Strona 3 z 20 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 192

Wątek: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Mam EOS 80D i generuje mi on w przytłaczającej liczbie nieostre obrazy, gdy korzystam z teleobiektywów. Wielkie znaczenie ma wpływ uderzenia lustra nawet przy- zdawało by się- krótkich czasach migawki, ale nie tylko. Zdjęcia na LV, gdzie uderzenia lustra nie ma, są zawsze dużo ostrzejsze, i to już by wskazywało na potrzebę przejścia na bezlusterkowiec
    Wiele osób kupuje sprzęt APS-C tylko z racji korzystnego przelicznika ogniskowej teleobiektywów. Gdyby opisane przez Ciebie zachowanie 80D było regułą to byłby raban.
    W necie jest trochę przykładów zastosowania M50 z TC 1,4X i C100-400L - ludzie sobie chwalą.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  2. #22
    Bywalec
    Dołączył
    Nov 2007
    Wiek
    33
    Posty
    156

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Moim zdaniem duży problem matryc APS-C Canona to obecność filtra AA. Ciekawe jak z tą matrycą będzie, ale jeśli się nie chwalą, to pewnie nadal jest. Już od 24 Mpixów wzwyż nie powinno tego filtr być. Kiedyś testowałem 300/2.8 L II na swoim 6D i pożyczonym 7D mkII. To była przepaść w detalu i ostrości obrazka na korzyść 6D.
    R5 | Irix 15/2.4 | RF 14-35/4 L IS | RF 35/1.8 IS | RF 50/1.8 | C 85/1.8 | C 135/2 L | RF 70-200/4 L IS | RF 100-500/4.5-7.1 L IS | 430exIII
    https://500px.com/pwiniars/galleries

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 285

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Wiele osób kupuje sprzęt APS-C tylko z racji korzystnego przelicznika ogniskowej teleobiektywów. Gdyby opisane przez Ciebie zachowanie 80D było regułą to byłby raban.
    W necie jest trochę przykładów zastosowania M50 z TC 1,4X i C100-400L - ludzie sobie chwalą.
    Może byłby raban, gdyby użytkownicy potrafili zdefiniować przyczyny nieostrych zdjęć, których może być jedna, albo wiele nałożonych na siebie. Często dzieje się tak, że przyczyny nieostrości upatruje się gdzie indziej, niż ona jest.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  4. #24
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Cytat Zamieszczone przez winiarro Zobacz posta
    Moim zdaniem duży problem matryc APS-C Canona to obecność filtra AA. Ciekawe jak z tą matrycą będzie, ale jeśli się nie chwalą, to pewnie nadal jest. Już od 24 Mpixów wzwyż nie powinno tego filtr być. Kiedyś testowałem 300/2.8 L II na swoim 6D i pożyczonym 7D mkII. To była przepaść w detalu i ostrości obrazka na korzyść 6D.
    to nie ma nic wspolnego z filtrem AA.
    Przeciez i 6d i 7d Maja ten filtr.

    6D ma wieksze pixele tzn wiekszy krazek rozproszenia. Oznacza to, ze jest bardziej tolerancyjny na wszelakie bledy optyczne, dyfrakcje , poruszenie.
    to co na gestszej matrycy zostanie zarejestrowana jako nieostrosc , na matrycy o wiekszych pixelach bedzie ostre.

    jako , ze d6 ma wieksza powierzchnie i wiecej pixeli , ma wieksza rozdzielczosc calkowita.

    odbieramy to w konsekwencji jako obraz ostrzejszy i bardziej rozdzielczy .

    to jest zasluga wiekszej matrycy.


    Filr AA ma duze znaczenie - Canon idzie droga filtra fizycznego , pozostali nakladanego elektronicznie , czyli rachunkowo.

    matryca jest w stanie bez znieksztlacne zarejestrowac obraz o rozdzielczosci ca najmniej 2 razy mniejszej.

    ta matryca w wielkosci pixela 3,3 mikro czyli rozdzielczosci ok 150 lp/mm moze bez znieksztalcen zapisac obraz o czestosci nie wiekszej niz ok 75 lp/mm . fragmenty o wiekszej czestosci wprowadzaja znieksztalcenia. Najwyzsza rozdzielczosci obrazowania dla tej matrycy bez znieksztalcen wynosi teoretycznie 1/150+1/75 = 50 lp/mm dla mtf = 0,5 ( dla takiego mtf zaleznosc 1/r=1/r1+1/r2 sprawdza sie dobrze).
    Dokladniej mowiac , wyzsze czestosci ( rozdzielczosci)obrazu przy zgodnosci faz beda odwzorowane niemal idealnie bez znieksztalcen , w fazach przeciwnych nie moga zostac zarejestrowane . Prowadzi to to wprowadzenia zaburzenia na obrazie , jedna z mozliwych form jest mora , ale i inne formy wystapia tez.


    AA obniza wysoka czestosc , przez co zapobiega sie wprowadzeniu znieksztalcen, ogolnie rozdzielczosc Spada. Ale jesli obraz z matrycy canona w czyms ustepuje innym to jest to raczej DR , czyli zakres tonalny, W zakresie jakosci detalu , koloru Canon jest wzorem - na to nigdy sie nie skarzono. Rowniez na brak rozdzielczosci nie narzekamy. Kto jej potrzebowyl mial c5 z 50 mpx bez filtra.


    Ogolnie wzrost rozdzielczosci matryc prowadzi do wzrostu rozdzielczosci obrazowania ( nawet z tej samej optyki ) , pod warunkiem skutecznej redukcji rosnacego szumu.

    --- Kolejny post ---

    Jakis czas temu pomierzylem wplyw lustra na spadek rozdzielczosci obrazowania.
    o ile pamietam tutaj pokazywalem ten wykres , ale pewnie malo kto pamieta wiec jeszcze raz:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lu1.jpg
Wyświetleń:	162
Rozmiar:	128,7 KB
ID:	2665
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lu2.jpg
Wyświetleń:	164
Rozmiar:	110,6 KB
ID:	2666

    i pomierzone drgania od lustra i migawki.
    najsilniejsze drgania sa w momencie wyzwolenia lustra , ciut slabszue w momencie klapniecia w pozycji gornej, najslabsze przy powrocie.
    Drgania spowodowane migawka - o kilkanascie jesli nie paredziesiat dB slabsze

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lu3.jpg
Wyświetleń:	167
Rozmiar:	202,2 KB
ID:	2667


    to powoduje iz ML-e z tej samej optyki czesto dadza nam w praktyce wyzsza rozdzielczosc obrazowania. Jesli uwzglednimy rowniez mniejsze bledy AF czyli rowniez wyzsza rozdzielczsoc , to los lustrzanek jest przesadzony. To tylko kwestia czasu , kiedy rynek to zauwazy w praktyce i nie bedzie wiecej chcial kupowac masowo lustrzanek. To spowoduje wzrost ich cen i smierc z powodow ekonomicznych. Mysle ze to perspektywa niedalekiej przyszlosci - kilku lat. Drogie flagowce dslr przetrwaja dluzej , tutaj technologia EVF jeszcze wymaga udoskonalenia.

  5. #25
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Ja już nie pamiętam, kiedy ostatnio jakakolwiek konkurencja wypuściła body bez EVF, a tu Canon, tradycyjnie, rzuca nam na pierwszy ogień korpus bez celownika. I ja się mam na to rzucić jak wieprz na perły?! Nie, ja się na to przyglądam jak zdegustowany człowiek na pyrgnięty mu ogryzek. Użycie EVF na tym body eliminuje np. zewnętrzną lampę błyskową lub sterownik lamp, co mi zupełnie nie odpowiada.
    No i popatrz a ja męczę się z tym m6 i jeszcze dokupiłem do kompletu m100 ....
    Ja jestem pod wrażeniem jak niemal każda premiera Canona robi straszliwą krzywdę sporej części userów różnych for. Co za wredna firma. To że znakomita większość krytykantów nie ma zamiaru niczego kupić to już nic nie znaczący szczegół .....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 285

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    No i popatrz a ja męczę się z tym m6 i jeszcze dokupiłem do kompletu m100 ....
    Ja jestem pod wrażeniem jak niemal każda premiera Canona robi straszliwą krzywdę sporej części userów różnych for. Co za wredna firma. To że znakomita większość krytykantów nie ma zamiaru niczego kupić to już nic nie znaczący szczegół .....
    A ja się meczę z M2 i ni chu-chu mi się on nie daje zlepić z T 100-400 tak, aby się dało robić zdjęcia z ręki. M6 ma przynajmniej możliwość podłączenia EVF, ale kosztem niepodłączenia innego akcesorium do gorącej stopki. W celowniku- jaki by on nie był- to ja mam korekcję dioptryczną, a do obserwacji wyświetlacza to muszę zakładać mocne okulary, albo trzymać aparat na poziomie jajec.

    Na dodatek zupełnie pieprznięta miniaturyzacja stawia pod wielkim znakiem zapytania ergonomię zestawu APS-C bez lustra plus długie tele. Spróbowałem przytulić do pyska M2 z T 100-400 tak, jakby on miał celownik, i po niedługiej chwili zorientowałem się, że mnie już nap... lewa ręka, bo na niej spoczywa cały ciężar zestawu w znacznym oddaleniu od mojego ciała, czyli moment siły działający na rękę jest maksymalny. Dla porównania zapiąłem do obiektywu C 80D, który jest duuużo cięższy od M2, i okazało się, że jest spoko, bo, praktycznie, cały zestaw trzymam w prawej dłoni, a lewą tylko podpieram obiektyw. Panas zrobił jakiś słusznej wagi i wymiarów korpus m4/3, pyta się więc- czemu nie Canon?! Komu on targetuje te swoje wynalazki?! Tępym dzidom do torebki?!

    Optyka do emek. Zrobili dwie jasne stałki, obie bez stabilizacji. A co, jeśli mi się zachce zrobić zdjęcie przy f/8? Okaże się, że ciemny zoom kitowy się do tego lepiej nadaje, bo ma IS. Ręce opadają!
    Ostatnio edytowane przez atsf ; 29-08-2019 o 16:03
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  7. #27
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    A ja się meczę z M2 i ni chu-chu mi się on nie daje zlepić z T 100-400 tak, aby się dało robić zdjęcia z ręki. M6 ma przynajmniej możliwość podłączenia EVF, ale kosztem niepodłączenia innego akcesorium do gorącej stopki. W celowniku- jaki by on nie był- to ja mam korekcję dioptryczną, a do obserwacji wyświetlacza to muszę zakładać mocne okulary, albo trzymać aparat na poziomie jajec.

    Na dodatek zupełnie pieprznięta miniaturyzacja stawia pod wielkim znakiem zapytania ergonomię zestawu APS-C bez lustra plus długie tele. Spróbowałem przytulić do pyska M2 z T 100-400 tak, jakby on miał celownik, i po niedługiej chwili zorientowałem się, że mnie już nap... lewa ręka, bo na niej spoczywa cały ciężar zestawu w znacznym oddaleniu od mojego ciała, czyli moment siły działający na rękę jest maksymalny. Dla porównania zapiąłem do obiektywu C 80D, który jest duuużo cięższy od M2, i okazało się, że jest spoko, bo, praktycznie, cały zestaw trzymam w prawej dłoni, a lewą tylko podpieram obiektyw. Panas zrobił jakiś słusznej wagi i wymiarów korpus m4/3, pyta się więc- czemu nie Canon?! Komu on targetuje te swoje wynalazki?! Tępym dzidom do torebki?!

    Optyka do emek. Zrobili dwie jasne stałki, obie bez stabilizacji. A co, jeśli mi się zachce zrobić zdjęcie przy f/8? Okaże się, że ciemny zoom kitowy się do tego lepiej nadaje, bo ma IS. Ręce opadają!
    Ręce to opadają na samą myśl że miałbym dźwigać gdzieś takiego kloca jak 80D - torebki nie noszę .
    Patrzysz skrajnie egoistycznie. Mnie coś nie pasuje to jest do niczego. Może warto czasem rozglądnąć się dookoła i zobaczyć wśród ilu ludzi żyjemy ...
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 30-08-2019 o 10:13
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 285

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ręce to opadają na samą myśl że miałbym dźwigać gdzieś takiego kloca jak 80D - torebki nie noszę .
    Patrzysz skrajnie egoistycznie. Mnie coś nie pasuje to jest do niczego. Może warto czasem rozglądnąć się dookoła i zobaczyć wśród ilu ludzi żyjemy ...
    Mnie coś nie pasuje... Hmm...
    No nie pasuje! Nie pasuje mi, bo dla mnie wybór pomiędzy Canonem, Fuji czy Panasonicem to nie jest ten wybór, o który mi chodzi, skoro się już do jakiegoś stopnia uzależniłem od aż trzech systemów Canona. I w swoich rozwiązaniach Canon nie oferuje mi tego, co oferuje konkurencja. Wręcz nie mogę się nadziwić temu, że EOS R jest gabarytowo zbliżony do pełnoklatkowych DSLR, że EOS 80D, będąc aparatem klasy APS-C też jest do nich zbliżony, a kolejny model bezlusterkowca APS-C dalej jest kieszonkowym pizdrykiem, na dodatek pozbawionym podstawowego wyposażenia, jakim jest celownik. Z jakiego powodu miałbym się z tego cieszyć? Że minęło kilka lat i nie doczekałem się aparatu o ergonomii, która by mnie satysfakcjonowała, natomiast zrobiła to konkurencja? Gdyby M6 Mk 2 miał chociaż EVF i doganiał konkurencję pod względem skuteczności AF, ale nawet tu z dwóch rzeczy co najmniej jednej brakuje. I po cholerę ja się mam rozglądać woków siebie? Czy ja tępej dzidy na oczy nie widziałem, która łyka wszystko, byle nowe było? Utartym zwyczajem Canon natrzepie kasiory na tych nowościach i z poślizgiem dwuletnim wypuści coś wreszcie nadającego się do pełnego użytku, ale ja nie wiem, czy do tej pory będę siedział w jego systemach, czy się wk... i przejdę na inny.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  9. #29
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    A jak ma się skutecznosc AF w serii ML jak m6(II) w porównaniu do serii R?
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  10. #30
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    462

    Domyślnie Odp: Nowy Canon m6 właśnie zadebiutował...

    Ma 14 klatek na sekundę
    ale z podglądem obrazu na żywo już tylko 7.
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 30-08-2019 o 21:45

Strona 3 z 20 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •