Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 55

Wątek: Canon5d classic

  1. #21
    Bywalec Awatar michalko
    Dołączył
    Aug 2013
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    133

    Domyślnie Odp: Canon5d classic

    Razem z Canonem 50mm 1.8 STM tworza genialny duet.
    EFM+22mm; 5D+50mm

  2. #22

    Domyślnie Odp: Canon5d classic

    Dziękuję za radę

  3. #23

    Domyślnie Odp: Canon5d classic

    Cytat Zamieszczone przez zeberek1 Zobacz posta
    Witam!
    Naczytawszy się dużo o wspaniałości tej matrycy i naoglądawszy wiele pięknych zdjęć na necie postanowinem rozbić skarbonkę i tak oto wczoraj stałem się posiadaczem staruszka 5D Classica ;-) Moim głównym wydumanym zastosowaniem miała by być zabawa z nim przy użyciu manualnych obiektywów na adapterze. No i teraz moje pytanko: matówka typu Ee-S która podobno jest pomocna w ręcznym ustawianiu ostrości -czy ktoś miał lub ma i używa i może coś więcej o tym powiedzieć jak się sprawuje i czy coś pomaga? Adaptery z dandelionem które rzekomo mają działać z potwierdzeniem ostrosci na ile w tym akurat modelu to się spisuje?
    Będę wdzięczny za wszelkie info.

    Matówka typu Ee-S jest bardzo pomocna przy ręcznym ostrzeniu- zdecydowanie lepiej, wyraźniej widać "rozkładanie goł" z minusów niestety ściemnia obraz podglądu widoczny w wizjerze o 1-2 działki - przy słabym oświetleniu sceny może być to problem.

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Canon5d classic

    Cytat Zamieszczone przez arosaygon Zobacz posta
    Matówka typu Ee-S jest bardzo pomocna przy ręcznym ostrzeniu- zdecydowanie lepiej, wyraźniej widać "rozkładanie goł" z minusów niestety ściemnia obraz podglądu widoczny w wizjerze o 1-2 działki - przy słabym oświetleniu sceny może być to problem.
    Jak wyżej.

    Docinałem też specjalnie do wymiarów oryginalnej matówkę z klinami i rastrem. Nie do końca byłem usatysfakcjonowany efektem i zmieniłem z powrotem na oryginalną.

    Cytat Zamieszczone przez zeberek1 Zobacz posta
    Moim głównym wydumanym zastosowaniem miała by być zabawa z nim przy użyciu manualnych obiektywów na adapterze.
    Do szkieł manualnych to wyłącznie bezlusterkowce z peakingiem. Nie ma to tamto.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 11-02-2021 o 15:30
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #25
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2018
    Posty
    41

    Domyślnie Odp: Canon5d classic

    Siemano mordeczki. Jaka maksymalna kartę pamięci można zazucic na pokład tego aparatu? Dodam że mam firmware 1.1.1, ang.

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 254

    Domyślnie Odp: Canon5d classic

    Maksymalnie dawałem 8 GB, pyszczku.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  7. #27
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: Canon5d classic

    Jestem lepszy, mój 5D 32GB przyjął.

  8. #28
    Uzależniony Awatar cybulski
    Dołączył
    Aug 2022
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    887

    Domyślnie Odp: Canon5d classic

    Cytat Zamieszczone przez zeberek1 Zobacz posta
    Witam!
    Naczytawszy się dużo o wspaniałości tej matrycy i naoglądawszy wiele pięknych zdjęć na necie postanowinem rozbić skarbonkę i tak oto wczoraj stałem się posiadaczem staruszka 5D Classica ;-) Moim głównym wydumanym zastosowaniem miała by być zabawa z nim przy użyciu manualnych obiektywów na adapterze. No i teraz moje pytanko: matówka typu Ee-S która podobno jest pomocna w ręcznym ustawianiu ostrości -czy ktoś miał lub ma i używa i może coś więcej o tym powiedzieć jak się sprawuje i czy coś pomaga? Adaptery z dandelionem które rzekomo mają działać z potwierdzeniem ostrosci na ile w tym akurat modelu to się spisuje?
    Będę wdzięczny za wszelkie info.
    Pytanie a czemu choćby nie 5D2 lub 6D + magic lantern do tej zabawy z manualami ?
    https://magiclantern.fm/
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 10-09-2022 o 17:42
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  9. #29
    Początki nałogu Awatar RadOs41
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Radom
    Wiek
    57
    Posty
    350

    Domyślnie Odp: Canon5d classic

    Cytat Zamieszczone przez verasport Zobacz posta
    siemano mordeczki. Jaka maksymalna kartę pamięci można zazucic na pokład tego aparatu? Dodam że mam firmware 1.1.1, ang.
    32 gb.
    Trochę gratów i nieco innych szpargałów...

  10. #30

    Domyślnie Odp: Canon5d classic

    No i chyba się cieszę, że nie sprzedałem tego starocia.
    Jakiś czas temu trochę mnie wzięło i znowu zacząłem coś pstrykać.
    Ja chyba jestem jakiś dziwny, pomijając to że nie jestem specem od obróbki (Lightroom), to jednak zrzucane pliki ze starego 5D bardziej mi się podobają niż te z 6D II, chyba.... Określiłbym to, że są dla mnie bardziej neutralne.
    Już to kiedyś miałem.
    Tak samo było, gdy bardzo mi się podobał obrazek z Fuji X100, kupiłem XT-1 i to już nie było to...
    Tak samo z D200 i D80, ten drugi miał jakiś lichy bardziej plastikowy obraz.
    Nie wiem, może to chwilowe zaćmienie, powalczę sobie z tym 6D II jeszcze.
    Wiem jedno 5D na pewno zostanie, bo nie ma sensu sprzedawać.
    Może faktycznie tylko 5D mi wystarczy, mając 35 1.4 i 85 1.8 w większości warunków da się robić poprawne zdjęcia.

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •