Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Rozmiar zdjęć - druk

  1. #11
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Rozmiar zdjęć - druk

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Tak na marginesie, ja i tak wszystkie zdjęcia przed wywołaniem w labie kadruje w posprocesie a nie w aparacie.
    Ja również kadruje w postprocesie ale nigdy wcześniej nie dawałem żadnego zdjęcia do wywołania.
    Czy w tych większych formatach o których napisałem (13x19,5;15x22,5) zdjęcie będzie zawsze dopasowane ( pomijając fakt kadrowania i przycinania w postprocesie)?


    Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

  2. #12

    Domyślnie Odp: Rozmiar zdjęć - druk

    Cytat Zamieszczone przez Pezet85 Zobacz posta
    Czy w tych większych formatach o których napisałem (13x19,5;15x22,5) zdjęcie będzie zawsze dopasowane
    W większości LABów utnie ci z każdej strony łącznie ok. 3%. Szanujące się laboratoria, potrafią się z tym problemem uporać, np. można dać dyspozycję, by zastosowano systemową białą ramkę ALE z utrzymaniem wewnątrz 100% kadru i daje się. Niestety to nie jest takie oczywiste, bywa, że ramka będzie ale wewnątrz i tak kadr będzie uwalony o rzeczone 3%.
    Jak pisałem, to walka z wiatrakami, podobnie jak z zafarbami odbitek czarnobiałych - w zasadzie to norma, że otrzymasz brązową, zielonkawą czy różowawą tintę!
    Naprawdę warto mieć zaprzyjaźniony LAB, z człowiekiem po drugiej stronie (nie Allegro itp), z którym możesz się skonsultować, poradzić, pobrać profile danego urządzenia itp.
    Tak, czy inaczej kilkukrotnie nie będziesz zadowolony z otrzymanych odbitek, tak po prostu bywa! Pół biedy, jeśli Ci skopią 10x15, bo większe formaty, to oczywiście sporo wyższe koszty.

    Edit: najgorzej rozjeżdżają kadry w tych minilabach z Fotojokerów i innych Rossmanów. Jakość nie jest zła, jak na taki instant - czasem nie ma wyboru - trzeba na już do wglądu itp.
    Ostatnio edytowane przez marlo ; 01-08-2019 o 10:56

  3. #13
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Rozmiar zdjęć - druk

    Hej,
    od ostatniego postu nie wywoływałem żadnych zdjęć, a że trochę mi się ich uzbierało wrócił temat.
    W poniedziałek mam zamiar podjechać do polecanego diprint.pl ale wcześniej chciałem Was trochę pomęczyć.
    Mój format w lustrzance to 3:2, rozmiar odbitek polecany przez Was to 15x23 oraz 13x19.5.
    W LM podczas exportu zdjęć, jest opcja wyboru formatu zdjęcia. Czy jak tam zapisze pliki w rozmiarze 15x23 lub 13x19.5 to pozbędę się problemu przycinania kadru oraz dodawania ramek wokół zdjęcia?


    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  4. #14
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Rozmiar zdjęć - druk

    Zapisałem zdjęcia w formacie 15.2x23 a rozdzielczość zdjęcia to 1795x1197 pixeli. Czy to jest prawidłowe, nie za niska rozdzielczość wyszła

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Rozmiar zdjęć - druk

    pliki zdjeciowe nie Maja zadnych wymiarow geometrycznych.
    Maja tylko liczbe pixeli , a ta jest bezwymiarowa.

    nie za bardzo chce mi sie to opissywac .

    jesli nie wiesz w jakiej rozdzielczosci WZGLEDNEJ drukuje lab (dpi) , to nie przewymiarowuj. Zrobi to za Ciebie lab.
    Jesli zle przewymiarowales to zdjecia beda po raz wtory przeliczane - niepotrzebnie.
    Wykadruj zdjecie w takich proporcjach boku w jakich Maja byc proporcje bokow wydrukow i zapisz w pelnej rozdzielczosci.
    KOniecznego przeliczenia zrobi maszyna drukujaca

    to o czym piszesz - zapodanie wymiarow geometrycznych , to tylko jedna zmienna , potrzebna druga -dpi wydruku labu , a jesli tej nie znasz to eksport jak to robisz jest bez sensu.

  6. #16
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Rozmiar zdjęć - druk

    Zmieniłem tryb zapisu zdjęcia w LM na dimensions i ustawiłem ponownie rozmiar 15.2x23 i już mi się zgadza rozdzielczość która wyszła 1795x2693 pikseli.
    Wezmę jedno zdjęcie do wydruku na próbę i zobaczę jak to wyjdzie.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Rozmiar zdjęć - druk

    to sie zgadza jesli lab drukuje w 300 dpi.

    czy sie upewniles w ilu dpi drukuje lab , do ktorego oddajesz zdjecie ?
    .
    niektore laby drukuja w 400 dpi.

    wowczas potrzebowalbys 6*400 =2400 px na krotszym boku.

    jesli nie wiesz w jakiej rozdzielczosci lab drukuje to zostaw oryginalne rozmiary zdjecia. lab dokona prawidlowego przeliczenia .

  8. #18
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Rozmiar zdjęć - druk

    Lab ma do wyboru 300/400dpi. (1795x2693 ; 2394x3591)
    W przypadku moich zdjęć przygotowanych do formatu 15x23 nie będzie już problemu z kadrowaniem lub ramką?

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •