Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Wątek: 500d vs 1100d - różnice których nie widać w parametrach

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: 500d vs 1100d - różnice których nie widać w parametrach

    Cytat Zamieszczone przez Yablon Zobacz posta
    Czy to prawda że 1100d przy filmowaniu nie działa autofocus ? Trochę to dziwne
    Takie informacje znalazłem tutaj:
    https://www.fotopolis.pl/testy/apara...-test/strona/5
    "Podczas nagrywania nie możemy korzystać z autofokusa"
    ...
    "Pod względem funkcji filmowych EOS 1100D nie oferuje autofokusa podczas filmowania"

    ale nie widziałem potwierdzenia tej informacji w innych źródłach

    I jak się to ma do 500d? Bo jak znam dzieciaki, to jest tylko kwestia czasu kiedy zapytają o tę funkcje :/
    500D również nie posiada AF, tzn. sprawnego AF, bo detekcja kontrastu działa, ale nie nadaje się do użytku, dopiero nowsze modela chyba od 650 posiadają działający AF podczas filmowania. Jednak nie tylko niższe modele nie mają działającego AF podczas filmowania, bo 6D, czy 5Dmk3 też nie mają.
    1100D nigdy nie miałem, ale miałem 1000D, a po nim 500D (mam go do dziś), i jest o wiele lepszy od 1000D. Do 500D jest MagicLantern (w 1100 chyba nie działa), rozszerza możliwości aparatu np. focus peaking i wiele innych.
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

  2. #12
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gliwice
    Posty
    73

    Domyślnie Odp: 500d vs 1100d - różnice których nie widać w parametrach

    Cytat Zamieszczone przez tlustyx Zobacz posta
    500D również nie posiada AF, tzn. sprawnego AF, bo detekcja kontrastu działa, ale nie nadaje się do użytku, dopiero nowsze modela chyba od 650 posiadają działający AF podczas filmowania. Jednak nie tylko niższe modele nie mają działającego AF podczas filmowania, bo 6D, czy 5Dmk3 też nie mają.
    1100D nigdy nie miałem, ale miałem 1000D, a po nim 500D (mam go do dziś), i jest o wiele lepszy od 1000D. Do 500D jest MagicLantern (w 1100 chyba nie działa), rozszerza możliwości aparatu np. focus peaking i wiele innych.
    Dzięki za informacje. Czyli tak jak się obawiałem, użyteczność funkcji filmowania 1100d i 500d, w tym wypadku, można pominąć.
    Mam 700d z MagicLantern i daje radę, chociaż AF pozostawia wiele do życzenia, szczególnie ze szkłami bez STM.

  3. #13
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gliwice
    Posty
    73

    Domyślnie Odp: 500d vs 1100d - różnice których nie widać w parametrach

    Eh... Od czytania wielu stron instrukcji lepsza jest praktyka: 5 minut zabawy 1100d (a dokładniej Rebel T3) i mam jasną odpowiedź. AF w trakcie filmowania działa ale...
    - żeby zadziałał AF, trzeba nacisnąć spust migawki;
    - w trakcie ustawiania AF otwiera przysłonę na max. Więc na filmikach widać to poprzez gwałtowne rozjaśnienie obrazu. Chyba ze filmuje się przy otwartej na max przesłonie, wtedy jest ok.
    - No i AF jest wolny. Z obiektywami z silnikiem STM jeszcze jakoś daje radę, ale inne jest raczej słabo. Komórka szybciej ostrzy i ciszej :P
    Czyli na pierwszy rzut oka wygląda podobnie jak w 500d (tym jeszcze się nie bawiłem, więc info na podstawie tego co widziałem w internecie).

    Za to fajna zabawka, szczególnie że cena ok 270 zł ( tu: z Power Pakiem w zestawie). Dla małych rączek można opcjonalnie odpiąć Power Packa. Mnie oczywiście lepiej się trzyma z Power Pakiem.
    W zasadzie cena 500d jest podobna. Piękne to czasy, kiedy takie są ceny lustrzanek, dających na prawdę dobry obrazek i sporo frajdy z fotografowania. Jak sobie przypomnę ile dałem za 300d w 2004 r... obecnie do kupienia za ok 100 zł
    Ostatnio edytowane przez Yablon ; 29-08-2019 o 14:15

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •