Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24

Wątek: Klient odwołał sesję plenerową

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Klient odwołał sesję plenerową

    Cytat Zamieszczone przez crazyfoto Zobacz posta
    Wesele to w dużym skrócie około 50.000zł wyrzucone w błoto,puszczone z dymem i przechlane.A że świadomość Polaków poszła do przodu więc jeśli nie jesteś milionerem zwyczajnie wesel nie robią.Śluby dalej są ale bez przyjęć weselnych więc kilka fotek pstryka ktoś znajomy i rodzina.To koniec dla zawodowców w tym temacie.
    Z moich całkiem pobieżnych obserwacji w innych krajach wynika, że ślub to nadal poważna impreza - sporo gości, elegancja, szyk, sesja fotograficzna - natomiast przyjęcie weselne skrajnie skromne. W północnych Włoszech widuję takie party na stojąco przy szampanie i drobnych przekąskach po dosyć poważnym ślubie. Fotografa przy tym już nie ma.
    Jeżeli u nas pójdzie w tym kierunku to po prostu zanikną huczne wesela ale nie eleganckie śluby z fotografem zawodowym.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  2. #22
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2012
    Miasto
    Pruszków
    Wiek
    50
    Posty
    59

    Domyślnie Odp: Klient odwołał sesję plenerową

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Z moich całkiem pobieżnych obserwacji w innych krajach wynika, że ślub to nadal poważna impreza - sporo gości, elegancja, szyk, sesja fotograficzna - natomiast przyjęcie weselne skrajnie skromne. W północnych Włoszech widuję takie party na stojąco przy szampanie i drobnych przekąskach po dosyć poważnym ślubie. Fotografa przy tym już nie ma.
    Jeżeli u nas pójdzie w tym kierunku to po prostu zanikną huczne wesela ale nie eleganckie śluby z fotografem zawodowym.
    Do zachodnich kultur i zamożności bardzo dużo nam brakuje.W Polsce weselisko to disco polo,bimber i wiejski stół.Jestem z Warszawy a tu do szczęścia nikt już ślubu i wesela nie potrzebuje.Można się zabawić w kameralnym gronie w eleganckim lokalu w strojach od markowych projektantów przy muzyce instrumentalnej ale tak jak już wspomniałem dotyczy to milionerów.Pieniędzy fotograf potrzebuje raczej dużo i przez cały czas tak jak wszyscy więc jedno czy kilka takich zleceń rocznie niczego nie zmienia.Usługi weselne mają swoje kategorie i przedziały cenowe-biedni wesel nie robią a bogaci drzwi pozamykali,bawią się głównie za granicą.
    Ostatnio edytowane przez crazyfoto ; 06-01-2020 o 20:46

  3. #23
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Klient odwołał sesję plenerową

    Cytat Zamieszczone przez crazyfoto Zobacz posta
    Do zachodnich kultur i zamożności bardzo dużo nam brakuje.W Polsce weselisko to disco polo,bimber i wiejski stół.Jestem z Warszawy a tu do szczęścia nikt już ślubu i wesela nie potrzebuje.Można się zabawić w kameralnym gronie w eleganckim lokalu w strojach od markowych projektantów przy muzyce instrumentalnej ale tak jak już wspomniałem dotyczy to milionerów.Pieniędzy fotograf potrzebuje raczej dużo i przez cały czas tak jak wszyscy więc jedno czy kilka takich zleceń rocznie niczego nie zmienia.Usługi weselne mają swoje kategorie i przedziały cenowe-biedni wesel nie robią a bogaci drzwi pozamykali,bawią się głównie za granicą.
    Weź już przestań wypisywać głupoty. Zastanów się dlaczego i co nie pykło i nie zwalaj na jakieś śmieszne podziały i własne widzimisie. Też chciałbym ogarniać towarzystwo jakie ogarniają Smoki w Wawie ale stąpam realnie po ziemi i swoje miejsce znam.
    p.s Biedni z Wawy ROBIĄ wesela, bo to dla nich jedna z szans na zastrzyk kasy. Nie robią ich w Foksalu po prostu.
    p.s 2 Kasjer z Lidla też potrzebuje kasy, tylko w przeciwieństwie do fotografa nie ma jak jej zarobić.

    Pozdrawiam i głowa do góry !

  4. #24
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2012
    Miasto
    Pruszków
    Wiek
    50
    Posty
    59

    Domyślnie Odp: Klient odwołał sesję plenerową

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Weź już przestań wypisywać głupoty. Zastanów się dlaczego i co nie pykło i nie zwalaj na jakieś śmieszne podziały i własne widzimisie. Też chciałbym ogarniać towarzystwo jakie ogarniają Smoki w Wawie ale stąpam realnie po ziemi i swoje miejsce znam.
    p.s Biedni z Wawy ROBIĄ wesela, bo to dla nich jedna z szans na zastrzyk kasy. Nie robią ich w Foksalu po prostu.
    p.s 2 Kasjer z Lidla też potrzebuje kasy, tylko w przeciwieństwie do fotografa nie ma jak jej zarobić.

    Pozdrawiam i głowa do góry !
    Wenę mam do robienia reportażu jak jest zimno,natomiast latem 30 stopni w cieniu nie tykam tematu-można zdechnąć 10h się wyginać przy takich temperaturach.Inna sprawa bez działalności pieniążki z rączki do rączki PiS skarbowy szczuje i ganiają miałem problemy.Na legalu to wychodzi taka stawka za reportaż że nikt tego nie kupuje więc temat sam się rozwiązał.Praca na etacie w zasadzie wyklucza fotografię ślubną gdzie trzeba być mocno dyspozycyjnym.Odnośnie Lidka to naprawdę od pewnego czasu nieźle płacą.Aparatów,komputerów oraz akcesoriów fotograficznych mam tego za ponad 50tyś.i wszystko leży niewykożystane.Podglądam w necie co robi np: 12fotografów czy studio kotłownia oraz wielu innych to dawno interesy popadały.Powiem tak-chętnie strzelę sztukę za 2500 bez faktury i umowy Kasa do ręki w dniu imprezy 2/3 kwoty reszta na koniec bo nie mam firmy-kto mnie kupi teraz ??

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •