Strona 4 z 19 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 186

Wątek: Sony A7R IV - prezentacja

  1. #31
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Sony A7R III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Dla A7R3 -> A7R4 te "kilka lat" to niecałe 2 lata.

    Ale zgoda, jest to raczej udoskonalenie a nie rewolucja technologiczna.
    Myślę że jest to odpowiedź np. na 46 Mpix Nikona Z7
    To jest 2 lata między wersją R3 a R4. Rozwój trwa od wersji 1 i to nie tylko od linii R sie powinno go liczyć. Stąd Sony na razie jest do przodu.
    Oczywiście, że to jest udoskonalanie i jasne jest, że każda linia u Sony czy potem także u Canona Nikona będzie udoskonalana.
    Sony zaczęło od A7mk1, Canon od Canona R. Które z tych body jest lepsze?

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Co nie zmienia faktu że jest to najbardziej zaawansowany aktualnie ML dla zastosowań w studio, czy panoram, krajobrazu itd.

    Ale Sony ma w FF zestaw 4 różnych "typów" aparatów które sukcesywnie rozwija :
    - studio, krajobraz, .... : A7Rx
    - sport : A9
    - filmowanie, niebo, .... : A7Sx
    - ogólnego zastosowania : A7x
    Jak najbardziej zgoda, zero polemiki.
    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    I wszystkie starsze rozwiązania są w ciągłej sprzedaży i tanieją
    Tak jest. I to jest powód dla którego Sony ma aż tyle rynku, ile ma. Dużo. Głównie przez te tanie body. W każdym z systemów popularniejsze sa body tanie, a nie flagowce (A9 czy A7mk4 nie są i nie będą masowo sprzedawane).
    Napisałem, że Sony miało monopol na bezlustra FF i zdobyło wtedy (zdobywają po dziś i jeszcze przez pewien czas) dużo rynku. Teraz doszły Canon i Nikon (i Panas) i ekspansja Sony wyhamuje, a za jakiś czas firma się może cieszyć jak jej udziały nie pospadają.
    Najważniejszy jest CZAS. Teraz A7Mk1 i mk2 jest tanie, bo ma już następców. I to ta taniość robi sprzedaż. Za kilka lat następców będzie miał Canon RP czy Nikon Z6, będą do kupienia po 3 tysiące i uczynią systemy masowymi.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 18-07-2019 o 20:14

  2. #32
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Re: Sony A7R III

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Sony zaczęło od A7mk1, Canon od Canona R. Które z tych body jest lepsze?
    Szczerze ? No to organoleptycznie wolę starą matrycę z sony A7 z 2013 roku niż nową w EOS R (testowałem R i szału nie było). I to by było na tyle. Albo aż tyle.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Sony ma aż tyle rynku, ile ma. Dużo. Głównie przez te tanie body.
    No tak, dobra matryca i stabilizacja w korpusie począwszy od A7 II (którą używam) to zupełnie nieistotne drobiazgi. Pytanie tylko dlaczego aparaty z 2014 roku ją mają a nowe EOSy R i RP nie.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 18-07-2019 o 20:28
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #33
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: sony A7R IV - prezentacja

    Czyli fanatyk DR.

  4. #34
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Sony A7R III

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Teraz A7Mk1 i mk2 jest tanie, bo ma już następców. I to ta taniość robi sprzedaż.
    Z wszelkich danych jakie są wynika, że sprzedaż Sony "robi" seria AIII. Niestety jest to też powód do zmartwienia dla decydentów - tyle że to już zupełnie inna historia.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #35
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: sony A7R IV - prezentacja

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Czyli fanatyk DR.


    Raczej świadomy użytkownik, który potrafi realnie spojrzeć na możliwości aparatu innego producenta.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Z wszelkich danych jakie są wynika, że sprzedaż Sony "robi" seria AIII. Niestety jest to też powód do zmartwienia dla decydentów - tyle że to już zupełnie inna historia.
    I tu się mylisz Kilku moich znajomych od analogów (jeden ma Nikosia D100 i Contaxa RTS) przeszło ostatnio na sony A7 II i są zachwyceni, że mają możliwość używania genialnych analogowych szkieł z cyfrową puszką FF (nie wszyscy lubią skanować negatywy). Zapewniam, że nie jest to znikomy ułamek procentowy, bo wiele osób cały czas używa analogów i szkieł analogowych. Najłatwiej jest przyjąć, że "sprzedaż Sony "robi" seria AIII" - jest to oczywiście bardzo wygodne, ale raczej chybione założenie. A jakoś nie bardzo wyobrażam sobie, że rzucili by się na R canona bez stabilizacji (DR wiadomo) za 10k zł.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 18-07-2019 o 20:44
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #36
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Re: Odp: sony A7R IV - prezentacja

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    I tu się mylisz Kilku moich znajomych od analogów (jeden ma Nikosia D100 i Contaxa RTS) przeszło ostatnio na sony A7 II i są zachwyceni, że mają możliwość używania genialnych analogowych szkieł z cyfrową puszką FF (nie wszyscy lubią skanować negatywy).

    Zapewniam, że nie jest to znikomy ułamek procentowy, bo wiele osób cały czas używa analogów i szkieł analogowych. Najłatwiej jest przyjąć, że "sprzedaż Sony "robi" seria AIII" - jest to oczywiście bardzo wygodne, ale raczej chybione założenie.
    Ja się opieram na danych CIPA i danych sprzedaży największych sklepów internetowych na świecie, niczego nie "zakładam". To że kilku Twoich znajomych tak kupiło i są zadowoleni to świetnie. Kilku moich sprzedało Sony i kupiło eRki które jak ciągle tu twierdzisz są do niczego. Co z tego wynika? Mamy innych znajomych - nic więcej.
    Realnie trzeba odróżnić dwie kwestie - ogólne tendencje rynkowe poparte twardymi danymi od własnych doświadczeń, bo to się jedno do drugiego ma nijak.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 18-07-2019 o 20:48
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #37
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Re: sony A7R IV - prezentacja

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    How Canon Is Going To (Eventually) Take Back The Mirrorless Market https://www.slrlounge.com/how-canon-...urUbJ5W79KF-_s
    Autor tekstu nie przewidział, że da się zbudować szkła ze światłem f/1.2 z autofokusem na bagnet fe co zrobiła/zrobi sigma. I mam teraz rozumieć, że sigma pokrzyżowała plany canonowi? ;-)

  8. #38
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Re: Sony A7R III

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Za kilka lat następców będzie miał Canon RP czy Nikon Z6, będą do kupienia po 3 tysiące i uczynią systemy masowymi.
    Jak dotąd Canon (nikon chyba też, ale pewny nie jestem) dosyć szybko przestawał oferować modele po wyjściu następcy. Nie przypominam sobie, żeby dostępne były model sprzed 2 generacji. Myślę, że to się nie zmieni.

  9. #39
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: sony A7R IV - prezentacja

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ja się opieram na danych CIPA i danych sprzedaży największych sklepów internetowych na świecie, niczego nie "zakładam". To że kilku Twoich znajomych tak kupiło i są zadowoleni to świetnie. Kilku moich sprzedało Sony i kupiło eRki które jak ciągle tu twierdzisz są do niczego. Co z tego wynika? Mamy innych znajomych - nic więcej.
    Realnie trzeba odróżnić dwie kwestie - ogólne tendencje rynkowe poparte twardymi danymi od własnych doświadczeń, bo to się jedno do drugiego ma nijak.

    Oczywistą - oczywistością będzie udział w najnowszych rankingach (CIPA itp,) najnowszych aparatów, które miały premierę w tym, lub w zeszłym roku. Nie spodziewam się, że ranking będzie obejmował puszki sony z 2013 roku, które są w ciągłej sprzedaży u tego producenta. Wiadomo nie od dziś, że jeśli ktoś będzie miał możliwość kupna A.D. 2019 nowego aparatu z 2013/2014 roku vs używanego to pójdzie w stronę nowego. Rankingi podobnie jak testy nie są zbyt wiarygodne bo zawsze skupiają się na jakimś wycinku rzeczywistości nie bardzo oddającym istotę rzeczy.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Autor tekstu nie przewidział, że da się zbudować szkła ze światłem f/1.2 z autofokusem na bagnet fe co zrobiła/zrobi sigma. I mam teraz rozumieć, że sigma pokrzyżowała plany canonowi? ;-)
    Sony ma tzw. otwarty bagnet i każdy ma dostęp do protokołów między puszką a szkłem. Kłania się tutaj bardziej hejtowanie na forach i w reklamach innych firm małej średnicy bagnetu w sony, który rzekomo nie miał możliwości zaprojektowania jaśniejszej optyki niż f/1.4.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Jak dotąd Canon (nikon chyba też, ale pewny nie jestem) dosyć szybko przestawał oferować modele po wyjściu następcy. Nie przypominam sobie, żeby dostępne były model sprzed 2 generacji. Myślę, że to się nie zmieni.
    U canona to jest jeszcze inaczej Zamiast zrobić poprawki nowym firmwarem (w przeciwieństwie do sony i fuji) "uśmierca" po roku stary model, następnie wypuszcza na rynek ten sam aparat z cyferką w nazwie oczko wyżej (ta sama matryca i możliwości) z poprawionymi programowo niektórymi funkcjami i mamy kolejny sukces rynkowy.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 18-07-2019 o 21:27
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #40
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Re: sony A7R IV - prezentacja

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Oczywistą - oczywistością będzie udział w najnowszych rankingach (CIPA itp,) najnowszych aparatów, które miały premierę w tym, lub w zeszłym roku. Nie spodziewam się, że ranking będzie obejmował puszki sony z 2013 roku, które są w ciągłej sprzedaży u tego producenta. Wiadomo nie od dziś, że jeśli ktoś będzie miał możliwość kupna A.D. 2019 nowego aparatu z 2013/2014 roku vs używanego to pójdzie w stronę nowego. Rankingi podobnie jak testy nie są zbyt wiarygodne bo zawsze skupiają się na jakimś wycinku rzeczywistości nie bardzo oddającym istotę rzeczy.
    Oczywiście, dużo bardziej wiarygodne są rozkminy co kupili nasi znajomi ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 4 z 19 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •