Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Problem z automatyczną lampą

  1. #1

    Domyślnie Problem z automatyczną lampą

    Witam wszystkich,

    Zakładam ten wątek ponieważ nie umiem poradzić sobie z lampą błyskową w lustrzance canon EOS 1200d. Problem polega na tym, że w większości trybów fotografowania domyślnie ustawiona jest automatyczna lampa błyskowa. Niestety nie wiem dlaczego sprzęt nie działa prawidłowo i nawet w piękny słoneczny dzień uruchamia lampę. Dodam, że nawet gdy ją ręcznie wyłączę (wybiorę przekreśloną błyskawice) to lustrzanka za chwile powróci do automatycznej lampy błyskowej. Uniemożliwia to normalne robienie zdjęć :/ Liczę na jakąś cenną wskazówkę od was Przynajmniej na nakierowanie czy problem leży w oprogramowaniu (w co wątpię) czy raczej po stronie technicznej i jakiś czujnik światła nawalił.

    Pozdrawiam uprzejmie

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Problem z automatyczną lampą

    A jak wygląda sprawa podczas fotografowania np w preselekcji przysłony Av? Robi normalne dobrze naswietlone zdjęcia bez lampy?
    A jak wyglądają zdjęcia kiedy lampa wlacza się i blyska w tych trybach? Są przeswietlone?
    Ostatnio edytowane przez Marcinus ; 19-07-2019 o 23:29
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  3. #3

    Domyślnie Odp: Problem z automatyczną lampą

    Tak, wtedy robi dobrze naświetlone zdjęcia bez lampy

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Problem z automatyczną lampą

    A z lampą w tych trybach przeswietla?
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  5. #5

    Domyślnie Odp: Problem z automatyczną lampą

    Z lampą zdjęcia nie są prześwietlone, zachowują naturalność.

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Problem z automatyczną lampą

    No to jesli lampa sie załącza a zdecia nie są przeswietlone to znaczy że nawet w te sloneczne dnie z jakiegoś powodu lampa jest mu potrzebna aby prawidłowo nadwietlic. Pytanie z jakiego powodu w słoneczny dzień aparat potrzebuje doblysniecia lampy? Ja nie używam taluch trybów wiekszosc robie na Av lub czasem manualu wiec jak dokladnie działają tryby fotografowania czy sceny nie wiem ale czy w tych trybach przyslone ustawia aparat czy ty? Może masz mocno zamkniętą przyslone w tych trybach? Nie wiem ale skoro z lampą nie przeswietla to raczej działa poprawnie.
    Jakie parametry maja przykładowe zdjecia zrobione w sloneczny dzien i nieprzeswietlone ? Czas, przyslona, iso...?
    A moze w tych trybach po prostu tak lampa działa ze jakby z automatu sie włącza tylko jej blysniecie jest bardzo slabe albo wcale nie blyska tylko sie otwiera?
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  7. #7
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Problem z automatyczną lampą

    Cytat Zamieszczone przez Piotrek26 Zobacz posta
    w większości trybów fotografowania
    nie używaj trybów automatycznych, tylko półautomatów albo pełnego manuala. w Tv albo Av nie powinna Ci się włączać lampa. nie pamiętam, aby w tych trybach otwierała mi się lampa i błyskała w 450d, którego miałęm dawno temu ani w 750d, którego teraz mam w pracy. nie wydaje mi się, aby problem tkwił w usterce mechanicznej. z opisu i komentów wynika, że to używanie przez Ciebie trybów automatycznych bądź zielonego prostokącika powoduje wyzwolenie lampy. Zawsze możesz niepostrzeżenie przyciskać przy trzymaniu aparatu klikać w przycisk podnoszący lampę.

    Cytat Zamieszczone przez Piotrek26 Zobacz posta
    Niestety nie wiem dlaczego sprzęt nie działa prawidłowo
    z całym szacunkiem, zajrzyj do instrukcji obsługi nawet taka entry-entrylevel pucha jak 1200d ma sporo możliwości i rozumiem, że na początku można się w tym pogubić.
    ebe ebe

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Problem z automatyczną lampą

    Cytat Zamieszczone przez Piotrek26 Zobacz posta
    nawet gdy ją ręcznie wyłączę (wybiorę przekreśloną błyskawice) to lustrzanka za chwile powróci do automatycznej lampy błyskowej.
    Jeżeli wybierasz ten tryb kółkiem nastaw to lampa nigdy nie powinna błyskać.
    Jeżeli wybierasz przekreśloną lampę na ekranie w trybie CA wybranym na kółku to może tak być jak piszesz.
    Czy w trybie Krajobraz i Sport też błyska?
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #9
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Problem z automatyczną lampą

    Piszesz że cyt. "Uniemożliwia to normalne robienie zdjęć". Wyjasnij bo nie bardzo rozumiem czemu skoro piszesz że zdjecia wychodzą nieprzeswietlone naturalne. W czym więc ta lampa otwierajaca sie przeszkadza?
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Problem z automatyczną lampą

    Typowy objaw amatora, robi zdjęcie w dzień a tu j$b kukułka.

    Ale spoko widziałem lepszego zawodnika, 430 palnik w górę i odbija od nieba .

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •