Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: EOS R vs błyskanie

  1. #1

    Domyślnie EOS R vs błyskanie

    Cześć

    testowałem ostatnio zestaw EOS R + Tamron 24-70 2.8 G2 w studiu z nadajnikiem navigator X oraz dwiema lampami Move X 400. Aparat i navigator w trybie M. Chcąc uchwycić ruch zmniejszam czas otwarcia przysłony i... powyżej 1/250 robi się zupełnie ciemno, zwiekszam moc lampy i nadal ciemno. Wcześniej w tych samych warunkach oświetlenia robilem zdjęcia EOS'em 80D i nie było problemu. Stąd pytanie czy jest możliwość robienia zdjęc R'ką krótkimi czasami z błyskiem? Dodatkowo zauważyłem, że R sam często przełączał ISO. Miałem ustawione 100 zaraz patrze zdjęcie przeswietlone, spr ustawienia a tu ISO 1600. Myslałem ze moze sam nieświadomie przełączam to palcem na dotykowym pasku ale to nie to.
    Ostatnio edytowane przez emilnovy ; 06-08-2019 o 11:35

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 421

    Domyślnie Odp: EOS R vs błyskanie

    Cytat Zamieszczone przez emilnovy Zobacz posta
    Cześć

    testowałem ostatnio zestaw EOS R + Tamron 24-70 2.8 G2 w studiu z nadajnikiem navigator X oraz dwiema lampami Move X 400. Aparat i navigator w trybie M. Chcąc uchwycić ruch zmniejszam czas otwarcia przysłony i... powyżej 1/250 robi się zupełnie ciemno, zwiekszam moc lampy i nadal ciemno. Wcześniej w tych samych warunkach oświetlenia robilem zdjęcia EOS'em 80D i nie było problemu. Stąd pytanie czy jest możliwość robienia zdjęc R'ką krótkimi czasami z błyskiem? Dodatkowo zauważyłem, że R sam często przełączał ISO. Miałem ustawione 100 zaraz patrze zdjęcie przeswietlone, spr ustawienia a tu ISO 1600. Myslałem ze moze sam nieświadomie przełączam to palcem na dotykowym pasku ale to nie to.
    Wyłącz podgląd symulacji. W menu ustawienia pierwsze 3 zakładka na dole bodajże - symulacja expozycji. Sprawdź czy nie masz przypisanego ISO do tego gładzika całego.

  3. #3

    Domyślnie Odp: EOS R vs błyskanie

    ok dziękuję, sprawdzę. Mam przypisane do gładzika ale to nie to, jestem pewny. Celowo trzymałem później tak żeby nie dotykać go. Poza tym wartość zawsze przełaczała sie na 1600 nigdy mniej, nigdy wiecej.

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: EOS R vs błyskanie

    Cytat Zamieszczone przez emilnovy Zobacz posta
    Cześć Chcąc uchwycić ruch zmniejszam czas otwarcia przysłony i... powyżej 1/250 robi się zupełnie ciemno, zwiekszam moc lampy i nadal ciemno. Wcześniej w tych samych warunkach oświetlenia robilem zdjęcia EOS'em 80D i nie było problemu. .
    czas synchronizacji blysku migawki w R to 1/200 sek.

    nie da rady na 1/250.

    jesli robisz przy dostatecznie przymknietej przyslonie , to ruch mozna zamrozic na dluzszych czasach synchronizacji niz 1/200 , gdyz czas blysku jest krotszy .

    ps . Czas otwarcia przyslony ?

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    25

    Domyślnie Odp: EOS R vs błyskanie

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    czas synchronizacji blysku migawki w R to 1/200 sek.

    nie da rady na 1/250.

    jesli robisz przy dostatecznie przymknietej przyslonie , to ruch mozna zamrozic na dluzszych czasach synchronizacji niz 1/200 , gdyz czas blysku jest krotszy .

    ps . Czas otwarcia przyslony ?

    przecież włącza w lampie HSS i robi nawet na 1/8000

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: EOS R vs błyskanie

    autor postu nie pisal o HSS.
    jedynie o "zwiekszeniu czasu przyslon" .

  7. #7

    Domyślnie Odp: EOS R vs błyskanie

    Cytat Zamieszczone przez FLTM Zobacz posta
    przecież włącza w lampie HSS i robi nawet na 1/8000

    Move 400X nie ma HSS

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	x400.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	88,4 KB
ID:	2585Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	x400.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	88,4 KB
ID:	2584
    Ostatnio edytowane przez emilnovy ; 07-08-2019 o 09:49

  8. #8
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: EOS R vs błyskanie

    Czas przysłony to chyba nie ... ale właśnie pytanie czy miał w lampach włączony hss bo z opisu sytuacji to właśnie troche wygląda jakby nie było hss.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez emilnovy Zobacz posta
    Move 400X nie ma HSS
    No to jak z 80d mogło wychodzic przy krotkich czasach?

    --- Kolejny post ---

    Z opisu lampy na cyfrowe.pl:
    "Synchronizacja z krókimi czasami
    Lampa umożliwia synchronizację błysku z czasem ekspozycji wynoszącym nawet 1/2000 s (dla t0.5 przy 1/32 mocy). Jest to bardzo przydatna funkcja np. dla fotografów chcących utrwalić na zdjęciu momenty nie do zauważenia ludzkim wzrokiem."

    Wiec chyba jednak ma hss.
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: EOS R vs błyskanie

    nie bylo mowy w ogole o HSS w pytaniu. Na te temat w ogole nie zabieram glosu , gdyz nie wiem czy ten trasnmiter ma funkcje HSS i nie wiemy czy w lampie byla ona aktywna.

    80 d ma czas synchronizacji 1/250
    R 1/200

    autor napisal o "wiekszych czasach otwaria przyslony ".
    Zeby pytanie mialo sens to chyby mial na mysli krotsze czasy otwrcia migawki.
    na dluzszych oczywiscie problemu z synchronizacja byc nie powinno.

  10. #10
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: EOS R vs błyskanie

    Ja założyłem może błędnie ze chodziło o krótsze czasy ekspozycji/otwarcia migawki.
    Mam jedynie lampy reporterskie yn600ex rt II więc zasugerowałem to co wydało mi się możliwe czyli krotkie czasy ekspozycji i brak hss...
    Może niech pytający wyjaśni dokładnie o co chodzi dokladnie.
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •