Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Canon EOS1 Ds - dziwne cienie i prześwietlenia na zdjęciach

  1. #1

    Domyślnie Canon EOS1 Ds - dziwne cienie i prześwietlenia na zdjęciach

    Czesc Canoniarze!
    Jestem tutaj nowy, dlatego chciałbym przywitać wszystkich uzytkownikow Canonow.
    Jestem użytkownikiem Canonow już pare dobrych lat, jestem amatorem i z reguly kupowałem sprzet nowy, z którym nigdy problemów nie miałem. Przerabialem już Canona M, 500D, 7D, 7DMK II a także raz staruszka 20D. Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem kupionego w Niemczech 1 Ds. Zachvialo się pelnej klatki w tym segmencie. Aparat w bardzo ladnym stanie wizualnym i technicznym. Sprawdzalem programikiem ilość stukniec migawki - wychodzilo cos 70 tys. Nie wiem, czy ten licznik da się przekrecic czy nie - jednak wszystko dzialalo bez najmniejszego zarzutu, i musze przyznać, ze zdjęcia wychodzily naprawdę perfekt. Zrobilem nim może kilka tysięcy. Az do teraz.
    Zauwazylem, ze na niektórych zdjęciach pojawiają się dziewne cienie - tak jakby ktoś zaslonil zdjecie czyms. Czasem nawet widać czasny ukośny pasek. Dodatkowo na srosku zdjęć pojawia się dziwny prześwietlony pasek - jasniejsza smuga - wrzucam linki do hostingu zdjęć gdzie sa przykłady - proszę nie zwracajcie uwagi na parametry i sama jakpsc zdjęcia - zrobiłem na szybko, byle jak, żeby tylko pokazac istote problemu. Ja jednym ze zdjęć zacienienie zachodzi na zdjecie - mam tez zdjecie takie jakby ktoś wsunal ukosem kawalem czarnego paska i odbil się on na zdjęciu.
    Pytanie do doświadczonych kolegow - co to może być za usterka? Migawka? Matryca? Troche przejrzalem google i wygląda to jak jakiś mechaniczny problem a nie elektroniczny 9np. poziome czarne pasy, co mogloby sugerować walnieta matryce). Co to za usterka i ile może kosztowac jej usuniecie? Szkoda mi tego dziadka bo jest w naprawdę swietnej kondycji, uszanowany. Może naprawa będzie jeszcze oplacalna.
    P.S. Dodam, ze nie na każdym zdjęciu widoczne sa omawiane powyżej defekty. Najczesciej tylko przeswietlona smuga. Czasem dodatkowo cien.

    https://ibb.co/GvJXQ0w

    https://ibb.co/VQxrT0Y
    Ostatnio edytowane przez radzion ; 24-08-2019 o 16:20

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Canon EOS1 Ds - dziwne cienie i prześwietlenia na zdjęciach

    Cytat Zamieszczone przez radzion Zobacz posta
    Czesc Canoniarze!
    Jestem tutaj nowy, dlatego chciałbym przywitać wszystkich uzytkownikow Canonow.
    Jestem użytkownikiem Canonow już pare dobrych lat, jestem amatorem i z reguly kupowałem sprzet nowy, z którym nigdy problemów nie miałem. Przerabialem już Canona M, 500D, 7D, 7DMK II a także raz staruszka 20D. Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem kupionego w Niemczech 1 Ds. Zachvialo się pelnej klatki w tym segmencie. Aparat w bardzo ladnym stanie wizualnym i technicznym. Sprawdzalem programikiem ilość stukniec migawki - wychodzilo cos 70 tys. Nie wiem, czy ten licznik da się przekrecic czy nie - jednak wszystko dzialalo bez najmniejszego zarzutu, i musze przyznać, ze zdjęcia wychodzily naprawdę perfekt. Zrobilem nim może kilka tysięcy. Az do teraz.
    Zauwazylem, ze na niektórych zdjęciach pojawiają się dziewne cienie - tak jakby ktoś zaslonil zdjecie czyms. Czasem nawet widać czasny ukośny pasek. Dodatkowo na srosku zdjęć pojawia się dziwny prześwietlony pasek - jasniejsza smuga - wrzucam linki do hostingu zdjęć gdzie sa przykłady - proszę nie zwracajcie uwagi na parametry i sama jakpsc zdjęcia - zrobiłem na szybko, byle jak, żeby tylko pokazac istote problemu. Ja jednym ze zdjęć zacienienie zachodzi na zdjecie - mam tez zdjecie takie jakby ktoś wsunal ukosem kawalem czarnego paska i odbil się on na zdjęciu.
    Pytanie do doświadczonych kolegow - co to może być za usterka? Migawka? Matryca? Troche przejrzalem google i wygląda to jak jakiś mechaniczny problem a nie elektroniczny 9np. poziome czarne pasy, co mogloby sugerować walnieta matryce). Co to za usterka i ile może kosztowac jej usuniecie? Szkoda mi tego dziadka bo jest w naprawdę swietnej kondycji, uszanowany. Może naprawa będzie jeszcze oplacalna.
    P.S. Dodam, ze nie na każdym zdjęciu widoczne sa omawiane powyżej defekty. Najczesciej tylko przeswietlona smuga. Czasem dodatkowo cien.

    https://ibb.co/GvJXQ0w

    https://ibb.co/VQxrT0Y
    Wygląda na problem z migawką -> https://www.canon-board.info/threads...=1#post1002235
    ale może być bardziej prozaiczny problem typu, że lustro nie podnosi się do końca - czyli serwis tak, czy siak.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #3

    Domyślnie Odp: Re: Canon EOS1 Ds - dziwne cienie i prześwietlenia na zdjęciach

    Dzięki za podpowiedz z tym lustrem. Zerknę na to. Oczywiście zakładam najczarnejszy scenariusz, dlatego właśnie staram się ustalic aki jest koszt wymiany migawki i czy wogole jest dostępność części do tego modelu. Próbowałem na Żytniej powołać się na program bezpłatnej wymiany jeśli migawka nie osiągnie deklarowanego przebiegu. Dostałem odpowiedz, ze Canon się z tego wycofal. Zobaczymy czy kwota będzie oszałamiac i czy taka naprawa jest wogole opłacalna w tym modelu. Dziś wyciągnąłem za pomocą jednej stronki internetowej przebieg - 75200, o ile jest prawdziwy.

  4. #4
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    592

    Domyślnie Odp: Canon EOS1 Ds - dziwne cienie i prześwietlenia na zdjęciach

    Wyglada rzeczywiscie na jakis feler migawki ( o ile to nie jest jakas plama swietlna na obiekcie) ale naprawa , czy w zasadzie wymiana , jako jedyna sensowna robota moze byc dosc kosztowna ze wzgledu na paskudna konstrukcje 1DS i koniecznosc demontazu MirrorBoxa. Robota dla fascynatow i ludzi z wyraznym nadmiarem czasu dla ludzi z wyraznym nadmiarem gotowki. :-) : Niemniej zrabialna..,

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •