu...
    Raczej decyzja jest pomiedzy FF i APS-C a nie ML czy DSLR.
    System M jest genialnie kompaktowy i to jest jego siła. Tym nęci użytkowników FF. Ta różnica w wielkości i wadze klamotów jest zasadnicza.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  10. #60
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Raczej decyzja jest pomiedzy FF i APS-C a nie ML czy DSLR.
    System M jest genialnie kompaktowy i to jest jego siła. Tym nęci użytkowników FF. Ta różnica w wielkości i wadze klamotów jest zasadnicza.
    Owszem system M jest bardzo fajny, ale coraz wiecęj osób będzie mięć jeszcze jeden dylemat poza APSC vel FF - brak wizjera... Osobiście uważam, ze to żaden problem, ale z tego co widzę niektórzy nie moga sobie z tym tematem poradzić. Natomiast nie wiem czy zauważyłeś, ale ostatnie premiery to m6 mk2 i m200, a co z m5mk2? Mam wrażenie że Canon chcąc jeszcze bardziej wypromować serię R zdecydował się na dodatkowy podział miedzy bezlustrami. Obok matrycy będzie te serie różnił jeszcze system celowniczy... oby tylko nie odbiło się to na M-kach... Dla mnie R-ki, pomijając cenę są już trochę przyciężkawe. To takie małe lustrzanki... Bardzo bym chciała by system M jednak się trochę rozwiną... fajnie by było gdyby pojawiały się tez nowe obiektywy... No ale czas pokaże...

Strona 6 z 20 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •