Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Obiektyw SIGMA made in Japan

  1. #1

    Domyślnie Obiektyw SIGMA made in Japan

    Witam,

    Dopiero zaczynam przygodę z fotografią i nie znam się zbytnio na obiektywach. Zostałem posiadaczem takiej sigmy jak na zdjęciach, ale nie mam pojęcia co jest wart ten obiektyw. Chciałbym go sprzedać bo zamierzam kupić jakiegoś tamrona 70-300. Byłbym wdzięczny za pomoc w dochodzeniu co to za obiektyw i ile jest wart.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190715_124134.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	2,68 MB
ID:	2523Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190715_124148.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	2,64 MB
ID:	2524Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190715_124156.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	2,66 MB
ID:	2525Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190715_124209.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	2,35 MB
ID:	2526

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Obiektyw SIGMA made in Japan

    jak widać z oznaczeń to sigma 28-70 2.8. nie wiem ile to jest warte, ale mało, bardzo mało, widać, że to b.stara wersja i nie znalazłem takiej na aledrogo. na pewno szkło jest na pełną klatkę i jest do canona. najlepiej podłączyć szkło do korpusu i zobaczyć czy wszystko działa, AF w szczególności, przysłona itd. i zobaczyć czy obiektyw jest ostry. jeśli tak, to nie warto sprzedawać. ja bym nie sprzedawał, bo się nie opłaca (jeśli obiektyw ostrzy i ostrość jest na zadowalającym poziomie).
    ebe ebe

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    294

    Domyślnie Odp: Obiektyw SIGMA made in Japan

    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta
    jak widać z oznaczeń to sigma 28-70 2.8. nie wiem ile to jest warte, ale mało, bardzo mało, widać, że to b.stara wersja i nie znalazłem takiej na aledrogo. na pewno szkło jest na pełną klatkę i jest do canona. najlepiej podłączyć szkło do korpusu i zobaczyć czy wszystko działa, AF w szczególności, przysłona itd. i zobaczyć czy obiektyw jest ostry. jeśli tak, to nie warto sprzedawać. ja bym nie sprzedawał, bo się nie opłaca (jeśli obiektyw ostrzy i ostrość jest na zadowalającym poziomie).
    a ja jestem zdania, że jeżeli czegoś nie używamy to lepiej sprzedać nawet za małe pieniądze i niech komuś służy niż jakbym miał to wrzucić do szafy i zapomnieć, że istnieje...nie lubię robić w domu graciarni rzeczy niepotrzebnych bo może kiedyś się przyda
    R + C 50 1.8 STM + C 17-40 + C 70-200 f/4 + CDN.
    https://www.facebook.com/dawidzawilafotografia

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Obiektyw SIGMA made in Japan

    http://allphotolenses.com/lenses/item/c_1352.html

    https://www.ebay.com/itm/Sigma-Zoom-...IAAOSwWGda71rO

    Pierwszy link na eBay jaki mi wskoczył, dalej nie chce mi się szukać. Sprzedawca dał taką opisówkę:

    "Attention" this lens choose camera body. EOS Kiss X7 / Rebel SL1 / 100D(Digital) is checked AF & Only Open Aperture F2.8 is correct working. Other aperture number is not working and shown connection error. Because the lens using old type Micro-Chips for Film EOS. EOS-1v & EOS 5/A2(Film) can control all working. Sony a7III + MC-11(Ver.1.12) is OK to AF-S & AF-C & All Aperture Control working!! All rings is smooth working. Inner glass is almost dust. Middle & Bottom glass tip side has very thin haze. It will not affect image quality. Good near great condition.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Obiektyw SIGMA made in Japan

    jakiś Tamron 70-300 tu nie wystarczy
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  6. #6
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Obiektyw SIGMA made in Japan

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    http://allphotolenses.com/lenses/item/c_1352.html

    https://www.ebay.com/itm/Sigma-Zoom-...IAAOSwWGda71rO

    Pierwszy link na eBay jaki mi wskoczył, dalej nie chce mi się szukać. Sprzedawca dał taką opisówkę:
    nie dałbym za to 380 dolarów. 380 zł może.
    ebe ebe

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Obiektyw SIGMA made in Japan

    Jeśli nie ma zmienionego chipa to na przysłonie innej niż 2.8 będzie Err99 i kicha. Trochę to kłopotliwe jest.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #8
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Obiektyw SIGMA made in Japan

    To jest generator kłopotów pod cyfrę Canona. Pomijam dyskusyjną jakość optyczną to po prostu szkło które nawet z niektórymi analogami potrafiło wywalać błędy. Akurat znam temat, bo kolega miał komplet Sigm ze światłem 2.8 i pamiętam co przerabiał.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #9

    Domyślnie Odp: Obiektyw SIGMA made in Japan

    Dzięki wszytkim za odpowiedzi, obiektyw raczej sprzedam, nawet jeśli niewiele za niego dostanę. Pozdrawiam!

  10. #10

    Domyślnie Odp: Obiektyw SIGMA made in Japan

    Mam ten obiektyw z czasów analoga, nie działał już z 350D (ERR jakiśtam) kilkanaście lat temu, więc więcej go nigdy nie próbowałem używać. Nie pakować się w to!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •