Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 55

Wątek: Canon5d classic

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Canon5d classic

    w cenie 1000zł przy odrobinie szcześcia i instynktu samozachowawczego można mieć fajny pełnoklatkowy korpus - kupiłem do zabawy dwa lata temu i nadal dobrze się bawię (mam jeszce 6D), lustro powinno być po serwisie (był robiony za darmo właściciel powien był tego dopilnować) dostałem na to papier od poprzedniego własciciela, żeby sprawdzić przebieg trzeba wysłać do autoryzowanego serwisu - nadal nie sprawdziłem kupowałem na forum i jakoś nie chce mi się bawić w sprawdzanie - chociaż zwykle kieruję się maksymą józefa wissarionowicza - "ufać znaczy kontrolować" - af jest jaki jest podobny jest w 5DII i w 6DI jeśli ktoś potrzebuje lepszy to jest spory wybór w pełnoklatkowych korpusach canona - mało megapikseli to może być problemem ale jest jednocześnie pewną zaletą - ale zgodnie z internetową influencerską internetową mową 13Mpixeliowa pełnoklatkowa matryca w 5D nie nadaje się do niczego ale 16mpixelowa matryca m4/3 wielkości mojego paznokcia jest szczytowym osiągnieciem technologicznym do każdych zastosowań profesjonalnych. z innych wad to jeszce widzę brak mikroregulacji ale mikroregulacja od canona jest przereklamowana na ciemnym zoomie mikroregulacja to tylko problem mentalny bo i tak (najczęściej) nie bedzie widać różnicy, a na jasnej stałce mikroregulacja może nie rozwiązać problemu - ale zawsze można kupić sigmę arta jak się potzrebuje jasna stałkę nie dość ze będzie lepsza optycznie to można se wszystko naregulować dockiem i tym optymistycznym akcentem zakończę posta - trudno cokolwiek więcej napisać bo nie wiadomo co chcesz focić i jaką optykę planujesz używać.
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 26-07-2019 o 08:17

  2. #12
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    38

    Domyślnie Odp: Canon5d classic

    mirror bardzo ładne podsumowanie!!!

  3. #13
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2014
    Miasto
    Poznań
    Posty
    341

    Domyślnie Odp: Canon5d classic

    Jakoś w starej piątce mikroregulacja nigdy nie była mi potrzebna, wszystkie obiektywy trafiają w punkt. AF na centralnym całkiem niezły, ogólnie ciągle fajna pucha.

  4. #14
    Awatar BugsBunny
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    51
    Posty
    6

    Domyślnie Odp: Canon5d classic

    Ja mam bodaj już trzeci egzemplarz.
    W porównaniu do dzisiejszych cudów techniki to jest zdecydowanie zabytek któremu brakuje dużo użytecznych rzeczy, np. wysokiego ISO, LiveView, odchylanego wyświetlacza czy mikroregulacji ale poza tymi wymienionymi to w zasadzie cała reszta daje radę, ciągle można tym zrobić bardzo przyjemne w odbiorze zdjęcia.
    Nie jest to korpus reporterski bo AF jest słaby w ruchomych scenach ale do wszystkiego statycznego bez problemu.
    Baterie można kupić nowe, markowe zamienniki o wydajności oryginału.
    Czy kupić - kwestia ceny, 5D II jest pod każdym względem lepszy poza kolorystyką i przy niedużej różnicy w cenie to jest lepsza opcja. U mnie to wybór raczej emocjonalny niż rozsądkowy, z 5D I współpracowało mi się jakoś wyjątkowo, do 5D II nic nie poczułem i szybko się pożegnaliśmy.
    Za małą kasę polecam, za większą tylko tym którzy kiedyś marzyli jak się pojawił a nie było ich stać

  5. #15
    Zablokowany
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: Canon5d classic

    brak mikroregulacji(do sigmy art jest niezbędna)
    brak auto iso
    wada fabryczna - trzeba podklejać lustro
    TRAGICZNY ekran - wstyd pokazać zdjęcie modelce, bo wygląda naprawdę źle
    max iso użyteczne 800 - powyżej spada dynamic range
    AF powolny i gorszy niż w 6d
    AF użyteczny jest tylko punkt centralny co zmusza do dekompozycji, co jest złym nawykiem używanym przez użytkowników canona
    nie ma możliwości sprawdzenia przebiegu
    brak automatycznego czyszczenia matrycy

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Canon5d classic

    mikroregulacja w korpusie do sigmy art jest akurat zbędna - wiem bo mam S50A i regulowałem - "mikroregulację" sigmy pewniej jest zrobić dockiem sigmy - wyreguluje na kilku odległościach ostrzenia czego nie zrobi żadna mikroregulacja w korpusach
    "trzeba podkleić lustro" - podklejali za darmo w ramach wezwania serwisowego przez wiele lat - trzeba po prostu zadbać żeby egzemplarz kupowany miał ten darmowy serwis zrobiony
    ekran jak ekran
    AF trafia
    przebieg można sprawdzić w serwisie
    czyszczenie by się niewątpliwie przydało

    o większości tych spraw pisałem trzy posty wyżej (i rok temu) i nadal podtrzymuję - do zabawy (znaczy hobby) za ok 1000zł w sensownym stanie od amatora kupiłbym natychmiast następną gdybym nie miał swojej,
    z rzeczy które mi doskwierają w tym korpusie to potężny banding (ja widzę przy niskim iso i długim czsie) przez co obróbka jest bardziej upierdliwa ale nie każdy takie zdjęcia robi - większość nie robi - jeśli jest z pewnego źródła w sensownym stanie i z sensownym przebiegiem za niewielką kasę to nie warto się długo zastanawiać.

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: Canon5d classic

    Zaletą 5D jest to, że nawet tani plastik fantastik EF50/1,8 jest ostry od pełnego otworu. Manualne obiektywy z epoki analogu z przejściówką również działają bardzo dobrze. Mój egzemplarz 5D jest w stanie idealnym, z podklejonym lustrem i przebiegiem potwierdzonym na Żytniej ok. 30 tys. Żal go sprzedać za grosze. Natomiast jeśli ktoś ma okazję kupić tanio taki egzemplarz to zdecydowanie warto.

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Canon5d classic

    Cytat Zamieszczone przez BugsBunny Zobacz posta
    Ja mam bodaj już trzeci egzemplarz.
    W porównaniu do dzisiejszych cudów techniki to jest zdecydowanie zabytek któremu brakuje dużo użytecznych rzeczy, np. wysokiego ISO, LiveView, odchylanego wyświetlacza czy mikroregulacji ale poza tymi wymienionymi to w zasadzie cała reszta daje radę, ciągle można tym zrobić bardzo przyjemne w odbiorze zdjęcia.
    Nie jest to korpus reporterski bo AF jest słaby w ruchomych scenach ale do wszystkiego statycznego bez problemu.
    Baterie można kupić nowe, markowe zamienniki o wydajności oryginału.
    Czy kupić - kwestia ceny, 5D II jest pod każdym względem lepszy poza kolorystyką i przy niedużej różnicy w cenie to jest lepsza opcja. U mnie to wybór raczej emocjonalny niż rozsądkowy, z 5D I współpracowało mi się jakoś wyjątkowo, do 5D II nic nie poczułem i szybko się pożegnaliśmy.
    Za małą kasę polecam, za większą tylko tym którzy kiedyś marzyli jak się pojawił a nie było ich stać
    Wróciłem do niego po raz któryś i tym razem mnie nie oczarował, sprzedałem go 2 tygodnie temu po 3 tygodniach użytkowania. To był świetny sprzęt ale na obecna chwilę już bym go nie polecił do zakupu.

  9. #19

    Domyślnie Odp: Canon5d classic

    Witam!
    Naczytawszy się dużo o wspaniałości tej matrycy i naoglądawszy wiele pięknych zdjęć na necie postanowinem rozbić skarbonkę i tak oto wczoraj stałem się posiadaczem staruszka 5D Classica ;-) Moim głównym wydumanym zastosowaniem miała by być zabawa z nim przy użyciu manualnych obiektywów na adapterze. No i teraz moje pytanko: matówka typu Ee-S która podobno jest pomocna w ręcznym ustawianiu ostrości -czy ktoś miał lub ma i używa i może coś więcej o tym powiedzieć jak się sprawuje i czy coś pomaga? Adaptery z dandelionem które rzekomo mają działać z potwierdzeniem ostrosci na ile w tym akurat modelu to się spisuje?
    Będę wdzięczny za wszelkie info.

  10. #20
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: Canon5d classic

    Mam adapter z dandelionem i działa jak należy tzn. równocześnie z moim wzrokiem Ustawiam ostrość na standardowej matówce.

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •