Strona 4 z 20 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 192

Wątek: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

  1. #31
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Mnie coś nie pasuje... Hmm...
    No nie pasuje! Nie pasuje mi, bo dla mnie wybór pomiędzy Canonem, Fuji czy Panasonicem to nie jest ten wybór, o który mi chodzi, skoro się już do jakiegoś stopnia uzależniłem od aż trzech systemów Canona. I w swoich rozwiązaniach Canon nie oferuje mi tego, co oferuje konkurencja. Wręcz nie mogę się nadziwić temu, że EOS R jest gabarytowo zbliżony do pełnoklatkowych DSLR, że EOS 80D, będąc aparatem klasy APS-C też jest do nich zbliżony, a kolejny model bezlusterkowca APS-C dalej jest kieszonkowym pizdrykiem, na dodatek pozbawionym podstawowego wyposażenia, jakim jest celownik. Z jakiego powodu miałbym się z tego cieszyć? Że minęło kilka lat i nie doczekałem się aparatu o ergonomii, która by mnie satysfakcjonowała, natomiast zrobiła to konkurencja? Gdyby M6 Mk 2 miał chociaż EVF i doganiał konkurencję pod względem skuteczności AF, ale nawet tu z dwóch rzeczy co najmniej jednej brakuje. I po cholerę ja się mam rozglądać woków siebie? Czy ja tępej dzidy na oczy nie widziałem, która łyka wszystko, byle nowe było? Utartym zwyczajem Canon natrzepie kasiory na tych nowościach i z poślizgiem dwuletnim wypuści coś wreszcie nadającego się do pełnego użytku, ale ja nie wiem, czy do tej pory będę siedział w jego systemach, czy się wk... i przejdę na inny.
    No to przechodź. Jak konkurencja robi coś dla ciebie to na co czekać. Obrażanie i wyzywanie użytkowników systemu z tego powodu że coś mi nie pasuje jest niegrzeczne i infantylne.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #32
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    ... się wk... i przejdę na inny.
    Przejdź i nie zaśmiecaj forum.

  3. #33
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 288

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Miło popatrzeć, jak Was prawda w oczy kole. Jesteście doskonałym produktem wszelkiego PR-u, ukształtowani idealnie do potrzeb korporacji, i dlatego już to nie producenci słuchają Was, i waszych oczekiwań, lecz Wy słuchacie ich, i epatujecie się każdym ochłapem, jaki Wam rzucą. I jeszcze uważacie, że to producenci mają prawo doić Was i wszystkich innych z kasy za byle co.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  4. #34
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Od kilku lat używam systemu C. Aktualnie mam w swojej kolekcji 5D3, 60D, 760D, 2x M50 i 600D. Tak mnie (_._) boli canonie czemu hehehe.

    Aha, jak będą dwa sloty w R biorę w ciemno.

  5. #35
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 288

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Od kilku lat używam systemu C. Aktualnie mam w swojej kolekcji 5D3, 60D, 760D, 2x M50 i 600D. Tak mnie (_._) boli canonie czemu hehehe.

    Aha, jak będą dwa sloty w R biorę w ciemno.
    Masz sześć korpusów Canona, a ja tylko 4 nabyte w ciągu 6 lat (od dwóch lat męczę 80D i męczę się z nim). Jak sobie wspomnę, że analogowego EOS-a 650 używałem przez 15 lat i nie widziałem najmniejszej potrzeby zmiany go na nowszy model, a potem przesiadłem się dla zabawy na Olympusa OM-4 lejąc nawet na autofokus, a ta zabawa się przeciągnęła na 6 lat, to popadam w dylemat: nie wiem, czy się z tego śmiać, czy płakać, czy się porzygać. Bo tamte aparaty by wystarczyły na całe życie, i dalej są sprawne i użyteczne, jeślibym chciał z nich skorzystać, a żaden z cyfrowych nabytków nie spełnia moich pokładanych w nim nadziei w momencie zakupu.

    Za parę miesięcy przynajmniej połowa forumowiczów dołoży do swej kolekcji entego pokurcza made by Canon i będzie się czuła wywołana do tablicy jak randomowa ciemna blondynka, gdy ktoś zakwestionuje ich wybór. Głosujecie portfelami, ale nie wynika z tego to, co wynikać powinno. Niestety, będziecie się do usranej śmierci użerać z tym, co aktualnie najbardziej wpada w oczy ciemnym blondynkom, bo to one robią sprzedaż.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  6. #36
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Miło popatrzeć, jak Was prawda w oczy kole. Jesteście doskonałym produktem wszelkiego PR-u, ukształtowani idealnie do potrzeb korporacji, i dlatego już to nie producenci słuchają Was, i waszych oczekiwań, lecz Wy słuchacie ich, i epatujecie się każdym ochłapem, jaki Wam rzucą. I jeszcze uważacie, że to producenci mają prawo doić Was i wszystkich innych z kasy za byle co.
    Jest też całkiem prawdopodobne że to Ty masz problem, bo wydałeś kasę na coś co zupełnie nie jest dla Ciebie i winisz o to cały świat. To co piszesz dobitnie o tym świadczy, zmień tylko "Wy" na "Ja" i wyjdzie cała prawda .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #37
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 288

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Jest też całkiem prawdopodobne że to Ty masz problem, bo wydałeś kasę na coś co zupełnie nie jest dla Ciebie i winisz o to cały świat. To co piszesz dobitnie o tym świadczy, zmień tylko "Wy" na "Ja" i wyjdzie cała prawda .
    Słyszałeś coś o syndromie wolno gotowanej żaby? No, to Ci powiem, że ja mam ponadprzeciętnie czułe receptory temperatury.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  8. #38
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Jak sobie wspomnę, że analogowego EOS-a 650 używałem przez 15 lat i nie widziałem najmniejszej potrzeby zmiany go na nowszy model
    Takie czasy, dziś nawet auta zmienia się co 3 lata, a za parę lat tylko nieliczni będą posiadali swoje na własność.

    Inną sprawą jest to, że firma musi zarabiać i narazie, jakoś im to jeszcze wychodzi. Marketing sprawia, że starszy sprzęt ma nam się znudzić (najlepszym wypadku użytkownik ma się z nim męczyć).

  9. #39
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 288

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Miałem cichą nadzieję, że tworząc matryce 24 Mp producenci doszli już do ściany i będą ją co najwyżej udoskonalać, a tu nie, jedno kalectwo zastępują drugim, i tak w kółko. Do tego jakieś inne fiuczery nie działąjace tak, jak powinny, zupełnie jakby małżeństwo z premedytacją zaplanowało sobie spłodzenie dziecka z zespołem Downa.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  10. #40
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    53

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    epatujecie się
    https://sjp.pwn.pl/sjp/epatowac;2556852.html

    epatować «celowo zadziwiać lub szokować czymś»

    Jak widać z samej definicji tego słowa wynika że używanie go w stosunku do samego siebie nie ma żadnego sensu

Strona 4 z 20 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •