Strona 3 z 19 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 186

Wątek: Sony A7R IV - prezentacja

  1. #21
    Bywalec Awatar janpur
    Dołączył
    Dec 2015
    Miasto
    Kraków
    Posty
    128

    Domyślnie Odp: sony A7R IV - prezentacja

    Paru fanow jest...
    5D
    M50

  2. #22
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: sony A7R IV - prezentacja

    61 mpix to sporo ale canon za moment pewnie wypuści coś podobnego tylko bardziej wykastrowanego, DR 15ev to świetny wynik jeszcze zależy jak i kto robił pomiar - jak mawiał józef wissarionowicz "nieważne kto głosuje ważne kto głosy liczy" podobnie z pomiarem liczy się kto robi pomiar ale pozwoliłem sobie przeglądnąć ulotkę od sony a7RIII (tak tego starego już A7III) i tam stoi czarno na białym: "A new front-end LSI and BIONZ X™ boost processing speed and are teamed with the Exmor R™ sensor to deliver up to 15-stop dynamic range at low ISO sensitivity for stills, enabling richer tonal expression" więc wygląda na to że jak na razie nic się nie zmieniło A7RIII dawał "up to" 15EV a A7RIV daje 15EV i nie wiadomo czy to 15 to 15 czy "up to 15EV" - w każdym razie odetchnąłem z wielką ulgą nie będę musiał wyrzucać canonów i dziura technologiczna w zakresie DR pomiędzy naszą ulubiona firmą a sony najprawdopodobniej nie zmieniła się znacząco można nadal robić zdjęcia canonami lub zakupić czipsy i popcorn i czekać na premierę canona.
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 17-07-2019 o 15:16

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Odp: Re: Sony A7R III

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Nie sądzę niestety. To jest zupełnie inny przedział cenowy. Ta premiera to dla większości póki co ziew.pl....
    Nowy A7 III za 7.800 zł https://allegro.pl/oferta/foto-tanie...ntent=item_url

    Ceny już spadają na starsze konstrukcje. No i dobrze, że Sony ma takie "parcie" na nowe konstrukcje. Może w końcu coś u C i N się ruszy, bo to co wypuścili R i Z dla mnie jest nie zjadliwe.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 18-07-2019 o 06:57
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #24
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Sony A7R III

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Nowy A7 III za 7.800 zł https://allegro.pl/oferta/foto-tanie...ntent=item_url

    Ceny już spadają na starsze konstrukcje. No i dobrze, że Sony ma takie "parcie" na nowe konstrukcje. Może w końcu coś u C i N się ruszy, bo to co wypuścili R i Z dla mnie jest nie zjadliwe.
    ruszy się - wypuszczą aparat z podobnej wielkości matrycą technologicznie zgodną z tą która jest 5Dsr i ogromnym cropem na video i napiszą o ogrommnej innowacji.

  5. #25

    Domyślnie Odp: sony A7R IV - prezentacja

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    61 mpix to sporo ale canon za moment pewnie wypuści coś podobnego tylko bardziej wykastrowanego, DR 15ev to świetny wynik jeszcze zależy jak i kto robił pomiar - jak mawiał józef wissarionowicz "nieważne kto głosuje ważne kto głosy liczy" podobnie z pomiarem liczy się kto robi pomiar ale pozwoliłem sobie przeglądnąć ulotkę od sony a7RIII (tak tego starego już A7III) i tam stoi czarno na białym: "A new front-end LSI and BIONZ X™ boost processing speed and are teamed with the Exmor R™ sensor to deliver up to 15-stop dynamic range at low ISO sensitivity for stills, enabling richer tonal expression" więc wygląda na to że jak na razie nic się nie zmieniło A7RIII dawał "up to" 15EV a A7RIV daje 15EV i nie wiadomo czy to 15 to 15 czy "up to 15EV" - w każdym razie odetchnąłem z wielką ulgą nie będę musiał wyrzucać canonów i dziura technologiczna w zakresie DR pomiędzy naszą ulubiona firmą a sony najprawdopodobniej nie zmieniła się znacząco można nadal robić zdjęcia canonami lub zakupić czipsy i popcorn i czekać na premierę canona.
    Uzyskiwanie ciągle tych samych 15stu z rozdzielczości o 50% większej to jednak jest na plus dla konstruktorów.
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

  6. #26
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 599

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Sony A7R III

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    No i dobrze, że Sony ma takie "parcie" na nowe konstrukcje. Może w końcu coś u C i N się ruszy, bo to co wypuścili R i Z dla mnie jest nie zjadliwe.
    W Sony postąp w stosunku do konstrukcji sprzed kilku lat nie jest wielki. W C i N jest nieskończenie duży, bo się nie dzieli przez zero.
    Nie ma pełnoklatkowych bezluster C i N. To co robisz to rozpaczliwe szukanie argumentów za Sony.

  7. #27

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Sony A7R III

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    To co robisz to rozpaczliwe szukanie argumentów za Sony.
    E tam może po prostu na tą chwilę takie są fakty? W obszarze ML jest tak, że rzeczywiście C i N mógłby się ruszyć i na pewno to nastąpi pytanie tylko z jakim opóźnieniem? A tak w ogóle jeśli przez zero się nie dzieli to skąd wiesz, że wynikiem jest nieskończoność? ;-)
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

  8. #28
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 599

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Sony A7R III

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    E tam może po prostu na tą chwilę takie są fakty?
    Na te chwile to sytuacja canona i Nikona jest diametralnie rózna (vs Sony). Nie mają starych modeli. To co wypuścili to pierwsze modele. Mnie interesuje to co pokażą w drugiej generacji. Po tym gdy usłyszą opinie ludzi używających swoich systemów. Jak dopracują, co dadzą.
    Canon i Nikon rozwijały lustrzanki. Sony (w praktyce) odpuściło lustrzanki i rozwijało bezlustra, stąd ma dużo modeli i ma modele tanie. Dlatego jeśli chodzi o udziały w rynku prawie dogoniło Nikona (a sami mówili, że prześcignęli, nie ma to jak autoreklama).
    Dobre czasy dla Sony się skończyły, systemy canona i Nikona są zdecydowanie bardziej perspektywiczne. By ludziom nie przychodziła do głowy ucieczka od Sony to pokażą co tam maja jeszcze najlepszego. Natomiast juz nie będzie takiego odpływu od Canona i Nikona. To do tej pory dawało im wzrost, a Nikonowi i Canonowi spadek.
    Jedni patrzą na to co dzisiaj, a ja patrzę co będzie za 2 lata. Niektórzy mogą sobie żonglować sprzętem (szczególnie gdy mają body i ze 3 szkła), inni muszą patrzeć perspektywicznie.
    Ocena co jest lepsze jest subiektywna. Mocno zalezy od tego co kto ma dziś.

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: sony A7R IV - prezentacja

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    W Sony postąp w stosunku do konstrukcji sprzed kilku lat nie jest wielki. W C i N jest nieskończenie duży, bo się nie dzieli przez zero.
    Nie ma pełnoklatkowych bezluster C i N. To co robisz to rozpaczliwe szukanie argumentów za Sony.
    How Canon Is Going To (Eventually) Take Back The Mirrorless Market https://www.slrlounge.com/how-canon-...urUbJ5W79KF-_s
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Sony A7R III

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    W Sony postąp w stosunku do konstrukcji sprzed kilku lat nie jest wielki. W C i N jest nieskończenie duży, bo się nie dzieli przez zero.
    Nie ma pełnoklatkowych bezluster C i N. To co robisz to rozpaczliwe szukanie argumentów za Sony.
    Dla A7R3 -> A7R4 te "kilka lat" to niecałe 2 lata.

    Ale zgoda, jest to raczej udoskonalenie a nie rewolucja technologiczna.
    Myślę że jest to odpowiedź np. na 46 Mpix Nikona Z7 lub przewidywane duże matryce konkurencji w ML.
    By pokazać kto przewodzi w rozwoju technologii ML

    Co nie zmienia faktu że jest to najbardziej zaawansowany aktualnie ML dla zastosowań w studio, czy panoram, krajobrazu itd.

    Ale Sony ma w FF zestaw 4 różnych "typów" aparatów które sukcesywnie rozwija :
    - studio, krajobraz, .... : A7Rx
    - sport : A9
    - filmowanie, niebo, .... : A7Sx
    - ogólnego zastosowania : A7x
    I wszystkie starsze rozwiązania są w ciągłej sprzedaży i tanieją

    A ponadto już sporą, szybko rosnącą własną "bibliotekę" systemowych obiektywów i dużo obiektywów innych firm

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 18-07-2019 o 17:37
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 3 z 19 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •