Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Problem z lampą youngo,

  1. #1

    Domyślnie Problem z lampą youngo,

    Witam, potrzebuje pomocy, szukałam już informacji i tu i na yt ale nie mogę sobie z tym poradzić. Mam canona 6d i lampy youngo yn565exII, problem polega na tym ze lampa błyska w manualu jedynie gdy ustawie czas do 180 jak ustawie 360 lub wyżej nie idzie(nie błyska) z tego co wyczytałam to muszę przełączyć ją w trym ttl i tak tez zrobiłam w aparacie tez włączyłam synchronizację hi-speed. Na przekaźniku mam również ttl i wtedy robiąc zdjęcie w czasie np360 błyska ale zdjęcie jest ciemne. ( próbowałam zmienić w ustawieniach i w jedna i w drugą stronę caly czas to samo) Gdy przestawię w przekaźniku na manual znowu jest sytuacja ta sama do 180 błyska powyżej nie. Czy ktoś potrafi pomoc ???

    --- Kolejny post ---

    Jest w ogóle taka możliwość ze w manualu mogę zwiększać czas powyżej 180 np 500 i lampa będzie błyskać ?

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Problem z lampą youngo,

    A to nie jest tak, że YN565EXII nie ma HSS? Piszesz też o jakimś przekaźniku. Co to?
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Problem z lampą youngo,

    No właśnie chyba nie ma hss. W zadnym opisie w necie nic o hss jedynie o czasach blysku od 1/800 do 1/20000

    Za to ma hsrs i hscs
    Ostatnio edytowane przez Marcinus ; 13-08-2019 o 23:01
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Problem z lampą youngo,

    Cytat Zamieszczone przez malgo90 Zobacz posta
    W Na przekaźniku mam również ttl i wtedy robiąc zdjęcie w czasie np360 błyska ale zdjęcie jest ciemne.

    --- Kolejny post ---

    Jest w ogóle taka możliwość ze w manualu mogę zwiększać czas powyżej 180 np 500 i lampa będzie błyskać ?
    masz niedoswietlone zdjecia.

    w trybe hss lampa oswietla znacznie slabiej.
    ta sama calkowita energia lampy zostaje rozlozona na wiele blyskow , tzn kazdy z nich jest slabszy.

    nalezy albo otworzyc przyslone , albo zmniejszyc odleglosc , albo podniesc czulosc ISO.

    Ogolnie lampa jest w stanie oswietlic znacznie mniejszy obszar niz w trybie normalnym ( 1/180 sek lub dluzej)- mozna przyjac potocznie , ze " lampa jest slabsza"

    ps


    czas zmniejszasz z 1/180 na 1/500 nie zwiekszasz. Niby formalny drobiazg , ale bez zrozumienia najbardziej podstawowych pojec bladzi sie jak slepy po omacku.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •