Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Przesiadka z D500 na 6D Mk II - warto?

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    17

    Domyślnie Przesiadka z D500 na 6D Mk II - warto?

    Witajcie
    Identyczny temat założyłem na nikoniarzach. Jednak co forum canona to forum canona

    Od jakiegoś czasu zastanawiam się czy nie przesiąść się na canona. Co przemawia za tym? Znajomi z którymi najczęściej fotografuję i siedzą w tym systemie. Wymieniają się szkłami i ogólnie takie... a ja bidny sam wszystko taszczę
    Dodatkowo myślę nad zakupem 1100D i przerobienia go specjalnie do astrofotografii (wycięcie filtra) i miałbym szkła co mi będą pasować do dwóch puszek a nie będę musiał kolekcjonować kolejnego systemu (puszka, obiektywy...).

    Sprzedałbym to co aktualnie posiadam (D500, sigma 17-50/2.8, 35/1.8G, nikkor 10-24/3.5-4.5, nikkor 70-300VR, sb-600).
    Kupiłbym 6D Mk II, 24-105/4 (chyba, że jest coś fajniejszego w podobnych pieniądzach, sigmę 20/1.4 ART i może się na jakieś tele uzbiera i lampę.

    Co myślicie?

  2. #2
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Przesiadka z D500 na 6D Mk II - warto?

    Tak jak na nikoniarzach - musisz przemyśleć problemat szkieł ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: Przesiadka z D500 na 6D Mk II - warto?

    Ja akurat chcę zmienić 6d z T150-600g2 na D500 z N200-500 do fotografii ptaków, ssaków, gdyż zależy mi w końcu na pewności AF, a odpowiednika tego konkretnego sprzętu w systemie canona nie ma i raczej nie będzie. Natomiast przed przejściem na system Nikona trzymają mnie pozostałe szkła canonowskie które używam, a których nikonowskie odpowiedniki są zarówno gorsze optycznie, mechanicznie i droższe mam tu na myśli C35mmf2IS, C50mmSTM, C100mmf2,8Lmacro, C70-200f4L.
    Generalnie jeżeli chcesz przejść na Canona, to mogę poradzić zakup nowej puszki i szkieł z runku wtórnego. Masz tanie, bardzo dobrze wykonane eLki, niezłe optycznie ze światłem f4 17-40, 70-200. Do tego dobrze wykonane nowe, choć nie co ciemnie stałki 24, 28, 35, 40 i rewelacyjna w mojej ocenie 50mm stm (cena/jakość). Jak chcesz jaśniej to masz stosunkowo tanio używane 24L1,4, 35L1,4.
    Co do puszki to 6d mark II to nie wiem czy po przesiadce z D500, nie będzie Ci przeszkadzać je "mułowatość" i jakość AF w stosunku do nikona. Jakiś drobny deszcz też raczej zniesie, natomiast rzucać anie jednym anie drugim aparatem bym się nie odważył Matryca FF, ale bez rewelacji, kolory fajne, ale gumowa na pewno nie jest. Dla mnie sens FF ma sens w połączeniu z w miarę jasnymi szkłami najlepiej stałkami, gdybym miał używać tylko zoomów f4 i ciemniejszych to bym się zastanowił, czy jest sens pakować w FF.
    Ostatnio edytowane przez elduce ; 07-08-2019 o 07:40

  4. #4

    Domyślnie Odp: Przesiadka z D500 na 6D Mk II - warto?

    Realia są takie, że po sprzedaży systemu "N", w którym cenę trzyma jedynie świetny korpus, będziesz musiał minimum 50% (i to chyba zbytni optymizm) kwoty dołożyć, do podstawy w Canonie, czyli korpusu i może dwóch ciemniejszych eLek. Ja bym się dobrze zastanowił

  5. #5
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Przesiadka z D500 na 6D Mk II - warto?

    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta
    i tak się zaraz zlecą podludziki, które wepchną Ci Sony w dłoń
    Niestety nie, choć myślę że w zaistniałych okolicznościach kolega by Sony nie wzgardził ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Przesiadka z D500 na 6D Mk II - warto?

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Niestety nie, choć myślę że w zaistniałych okolicznościach kolega by Sony nie wzgardził ....
    Kwestia gustu i preferencji. Ja bym nie rezygnował z Nikona gdybym posiadał do niego szklarnię.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 16-11-2020 o 02:06 Powód: reszta posta była zbędna (przepychanka)
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •