Strona 1 z 16 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 186

Wątek: Sony A7R IV - prezentacja

Mieszany widok

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Sony A7R IV - prezentacja

    Nowy A7R4

    http://sonyglobal.akamaized.net/is/c...e-ilce7rm4.pdf

    W porównaniu do A7R3 :

    a.
    - więcej Mpix, 42 -> 61
    - więcej (hybrydowych) puntów AF : 399 -> 567
    - EVF [Mp] : 3,7 -> 5,8

    b.
    - przeprojektowany grip i przyciski,
    - obie karty pamięci UHS-II,
    - USB-C,
    - ciągłe śledzenie (AF) oka przy filmowaniu
    - pixelshift z 16 zdjęć -> 240 Mpix rozdzielczości
    - .....
    - .....

    Cena 3500 $ USA

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 16-07-2019 o 17:14
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: sony A7R IV - prezentacja

    W końcu nowe Sony. Ile można czekać.

  3. #3
    Bywalec Awatar michalko
    Dołączył
    Aug 2013
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    133

    Domyślnie Odp: sony A7R IV - prezentacja

    Panu mnie tam wystarcza 5dC na co to komu 61mpx
    EFM+22mm; 5D+50mm

  4. #4
    Bywalec Awatar janpur
    Dołączył
    Dec 2015
    Miasto
    Kraków
    Posty
    128

    Domyślnie Odp: sony A7R IV - prezentacja

    Paru fanow jest...
    5D
    M50

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: sony A7R IV - prezentacja

    61 mpix to sporo ale canon za moment pewnie wypuści coś podobnego tylko bardziej wykastrowanego, DR 15ev to świetny wynik jeszcze zależy jak i kto robił pomiar - jak mawiał józef wissarionowicz "nieważne kto głosuje ważne kto głosy liczy" podobnie z pomiarem liczy się kto robi pomiar ale pozwoliłem sobie przeglądnąć ulotkę od sony a7RIII (tak tego starego już A7III) i tam stoi czarno na białym: "A new front-end LSI and BIONZ X™ boost processing speed and are teamed with the Exmor R™ sensor to deliver up to 15-stop dynamic range at low ISO sensitivity for stills, enabling richer tonal expression" więc wygląda na to że jak na razie nic się nie zmieniło A7RIII dawał "up to" 15EV a A7RIV daje 15EV i nie wiadomo czy to 15 to 15 czy "up to 15EV" - w każdym razie odetchnąłem z wielką ulgą nie będę musiał wyrzucać canonów i dziura technologiczna w zakresie DR pomiędzy naszą ulubiona firmą a sony najprawdopodobniej nie zmieniła się znacząco można nadal robić zdjęcia canonami lub zakupić czipsy i popcorn i czekać na premierę canona.
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 17-07-2019 o 15:16

  6. #6

    Domyślnie Odp: sony A7R IV - prezentacja

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    61 mpix to sporo ale canon za moment pewnie wypuści coś podobnego tylko bardziej wykastrowanego, DR 15ev to świetny wynik jeszcze zależy jak i kto robił pomiar - jak mawiał józef wissarionowicz "nieważne kto głosuje ważne kto głosy liczy" podobnie z pomiarem liczy się kto robi pomiar ale pozwoliłem sobie przeglądnąć ulotkę od sony a7RIII (tak tego starego już A7III) i tam stoi czarno na białym: "A new front-end LSI and BIONZ X™ boost processing speed and are teamed with the Exmor R™ sensor to deliver up to 15-stop dynamic range at low ISO sensitivity for stills, enabling richer tonal expression" więc wygląda na to że jak na razie nic się nie zmieniło A7RIII dawał "up to" 15EV a A7RIV daje 15EV i nie wiadomo czy to 15 to 15 czy "up to 15EV" - w każdym razie odetchnąłem z wielką ulgą nie będę musiał wyrzucać canonów i dziura technologiczna w zakresie DR pomiędzy naszą ulubiona firmą a sony najprawdopodobniej nie zmieniła się znacząco można nadal robić zdjęcia canonami lub zakupić czipsy i popcorn i czekać na premierę canona.
    Uzyskiwanie ciągle tych samych 15stu z rozdzielczości o 50% większej to jednak jest na plus dla konstruktorów.
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    95

    Domyślnie Odp: sony A7R IV - prezentacja

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    61 mpix to sporo ale canon za moment pewnie wypuści coś podobnego tylko bardziej wykastrowanego, DR 15ev to świetny wynik jeszcze zależy jak i kto robił pomiar - jak mawiał józef wissarionowicz "nieważne kto głosuje ważne kto głosy liczy" podobnie z pomiarem liczy się kto robi pomiar ale pozwoliłem sobie przeglądnąć ulotkę od sony a7RIII (tak tego starego już A7III) i tam stoi czarno na białym: "A new front-end LSI and BIONZ X boost processing speed and are teamed with the Exmor R sensor to deliver up to 15-stop dynamic range at low ISO sensitivity for stills, enabling richer tonal expression" więc wygląda na to że jak na razie nic się nie zmieniło A7RIII dawał "up to" 15EV a A7RIV daje 15EV i nie wiadomo czy to 15 to 15 czy "up to 15EV" - w każdym razie odetchnąłem z wielką ulgą nie będę musiał wyrzucać canonów i dziura technologiczna w zakresie DR pomiędzy naszą ulubiona firmą a sony najprawdopodobniej nie zmieniła się znacząco można nadal robić zdjęcia canonami lub zakupić czipsy i popcorn i czekać na premierę canona.
    No właśnie : kupić chipsy i popcorn. Ja nie kupiłem fastfoodów tylko kupiłem Sony :/ i patrząc na ich premiery wiem że To dobra decyzja bo dają dużo i się rozwijają. Natomiast Canon dominuje i jest jak jest :/

    Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: sony A7R IV - prezentacja

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    W Sony postąp w stosunku do konstrukcji sprzed kilku lat nie jest wielki. W C i N jest nieskończenie duży, bo się nie dzieli przez zero.
    Nie ma pełnoklatkowych bezluster C i N. To co robisz to rozpaczliwe szukanie argumentów za Sony.
    How Canon Is Going To (Eventually) Take Back The Mirrorless Market https://www.slrlounge.com/how-canon-...urUbJ5W79KF-_s
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #9
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Re: sony A7R IV - prezentacja

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    How Canon Is Going To (Eventually) Take Back The Mirrorless Market https://www.slrlounge.com/how-canon-...urUbJ5W79KF-_s
    Autor tekstu nie przewidział, że da się zbudować szkła ze światłem f/1.2 z autofokusem na bagnet fe co zrobiła/zrobi sigma. I mam teraz rozumieć, że sigma pokrzyżowała plany canonowi? ;-)

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 280

    Domyślnie Odp: Re: sony A7R IV - prezentacja

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Autor tekstu nie przewidział, że da się zbudować szkła ze światłem f/1.2 z autofokusem na bagnet fe co zrobiła/zrobi sigma. I mam teraz rozumieć, że sigma pokrzyżowała plany canonowi? ;-)
    autor uważa ze CR jest niewystarczający dla pro, amatorów, hobbystów i wszystkich innych
    co za sranie w banie
    C wypuścił R i wraca do gry, niszowe bezkonkurencyjne czasy się dla telewizorów właśnie skończyły


    jaki jest sens inwestować w sprzęt, który co roku tyle traci na wartosci
    zapłac teraz 18 000 a za dwa lata go odprzedasz za 5, może
    trzeba by go wymieniać co roku by za dużo nie dopłacać,w C wystarczy co 5 lat
    Ostatnio edytowane przez becekpl ; 19-07-2019 o 00:15
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

Strona 1 z 16 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •