Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Czyszczenie matrycy Canon 1100D

  1. #1

    Domyślnie Czyszczenie matrycy Canon 1100D

    Witam serdecznie,
    Niedawno zakupiłem sobie swoją pierwszą lustrzankę - nic drogiego ani nowego, co pewnie widać po tytule, ale że to ma być sprzęt do wprawiania się i dobrego startu, to na początek myślę, że wystarczy. Ale wracając do sprawy - mam problem z plamkami na zdjęciach. Jestem w tym kompletnie zielony, ale czytałem, że w tym przypadku pomoże dmuchanie gruszką, albo czyszczenie matrycy. Myślicie, że dałbym sobie z tym radę inwestując w takie akcesoria? Boję się, że mogę coś zepsuć i bądź co bądź uszkodzić sprzęt. I najważniejsze - jeśli to nic trudnego to co do czyszczenia matrycy polecacie?
    Poniżej link do zdjęcia RAW z widocznymi plamkami.
    Z góry dziękuję za pomoc.

    https://drive.google.com/open?id=1JK...vEf10wLpgOFll3

  2. #2
    Początki nałogu Awatar RadOs41
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Radom
    Wiek
    57
    Posty
    350

    Domyślnie Odp: Czyszczenie matrycy Canon 1100D

    Na przestrzeni lat stosowałem różne płyny : pierwszy był Eclipse (widoczny na zdjęciu) , następnie polski Rotin. Ostatnio kupiłem widoczny na zdjęciu VSGO. Co do skuteczności czyszczenia nie mam zastrzeżeń do żadnego z nich. Natomiast moje spostrzeżenia: VSGO - produkt chiński oraz ma na opakowaniu wskazany termin ważności - 2 lata (kupiłem bo akurat był w sklepie, a przez dwa lata zużyje się). Eclipse - już chyba nieosiągalny w sprzedaży, był przydatny do użycia bezterminowo. Rotin jest bardzo dobrym polskim produktem.

    Do nich szpatułki dobrej jakości w rozmiarze matrycy. Gruchę także kup dobrą, żeby syfów nie zasysała i nie pluła nimi na matrycę.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Gdańsk_003.JPG
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	116,2 KB
ID:	2561

    ... i jakieś filmiki w temacie:
    https://www.youtube.com/results?sear...czenie+matrycy
    Ostatnio edytowane przez RadOs41 ; 28-07-2019 o 15:27
    Trochę gratów i nieco innych szpargałów...

  3. #3

    Domyślnie Odp: Czyszczenie matrycy Canon 1100D

    Witam
    Mam na matrycy mojego 450D jeden punkt. Niestety kupiłem już tak. Niestety mojego "syfu" z matrycy nie można usunąć. próbowałem sam przy pomocy gruchy szpatułek ale niestety nie udało się. Zaniosłem nawet do serwisu ale tam powiedzieli nie niestety mimo prób nie udało się go usunąć. Szpatułki kupiłem juz nasączone i nie potrzebowałem żadnych płynów. Szpatułki oczywiście jednorazowego użytku.
    Samo czyszczenie nie jest trudne więc powinieneś dac sobie radę.
    Życzę powodzenia
    Ostatnio edytowane przez Mohinder ; 28-07-2019 o 16:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •