Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Obiektyw do 1100D

  1. #1

    Domyślnie Obiektyw do 1100D

    Witam,
    Posiadam staruszka Canona 1100D i myślę nad kupnem obiektywu do niego. Aktualnie posiadam Canon EF-S 18-55 f/3.5-5.6 DC III, ale wydaje mi się, że jednak pora myśleć o czymś nieco lepszym. Co byście mi polecili do zastosowań "uniwersalnych" (zarówno wyjazdy jak i codzienne pstrykanie) do załóżmy 600-700 zł? A jeśli to za mały budżet to co byłoby dobre w cenie załóżmy... do 1500 zł? Używki także wchodzą w grę.
    I jeszcze jedno - wytłumaczy mi ktoś czym się różni ten mój obiektyw od 18-55 IS STM? Bo na internecie wyczytałem że jest on lepszy od tych starszych „kitów”, ale nigdzie nie ma informacji w jakim aspekcie jest lepszy.
    Z góry dziękuję za pomoc
    Ostatnio edytowane przez Aroox ; 13-08-2019 o 13:53

  2. #2

    Domyślnie Odp: Obiektyw do 1100D

    Używana sigma art 35 1,4 , bardzo uniwersalny obiektyw, choć pod APSC może lepszy byłby sigma 24 art f1,4

    Co do tego 18-55 lepszy jest pewnie jeśli chodzi o korekcję aberacji i pewnie ostrzejszy od poprzedników.

    W dużym skrócie to dobór obiektywu zależy od tego co chcesz fotografować. Im jaśniejszy obiektyw tym krótsze czasy naświetlania i mniejsze iso co się przekłada na jakość zdjęć szczególnie przy mniejszych ilościach światła. Im lepszy obiektyw - tym lepiej pokorygowane są wady optyczne.

  3. #3

    Domyślnie Odp: Obiektyw do 1100D

    Tylko, że z tego co widzę, to ta Sigma wykracza poza mój dostępny budżet. Nie chcę wiele - chciałbym tylko w miarę możliwie jak najostrzejszy obiektyw w dostępnych przeze mnie kwotach, a fotografia ma skupiać się na fotkach głównie krajobrazów, budynków i okazjonalnie jakichś fotografii osób (jak to na wyjazdach)

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Obiektyw do 1100D

    Ja ci mogę zaproponowac to co sam mam czyli Sigma 17-50 mm f/2.8 EX DC OS HSM. Nowy kupisz ponizej 1500 a używek ponizej 1000. Osobiscie wolalbym nowy. Nie jest to obiektyw z jakimś bardzo szybkim af ale ma bardzo dobrą ostrość no i stale światło w calym zakresie f2.8 . Trzeba tylko sprawdzic ze swoim body czy nie ma ff lub bf bo sporo osób miało ten problem w połączeniu z puszkami Canona. Mój nie mial tego problemu. Czytalem też czyjąś opinię że mydli i nie ma ostrości- może byl jakis wadliwy. Jak sprawdzisz i nie bedzie mial problemow z ff czy bf to powinien być do tego do czego potrzebujesz bardzo przydatny.
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  5. #5
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2016
    Miasto
    Kołobrzeg
    Posty
    150

    Domyślnie Odp: Obiektyw do 1100D

    Tamron 17-50/2.8 kupisz za 700zł. w idealnym stanie. Nie wiem czy w tej cenie jest coś lepszego.
    M50, C22/2.0, C50/1.8, T70-300/4-5.6 VC.

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Obiektyw do 1100D

    Cytat Zamieszczone przez Bobby Peru Zobacz posta
    Tamron 17-50/2.8 kupisz za 700zł. w idealnym stanie. Nie wiem czy w tej cenie jest coś lepszego.
    Jezeli chodzi o Tamrona 17-50 mm f/2.8 SP Di II XR LD ASL IF to miałem możliwość podpiąć go do swojej puszki i w porownaniu z Sigmą wypadal troche gorzej - obraz był mniej ostry przy tych samych ujęciach oczywiscie przy odpowiednim powiększeniu. Reszta bardzo podobnie.
    A no i tamten z tego co pamietam nie mial stabilizacji.
    Ostatnio edytowane przez Marcinus ; 13-08-2019 o 22:16
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Obiektyw do 1100D

    Canon EF-S 18-55 f/3.5-5.6 DC III, ....
    I jeszcze jedno - wytłumaczy mi ktoś czym się różni ten mój obiektyw od 18-55 IS STM?
    glownie napedem - ma tzw silnik krokowy , pozwalajacy na cicha prace , co ma znaczenie przy filmowaniu.

    optycznie te obiektywy juz dluzszy czas sa akceptowalne , nawet zaskakujaco dobre.
    najwieksza ich praktyczna wada jest mala swiatlosila.

    Ogolnie to dobry stosunek jakosci do ceny , ale jakosciowo dolna polka ( slaba mechanika w ogolnosci) , choc uzywalne w pelni.
    wady optyczne jakie wyraznie widac , daja sie usunac softwarowo . Rysuje ostro.
    Takich obiektywow sie nie kupuje raczej sprzedaje , ale jesi nie robisz zbyt wymagajacych technicznie zdjec , to zda egzamin.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •