Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: przeostrzone zdjęcia w Photoshopie-jak to naprawić?

  1. #1
    Coś już napisał Awatar becik23
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    55

    Domyślnie przeostrzone zdjęcia w Photoshopie-jak to naprawić?

    Witajcie. Od jakiegoś czasu mam problem ze zdjęciami w Photoshopie (CC). Gry otwieram w nim zdjęcie wydaje się być ono przeostrzone, dopiero przy zbliżaniu/powiększaniu obrazu widzę go prawidłowo. Jest to dosyć uciążliwe przy obróbce. Nadmienię, że kilka miesięcy temu wszystko działało prawidłowo i nagle z dnia na dzień coś takiego się zadziało. Poniżej przesyłam podglądowe zdjęcia. Macie może pomysł co się mogło stać i jak to naprawić?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aa.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	506,0 KB
ID:	2592Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bb.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	878,3 KB
ID:	2593Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CC.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	730,5 KB
ID:	2594Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dddd.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	1,05 MB
ID:	2595

  2. #2
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 619

    Domyślnie Odp: przeostrzone zdjęcia w Photoshopie-jak to naprawić?

    Może jest jakiś problem ze sterownikiem karty graficznej? Nie wiem jak masz ustawione wspomaganie sprzętowe, ale pamiętam jak swego czasu u siebie miałem ustawione wspomaganie GPU to zaczęły mi się pojawiać różne problemy z wyświetlaniem.

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: przeostrzone zdjęcia w Photoshopie-jak to naprawić?

    Cytat Zamieszczone przez becik23 Zobacz posta
    Witajcie. Od jakiegoś czasu mam problem ze zdjęciami w Photoshopie (CC). Gry otwieram w nim zdjęcie wydaje się być ono przeostrzone, dopiero przy zbliżaniu/powiększaniu obrazu widzę go prawidłowo. Jest to dosyć uciążliwe przy obróbce. Nadmienię, że kilka miesięcy temu wszystko działało prawidłowo i nagle z dnia na dzień coś takiego się zadziało. Poniżej przesyłam podglądowe zdjęcia. Macie może pomysł co się mogło stać i jak to naprawić?
    Dobrze , nie wnikajac w szczegoly , gdyz wyszedlby b. dlugi post.
    zasadnicze pytanie - dlaczego w ogole obrabiasz zdjecia w jpg?
    Jesli komprymujac obraz w jpg wprowadzasz wyostrzenie , to przy downsamplingu w PS moze dojsc do artefaktow podobnych do mory - co wlasnie obserwuje.
    Sproboj moze w tif , czy efekt wystapi?
    Strategiczny blad - obrobka takich zdjec po ich wczesniejszej kompresji do jpg.
    I nie chodzi tutaj o kompresje pliku a o kompresje obrazu.

  4. #4
    Coś już napisał Awatar becik23
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    55

    Domyślnie Odp: przeostrzone zdjęcia w Photoshopie-jak to naprawić?

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    Dobrze , nie wnikajac w szczegoly , gdyz wyszedlby b. dlugi post.
    zasadnicze pytanie - dlaczego w ogole obrabiasz zdjecia w jpg?
    Jesli komprymujac obraz w jpg wprowadzasz wyostrzenie , to przy downsamplingu w PS moze dojsc do artefaktow podobnych do mory - co wlasnie obserwuje.
    Sproboj moze w tif , czy efekt wystapi?
    Strategiczny blad - obrobka takich zdjec po ich wczesniejszej kompresji do jpg.
    I nie chodzi tutaj o kompresje pliku a o kompresje obrazu.

    niestety, ale przy tif-ach jest ten sam problem, dopiero przy zbliżeniu obraz staje się "czysty" Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	EE.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	502,4 KB
ID:	2599 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FF.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	728,7 KB
ID:	2600

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: przeostrzone zdjęcia w Photoshopie-jak to naprawić?

    ja tutaj wyraznie widze more,
    co jest spowodowane nieszczesliwa konfiguracja jesli czestosc powtarzania sie elementow siatki na sukience jest podobna do czestosci ekranu monitora. wowczas powstaje mora.
    rozdzielczosc monitora winna byc 2 razy wieksza liniowo.
    jesli powiekszyc obraz , to czestosc obrazu spada , rozdzielczosc monitora w stosunku do wymiarow siatki staje sie te co najmniej 2 razy wieksza , efekt znika.

    eksperymntowalbym ze wszytkimi nastawami , ktore maja cos z wyostrzeniem obrazu wspolnego.

    czy aby nie wywolujesz rawow przy zbyt wysokiej wartosci wyostrzenia?

    uzywam starszej wersji PS , tam nie ma mozliwosci nastawy stopnia wyostrzenia " systemowego " , jedynie jest przy przewymiarowaniu.
    nie wiem jak jest w nowszych wersjach.

    to jest efekt jaki sie dostaje przy zbyt niskiej rozdzielczosci monitora w stosunku do czestosci przestrzennej elementow na obrazie.

    NIe mam pojecia czy jest to sprawa hardware , raczej nie oczekiwalbym . Szukalbym w nastawieniach wyostrzania - czy obrazy jakie posylasz do PS nie sa zbyt wyostrzone ?

  6. #6
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 619

    Domyślnie Odp: przeostrzone zdjęcia w Photoshopie-jak to naprawić?

    @Bechamot - ale to się pojawiło nagle, co prawda jakiś czas temu, ale nagle...

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: przeostrzone zdjęcia w Photoshopie-jak to naprawić?

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    @Bechamot - ale to się pojawiło nagle, co prawda jakiś czas temu, ale nagle...
    Komunie tez sie pojawily nagle w maju.

    ja tutaj nie widze przeostrzenia , ja widze more.
    na ramieniu dziewczynki takie jakby izolinie - to jest mora.
    pojawia sie zawsze jesli obraz jest ostry i ma czestosc zblizona do monitora ( ewentualnie matrycy)
    jesli obraz troche rozostrzyc wprowadzajac jakies niewielki rozmycie , wowczas efekt znika . Rowniez jesli obraz powiekszyc.

    Byc moze jest na zdejciu jakas nadmierna ostrosc ale ja nie widze innych skutkow poza mora.
    Nie widze przeostrzenia na granicy konturow.
    trzeba dobrac stopien rozmycia zdjecia do powiekszenia, jesli chcemy uniknac mory. Jesli nie ma filtra AA w aparacie , to mora pojawi sie na zdjeciu i wowczas rozmyciem oddzialujemy na obraz jak filtr AA w aparacie. To sie dzieje przy podobnych rozdzielczosciach, dlatego tzeba rozdzielczosc obrazu ( wlasciwie czestosc przestrzenna) w stosunku do monitora obnizyc , powiekszeniem lub rozmyciem.
    Tak to ja widze.

    Moze autorka postu zmienila jakies nastawy przy wywolaniu i nie wiaze tego z efektem ?
    Nie wiem , trzeba przemyslec.

  8. #8
    Coś już napisał Awatar becik23
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    55

    Domyślnie Odp: przeostrzone zdjęcia w Photoshopie-jak to naprawić?

    Zobaczcie, dokładnie ten sam plik - kompletnie nic go nie ruszam. Gdy wrzucam do Photoshopa, to w Camera Raw wyświetla się ładny czysty obraz..gdy tylko klikam "Open Image" i już pojawia mi się JPG w Photoshopie, to znowu widać te przeostrzenia- nie tylko na ramieniu, ale ja to widzę również w tle w krzakach oraz we włosach. Nie mam bladego pojęcia o co chodzi.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	G.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	641,3 KB
ID:	2601 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	H.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	533,7 KB
ID:	2602

  9. #9
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: przeostrzone zdjęcia w Photoshopie-jak to naprawić?

    a jak wygląda ten jpg w jakiś randomowych systemowych przeglądarkach? to problem tylko Ps?
    ebe ebe

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: przeostrzone zdjęcia w Photoshopie-jak to naprawić?

    Cytat Zamieszczone przez becik23 Zobacz posta
    Zobaczcie, dokładnie ten sam plik - kompletnie nic go nie ruszam. Gdy wrzucam do Photoshopa, to w Camera Raw wyświetla się ładny czysty obraz..gdy tylko klikam "Open Image" i już pojawia mi się JPG w Photoshopie, to znowu widać te przeostrzenia- nie tylko na ramieniu, ale ja to widzę również w tle w krzakach oraz we włosach. Nie mam bladego pojęcia o co chodzi.
    to nie jest jpg i byc nie moze.

    ale widze w tle zbyt wysoki szum , jakby troche dziwne kontrastowe traktowanie zdjecia.
    Probowalas wywolac dla porownania w DPP?

    Moze wlasnie tzeba dobrac nastawy w CR ?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •