Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: W jakim stopniu wymiana migawki wpływa na ustawienia aparatu?

Mieszany widok

  1. #1

    Domyślnie W jakim stopniu wymiana migawki wpływa na ustawienia aparatu?

    Cześć. Tytuł może być odrobinę zwodniczy ale postaram się szybko i jasno wyjaśnić w czym rzecz. Od wczoraj zmagam się z problemami z moim canonem 5d mark 2. (Nie jest to temat tego wpisu, ale dla ciekawskich - przy nagrywaniu video - dosłownie po wciśnięciu rec - aparat wywala crasha i jedyna opcja to zabawa baterią, interentowe śledztwo wskazuje na płytę główną). Aparat nie ma wielkiego przebiegu, ale pracuje w skrajnie trudnych warunkach (wysokie temperatury, kurzy i pył pustynny więc nie dziwiłaby tego typu awaria. Niemniej interesujące jest to, że jakieś 600 zdjęć temu wrócił z serwisu do którego trafił na wymianę migawki (ponoć nie tyle się zepsuła co wykręciła się jakaś śrubka i zablokowała mechanizm). Oczywiście możliwe, że jest to tylko zbieg okoliczności, ale po odebraniu aparatu z serwisu zauważyłem, że wszystkie ustawienia są zresetowane, a każdemu zdjęciu towarzyszy ogromny backfocus. Moje pytanie brzmi - czy reset fabrycznych ustawien przy wymianie migawki to coś standardowego? Czy może po drodze coś stało się z płytą główną i dostałem nową? Ciekawe jest też to, że oddając sprzęt na "korektę" właściciel (nie technik, który to robił) zrobił wielkie oczy i stwierdził, że to niemożliwe, a że kalibracja to tylko na żytniej. Jak zrozumiał, że to wynik naprawy u nich to stwierdził, że mhm on jednak spojrzy i rzeczywiście trafił do mnie sprawny (pod względem trafiania focusa) sprzęt.


    Dzięki za odpowiedzi!

  2. #2
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: W jakim stopniu wymiana migawki wpływa na ustawienia aparatu?

    Jeśli dobrze pamiętam, był tu taki wątek, gdzie ASO Canon z Żytniej odpowiadał na pytania Userów i jeśli dobrze pamiętam, przy wymianie migawki podobno wszystko ustawia się od nowa. Poza tym, serwis w którym wymieniałeś, mógł (przypuszczenie) przy okazji coś nabroić z AF. NO sorry, ale jakbym oddał sprzęt do serwisu i wrócił w stanie, że nie działa jak trzeba, to od razu bym reklamował taką usługę.

  3. #3
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    592

    Domyślnie Odp: W jakim stopniu wymiana migawki wpływa na ustawienia aparatu?

    Wymiana migawki nie wplywa na ostrzenie ale to, w jaki sposob zostala wymontowana i zamontowana juz tak. Wszystko zalezy od identycznego, jak w oryginale, ulozeniu matrycy.A wystarczy minimalny blad, zeby si wszystko spieprzylo.

  4. #4

    Domyślnie Odp: W jakim stopniu wymiana migawki wpływa na ustawienia aparatu?

    Panowie dzięki za odpowiedź. Oddałem aparat do tego samego serwisu gdzie stwierdzili, że owszem to kwestia płyty głównej, ale ich zdaniem to niemożliwe, żeby usterka powstała przy okazji wymiany migawki. Nie bardzo wiem co robić bo nie wychwyciłem usterki od razu i od naprawy minęły jakieś dwa miesiące. Aparatu nie używałem zbyt częstuo i przebieg od czasu naprawy to jakieś 500 strzałów (jeden event). Generalnie było tak, że wszystko działało do czasu błędu migawki, po wymianie nie działa buffor video. Czy to możliwe, że wymiana została przeprowadzona źle, doszło do jakiegoś spięcia czy czegoś w tym rodzaju? Jak powinienem z nimi rozmawiać?

  5. #5
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: W jakim stopniu wymiana migawki wpływa na ustawienia aparatu?

    Może wyślij do ASO, z tego co pamiętam diagnoza jest darmowa.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •