Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: 80D na 6DmkII lub RP - bilans zysków i ew. strat

  1. #1
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie 80D na 6DmkII lub RP - bilans zysków i ew. strat

    Ciągle coś korci mnie przejście na FF dlatego chciałem zapytać was o taki bilans zysków i ewentualnie strat (poza finansowymi bo wiadomo że na sprzedaży 80D stracę...) przy zamianie 80D na 6DmkII lub opcjonalnie na RP. Nie pytam czy warto, bo wiem, że na to pytanie to już będę musiał sam sobie odpowiedzieć, nie mniej jeśli ktoś zechce swoja subiektywną opinie "czy warto" zamieniać dodać to bardzo proszę. Znam parametry wszystkich aparatów te na papierze oraz praktyczne tylko 80D dlatego będę wdzięczny o informacje o 6DmkII i RP w porównaniu do 80D - takie "zady" i "walety" zamiany na któryś z nich.
    Ogólnie wykorzystuję aparat do rożnych sytuacji portrety, pejzaże, produkty i trochę sportu (ale to nie priorytet).

    Czy obiektywy które posiadam poza sigmą oczywiście, bo jest tylko do aps-c, coś też zyskają na FF?
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  2. #2

    Dołączył
    Jun 2019
    Miasto
    Wałbrzych
    Posty
    4

    Domyślnie Odp: 80D na 6DmkII lub RP - bilans zysków i ew. strat

    Pewnie nie za wiele pomogę gdyż ja dokonałem bardziej rewolucyjnej zmiany i przeszedłem z systemu 4/3 Olympusa na D6IIMark Canona. Pozbyłem się body i pokaźnej szklarni Olympusa za śmieszne pieniądze (za które zakupiłem jeden obiektyw Canon 100mm f/2,8 macro)i zakupiłem pełną klatkę Canona wraz z czterema nowymi szkłami. Jako że na fotografii nie zarabiam to wszyscy, którzy wiedzą ile kosztowała mnie ta zmiana pukają się w czoło! Ważne że ja jestem zadowolony i widzę dużą różnicę w możliwościach i jakości zdjęć z nowego zestawu Canona w stosunku do poprzedniego! Nie wiem jak duża różnica jest między pełną klatką a tym co obecnie posiadasz ale w Twoim przypadku zmiana jest mniej bolesna finansowo i mniej ryzykowna gdyż zmieniasz tylko body zachowując dwa zacne szkła!

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: 80D na 6DmkII lub RP - bilans zysków i ew. strat

    Dzięki. Może ktoś ma porównanie 6dII z RP ? Tak z wlasnego doswiadczenia.
    PS. Ostatnio zobaczylem w necie zdjecie pokazujace rozkład punktow af w 6dII i troche się przerazilem bo czasem w 80d brakuje mi jeszcze bardziej z boku jakiegos punktu a tu praktycznie na środku kadru wszystkie.
    Ostatnio edytowane przez Marcinus ; 16-07-2019 o 22:01
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 280

    Domyślnie Odp: 80D na 6DmkII lub RP - bilans zysków i ew. strat

    na pewno stracisz kupę kasy
    czy coś zyskasz -nie mam pojęcia
    ale watpie
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: 80D na 6DmkII lub RP - bilans zysków i ew. strat

    Zmieniając 80D na 6DII zyskasz jakieś 2 EV na wysokim ISO czyli z gruba ISO 6400 będzie jak obecne 1600. Jeśli Ci to do czegoś potrzebne.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #6

    Domyślnie Odp: 80D na 6DmkII lub RP - bilans zysków i ew. strat

    Stoisz przed podobnym wyborem, przed którym i ja stałam. 6DMII miałam już kupować, ale af to jakiś dramat, wszystko w centrum. Nawet się nie zastanawiaj, weź RP bo 6 Cię rozczaruje ze swoim AF.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •