Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Który zestaw ?

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    64

    Domyślnie Który zestaw ?

    Witajcie,

    Mam taki dylemat : jest do wydania trochę pieniędzy i rozważam dwa zestawy obiektywów. Wiadomo, że są one nieco różne i pomijam kwestię tego które ogniskowe komu bardziej pasują. Chodzi mi o to, który zestaw daje lepszą jakość optyczną i pewniejszy af ? Całość ma być podpinana pod 6dII i czasami pod 5d.

    1. 24 1.4 L (I wersja), 50 1.2 L

    2. 35 1.4 L (I wersja), Tamron 85 1.8

    Do tego dojdzie albo C 70-200 2.8 (I wersja) albo C 135 2.

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 421

    Domyślnie Odp: Który zestaw ?

    Pytanie pod co ten zestaw. Jak pod śluby to odpowiadam.

    1. Oparty w zasadzie na 50mmm. Ja uwielbiam tą ogniskową i to szkło, ale czasami przydał by się coś po środku. 24L średnio się nadaje np do fotografowania w kościele czy błogosławieństwa. Super szkło na parkiet kiedy się dzieje. Na dziś wolałbym 35L plus ewentualnie używkę 28 1.8
    2. Oparty w zasadzie na 35L tamron do portretu i sesji OK. Po prostu dodatek i tyle. Często focąc na 85L w kosciele kamerun wykorzystuje sytuację i się wpierd... ykhmmm Ci prosto w kadr. Wolę 50mm. Bezpieczniej.

    No ale ty o jakość pytałeś Optycznie to będzie tak 1.Tamron 2.35L 3.24L 4.50L Aoutofocusowo tak samo no może tamron i 35L remis na plus, 24L i 50L na minus.
    Ostatnio edytowane przez robertskc7 ; 15-07-2019 o 13:58

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    64

    Domyślnie Odp: Który zestaw ?

    Przeznaczenie do reportażu (śluby, chrzty itd) + portret. Problem w tym, że moje ulubione ogniskowe to 35 i 50 mm, ale są zbyt blisko aby trzymać obie (w kontekście cen o których mówimy)....

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 421

    Domyślnie Odp: Który zestaw ?

    Cytat Zamieszczone przez Wakabayashi Zobacz posta
    Przeznaczenie do reportażu (śluby, chrzty itd) + portret. Problem w tym, że moje ulubione ogniskowe to 35 i 50 mm, ale są zbyt blisko aby trzymać obie (w kontekście cen o których mówimy)....
    Ja mam od dwóch sezonów w torbie 35 50 i 85 i niczego mi nie brakuje. Repo to praktycznie 50 plus 35 tylko. Są blisko, ale zupełnie inny kąt widzenia. Od bidy 85 wyciągnę. W plenerze 50 i 85 tylko.

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    64

    Domyślnie Odp: Który zestaw ?

    Jak to w ogóle liczyć cenowo ? Tak +/- 35 to 2800, 50 to 3500 i Tamron 85 ok 2200 ?

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 421

    Domyślnie Odp: Który zestaw ?

    Cytat Zamieszczone przez Wakabayashi Zobacz posta
    Jak to w ogóle liczyć cenowo ? Tak +/- 35 to 2800, 50 to 3500 i Tamron 85 ok 2200 ?
    Do 35 i 50 musisz dołożyć po 1000zl. W tych cenach co podałeś to już mocno przejechanie przebiegi i af raczej bedzie do kalibracji. Im nowsze tym lepiej.

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    64

    Domyślnie Odp: Który zestaw ?

    aż tak ? większość ogłoszeń to ceny +/- takie jak podałem

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 421

    Domyślnie Odp: Który zestaw ?

    Kupująć eLki musisz zwrócić uwagę na kod produkcji. To on mówi, czy kupujesz 3 letnie szkło, czy też 10 letnie. Ja bym sobie darował kwiatki typu UY UV czy UZ. To są szkła 10 letnie co śmigały na setkach ślubów w różnych warunkach. Oczywiście są wyjątki.

    http://www.fotomix.pl/oznaczenia-obiektywow-canona/ tu masz kody.

  9. #9
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Który zestaw ?

    pierwszy zestaw trafia w me gusta, ale będzie w niektórych sytuacjach brakować mm. takie 85 1.8 jakieś używane dołożyć do tego i będzie gites. ogniskowe takie jak 24mm robią robotę na parkiecie.
    ebe ebe

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •