Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Uniwersalny obiektyw pod 600D

  1. #1

    Domyślnie Uniwersalny obiektyw pod 600D

    Cześć,
    Wiem, że było kilka podobnych tematów, naczytałam się i wiem, że nic nie wiem.
    Mój kit 18-55 jest już na granicy wytrzymałości, oprócz niego mam jeszcze Canona 75-300 4-5.6 i Heliosa 44m-4.
    Szukam czegoś uniwersalnego pod Canona 600D, długo zastanawiałam się nad 24-70L, ale chyba nie ma sensu kupować go pod aps-c.
    Znacie jakieś zamienniki tej Lki/kita do cropa? Zależy mi na dobrym świetle, szybkim łapaniu ostrości i stabilizacji
    (ale wiem, że nie można mieć wszystkiego). Głównie robię zdjęcia szybko poruszającym się psom, krajobrazom, architekturze, ale też ludziom.

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Uniwersalny obiektyw pod 600D

    Standardowy zoom dla aparatów z matrycą apsc to canon ef 17-55is. Ja osobiście wolałem zestaw złożony z sigma a 18-35/1.8 + c85/1.8. Natomiast jeśli chodzi o wykonywanie zdjęć szybko poruszającym się obiektą przy użyciu tego aparatu, to próbować można, ale warto poczekać aż obiekt przestanie się poruszać...

  3. #3
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Uniwersalny obiektyw pod 600D

    17-55 2.8 IS to fajny obiektyw, ale ciężki i nieporęczny, nie wiem czy chciałbym z niego korzystać z 600d... do tego ta cena. fajny zoom do apsc to 15-85 is usm albo standardowy dłuższy kit 18-135.

    "te szybko poruszające się obiekty" to chyba aż takie szybkie nie są, skoro udaje się zrobić jakieś ostre fotki
    ebe ebe

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Uniwersalny obiektyw pod 600D

    masz tamrona 17-50/2,8 VC - ze stabilizacja , jest tez strsza wersja , zapewne tania bez stabilizacji.
    wiecej nie potzeba.

    jest tez Sigma 17-50 /2,8 z i bez stabilizacji


    im szerszy zakres zmian ogniskowych zooma tym gorsza jakosc odwzorowania , tak ze za wygode placi sie jakoscia obrazu. pytanie jak ustawic kryterum - co wazniejsze - czy wygoda , czy jakosc ?

  5. #5
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: Uniwersalny obiektyw pod 600D

    Canon 18-135. OD tego zaczynałem. Mega uniwersalny i niedrogi, do tego przyzwoity.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Uniwersalny obiektyw pod 600D

    Cytat Zamieszczone przez wiktorja Zobacz posta
    Cześć,
    Znacie jakieś zamienniki tej Lki/kita do cropa? Zależy mi na dobrym świetle, szybkim łapaniu ostrości i stabilizacji
    (ale wiem, że nie można mieć wszystkiego). Głównie robię zdjęcia szybko poruszającym się psom, krajobrazom, architekturze, ale też ludziom.
    Jedna uwaga, jasne zoomy zabiją Cię ceną - to raz. A dwa, że raczej są pod FF i dlatego nie bardzo jest sens w nie inwestować o ile nie przechodzisz na FF.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Canon 18-135. OD tego zaczynałem. Mega uniwersalny i niedrogi, do tego przyzwoity.
    Popieram, lepszy niż kit, ale brać pod uwagę należy tylko nowszą wersję (lepszą optycznie) - Canona EF-S 18–135 mm f/3.5–5.6 IS STM z 2012 roku, bo starsza była z 2009 (Canon EF-S 18-135 mm f/3.5-5.6 IS) i miała gorsze wyniki w testach. Do tego genialną portretówkę EF 85 f/1.8 i masz świetny zestaw do wszystkiego.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 18-08-2019 o 08:45
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Uniwersalny obiektyw pod 600D

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Standardowy zoom dla aparatów z matrycą apsc to canon ef 17-55is.
    To bardzo dobry optycznie obiektyw, stabilizacja starszej generacji ale jest pomocna, AF celny i szybki.
    Jest solidniej wykonany niż leciutkie zoomy EF-S ale nie na tyle solidnie, żeby być przysłowiowym wołem roboczym.
    Ma wysuwany tubus co w praktyce oznacza konieczność każdorazowego zoomowania przy użyciu i złożeniu. W rezultacie pierścień zooma luzuje się dość szybko co jest bardzo irytujące. Kupując używkę trzeba się liczyć z tym luźnym pierścieniem.
    Niektóre egzemplarze zasysają pyłki przy szybkim wysunięciu tubusu.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Uniwersalny obiektyw pod 600D

    Jedna uwaga, jasne zoomy zabiją Cię ceną - to raz. A dwa, że raczej są pod FF i dlatego nie bardzo jest sens w nie inwestować o ile nie przechodzisz na FF.
    niekoniecznie.
    tamron 17-50/2,8 czy Sigma o tym zakresie i swiatlosile nie sa drogie.
    uzywane w ogole tanie.
    optycznie calkiem dobre , mechanicznie nie jest to oczywiscie szczyt mozliwosci konstrukcyjnych , ale przynjmniej konstruktorzy oszczedzali na mechanice nie na optyce. Przy ostroznym obchodzeniu sie sa to obiektywy na lata . wczesniej znudzi sie raczje fotografowanie , niz obiektyw zuzyje - poza oczywiscie zawsze mozliwymi awariamia , ale te moga sie zdazyc w kazdym obiektywie i w tych drogich rowniez.

    Sigma A 18 - 35/1,8 aczkolwiek wspaniala optycznie i chwalona nie jest uniwersalna w ogolnym pojeciu tego slowa .

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Uniwersalny obiektyw pod 600D

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    niekoniecznie.
    tamron 17-50/2,8 czy Sigma o tym zakresie i swiatlosile nie sa drogie.
    uzywane w ogole tanie.
    optycznie calkiem dobre , mechanicznie nie jest to oczywiscie szczyt mozliwosci konstrukcyjnych , ale przynjmniej konstruktorzy oszczedzali na mechanice nie na optyce. Przy ostroznym obchodzeniu sie sa to obiektywy na lata . wczesniej znudzi sie raczje fotografowanie , niz obiektyw zuzyje - poza oczywiscie zawsze mozliwymi awariamia , ale te moga sie zdazyc w kazdym obiektywie i w tych drogich rowniez.

    Sigma A 18 - 35/1,8 aczkolwiek wspaniala optycznie i chwalona nie jest uniwersalna w ogolnym pojeciu tego slowa .
    Tony makulatury w sieci napisano o wadliwej współpracy tamronów i sigm z puszkami canona (punkty AF-a chociażby). Jaśli chce się problemów to tak - można kupić tamiego i sigmę starej daty (nie piszę tu o najnowszych konstrukchach A.D. 2019 z USB dock) - vide: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/...ualizacja.html

    Tutaj również: https://www.wlcastleman.com/equip/re.../autofocus.htm i naprawdę nie rozumiem chęci pakowania innych w kłopoty...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tamronautofocuss.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	56,6 KB
ID:	2633
    Ostatnio edytowane przez candar ; 18-08-2019 o 19:36
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Uniwersalny obiektyw pod 600D

    Tony makulatury w sieci napisano o wadliwej współpracy tamronów i sigm z puszkami canona (punkty AF-a chociażby).
    to Prawda ale napisano takze dzisiatki ton makulatury wyrazajacej sie pochlebnie o tych obiektywach.

    zasadniczo kazdy obiektyw wymaga dostrojenia do konkretnego egzemplarza aparatu. W miare exploatacji zmieniaja sie ustawienia w aparacie.
    co paredziesiat tysiecy wyzwolen nalezy dokonac ponownego dostrojenia.

    Byloby w zasadzie czyms nienormalnym , gdyby nowy obiektyw stroil prawidlowo z uzywana dluszy czas puszka.

    na szczescie microregulacja softaworowa w znacznym stopniu ulatwia rozwiazanie problemu. 600d tego oczywiscie nie ma , a wielks szkoda.

    w 90% za problemy af kazdego obiektywu odpowiada niedostrojenie. Rzadko kiedy bledy sa na tyle male, iz niezauwazalne i nie musimy stroic. Mowa o dslr , w ML jest pod tym wzgledme znacznie lepiej, akurat tutaj Canon z DP znalazl skuteczne rozwiazanie.

    Nie ma co straszyc opisami w sieci , kazdy nowo zakupiony obiektyw moze wymagac dostrojenia.

    Ja mialem kiedys przed laty tamrona i wspolpracowal z aps-c znacznie lepiej niz c24-70 L - na on czas b. drogi obiktywem.

    Nie mozna z gory przewidziej jak to bedzie.

    troche glosna praca AF , czyli nieodpowiednia do filmowania, ale do zdjec bylem b zadowolony .
    Znakomita rozdzielczosc , rowniez na otwartej przyslonie.
    Mam najlepsze z mozliwych wspomnien i rewelacyjny stosunek jakosc do ceny.

    oczywiscie obiektyw nie byl przebierany , gdyz w sklepie nie da sie tego zrobic , zakupiony na Amazon , pierwszy lepszy egzemplarz.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •