Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Szerszy obiektyw do Canona, budżetowo z mocowaniem EF i kryciem pełnej klatki

  1. #1

    Domyślnie Szerszy obiektyw do Canona, budżetowo z mocowaniem EF i kryciem pełnej klatki

    Witam. Mam Canon 500D, czy jest jakiś obiektyw szerszy od kultowej 50-tki. Obecnie na szersze kadry używam kita i ten zakres ogniskowych (18-55) mi pasuje. Są jakieś lepsze obiektywy od kita, które mają mocowanie EF (EF-S odpada) i pokrywają pełną klatkę? Obiektywy z mocowaniem EF-S i nie pokrywającej pełnej klatki raczej bym unikał. Z ciekawszych widziałem tamrona 17-50mm F2.8, jednak nie kryje pełnej klatki.

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Szerszy obiektyw do Canona, budżetowo z mocowaniem EF i kryciem pełnej klatki

    To ma być obiektyw stało ogniskowy czy zoom?
    P.S. jest ich bardzo dużo, ale sens zakupu bardzo drogich obiektywów pełno klatkowych, do cropa, na którym ich własności optyczne będą porównywalne z nowym kitem zaprojektowanym do matryc apsc jest wątpliwy.

  3. #3

    Domyślnie Odp: Szerszy obiektyw do Canona, budżetowo z mocowaniem EF i kryciem pełnej klatki

    Mam też analoga z mocowaniem EF.
    17-50 Tamrona winietuję, tamron 28-75 jest już ok, choć gdybam czy 28mm jest jeszcze ok. Ale może są alternatywy dla tych obiektywów.

  4. #4
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Szerszy obiektyw do Canona, budżetowo z mocowaniem EF i kryciem pełnej klatki

    EF 17-40/4, ef 16-35/4, ef 16-35/2.8, ef 20-35/3.5-4.5. Na analogu te obiektywy pewnie będą aż za dobre jeśli rozmiar twoich odbitek to 10 na 15 cm, na cyfrze słabsze od kita EFS 18-55mm STM.

  5. #5
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Szerszy obiektyw do Canona, budżetowo z mocowaniem EF i kryciem pełnej klatki

    używka 17-40 f4. na ff to uwa, na cropie zakres mniej więcej standardowy.
    ebe ebe

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Szerszy obiektyw do Canona, budżetowo z mocowaniem EF i kryciem pełnej klatki

    Kolega @luso idealnie podsumował zapytanie polecając nw. szkła. A ja napiszę z autopsji polecając szkła, które znam i używałem.

    1/Canon 20-35/3.5-4.5 USM - analogowe szkło obecnie niesłusznie zapomniane, którym na analogu popełniłem wiele zacnych fotek a w cenie używki 700-800 zł jest idealnym wyborem. Dawno temu W Foto-Kurierze 4/2003 był test zoomów szerokokątnych i EF 20-35 f/3.5-4.5 USM zajął 3 miejsce zaraz po obu L-kach z oceną "Więcej niż Bardzo Dobry" https://www.mir.com.my/rb/photograph...5USM/index.htm No i pełnowymiarowe foty z niego http://pl.pixelpeeper.com/lenses/?lens=701

    2/Canon EF16-35L f/2.8 L USM wersja pierwsza. Używki chodzą za 2k - 2,5k zł. Jakoś nigdy nie mogłem się nigdy z nim rozstać bo tak je lubię. Nawet w te wakacje nie rozstawałem się z nim https://www.canon-board.info/threads...=1#post1396052

    Tak więc @Martin87 wybór należy wyłącznie do Ciebie w zależności od budżetu, który zamierzasz przeznaczyć na szkło.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 24-08-2019 o 20:44
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Nowy Sacz
    Wiek
    54
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: Szerszy obiektyw do Canona, budżetowo z mocowaniem EF i kryciem pełnej klatki

    Kit nie jest taki zły rób z przysłonami 5,6-8. Jeśli chcesz coś fajnego pod pełna klatkę i APSC taniego to polecam do kita 28-135 is f3,5 -5,6 Tanie a bardzo dobre szkło - było dodawane tez do 5 clasic. Jeśli ci zależy na jasnych i szerszych to tak jak pisali koledzy.

  8. #8

    Domyślnie Odp: Szerszy obiektyw do Canona, budżetowo z mocowaniem EF i kryciem pełnej klatki

    Canon 20-35/3.5-4.5 USM jest chyba zwykłym cyfrowym obiektywem pod EF z normalnym AF.
    Z kitów mam tylko standardowy 18-55mm 3.5-5.6, nie jest zły, ale to jednak pod EF-S. Na allegro można dostać 28-80mm pod EF. Coś podobnego ciemnego robił też Tamron i pewnie sigma w zbliżonych cena, kwestia który jest najlepszy .

    Drukuję odbitki w formacie 18x13

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Szerszy obiektyw do Canona, budżetowo z mocowaniem EF i kryciem pełnej klatki

    Cytat Zamieszczone przez Martin87 Zobacz posta
    Canon 20-35/3.5-4.5 USM jest chyba zwykłym cyfrowym obiektywem pod EF z normalnym AF.
    Gwoli ścisłości Canon 20-35/3.5-4.5 USM nigdy nie był "zwykłym cyfrowym" obiektywem ponieważ wszedł na rynek w 1993 roku a pierwsza cyfrowa lustrzanka Canona D30 pojawiła się w 2000 roku. Nie miał też "normalnego AF" ponieważ posiadał ring USM z FTM w odróżnieniu od tańszego i gorszego napędu AFD (Arc Form Drive) montowanego w tanich zoomach.


    Cytat Zamieszczone przez Martin87 Zobacz posta
    Z kitów mam tylko standardowy 18-55mm 3.5-5.6, nie jest zły, ale to jednak pod EF-S. Na allegro można dostać 28-80mm pod EF. Coś podobnego ciemnego robił też Tamron i pewnie sigma w zbliżonych cena, kwestia który jest najlepszy .
    Co do EF 28–80 mm (ukazała się już V wersja tego szkła) oraz szkieł 28–80 mm Tamiego i Sigmy cena używek w kwocie 50 zł najlepiej świadczy o tym, czego można po nich oczekiwać.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 25-08-2019 o 22:02
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #10

    Domyślnie Odp: Szerszy obiektyw do Canona, budżetowo z mocowaniem EF i kryciem pełnej klatki

    Za cyfrowe obiektywy uznaję wszystkie z mocowaniem EF, które przenosiły elektryki przez styki i posiadały AF. Działały ona z cyfrowymi analogowcami z serii Canona EOS, które w zasadzie niewiele się różnia od obecnych aparatów. Skoro mają normalny punktowy AF z kilkoma trybami pomiaru AF, pomiar światła (również kilka trybów). W branży analogowej nie uznają tych aparatów za analogowe ze względu na te wspomagacze. Skoro AF i komunikacja działa i są cyfrowe. Analog który mam ma ledwie 20 lat, cyfra skończyła ledwie 10 lat. Dość młoda technika jeszcze. Samo EF pewnie ma z 30 lat, wcześniejsze systemu AF działały chyba na poziomie aparatu, a nie obiektywu. Nie znam się dokładnie, ma poprostu byc zgodny z EFm działać AF i aparat ma wiedzieć jak obsługiwać przesłonę w takich obiektywie.
    adapter M42 czy yonuguo 50mm np z ta komunikacją się wywala.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •