Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 12 z 12

Wątek: Canon 6D mark II - AF do dynamicznych ujęć ?

  1. #11
    Początki nałogu Awatar Diabeł
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Płock
    Wiek
    53
    Posty
    348

    Domyślnie Odp: Canon 6D mark II - AF do dynamicznych ujęć ?

    Cytat Zamieszczone przez elduce Zobacz posta
    Diabeł, czy myślisz że jest sens wymienić 6d na 7d mark II, pod kątem fotografii ptaksiej itp? Na ten moment używam 6d mark I z Tamronem 150-600 g2 i delikatnie mówiąc jestem zawiedziony szybkością, jak i celnością AF i aparatu. Nie wiem, czy to tylko kwestia aparatu, czy również Tamrona. Być może to desperacja, ale jedną z opcji jaką rozważam to właśnie d mark II, a nawet przejście na nikona d500. Boję się jakości na wysokim ISO w cropie...
    Czy warto? To jest dosyć trudna odpowiedź na to pytanie. Jeżeli fotografujesz tylko ptaki, to moim zdaniem warto, zyskasz super autofocus ale niestety gorszy obrazek. Zastów się, nie nad wymianą lecz dokupieniem cropa, 7DMKII można znaleźć w przyzwoitym stanie za 2.5-3.0 tys. zł. Ja ze względu na autofocus przesiadłem się ze starej szóstki na nową, teraz z perspektywy ponad rocznego użytkowania, wydaje mi się, że lepszym posunięciem było by od razu kupno 5DIV (używany 1DX) lub zostawienie starej szóstki i kupno drugiego korpusu tylko na ptaki np. właśnie 7DMKII.Wykombinowałem jeszcze coś takiego. Kupiłem dodatkowo M50, bardziej jaka lekki aparat w góry ( nie chce już mi się targać lustra) ale wziąłem z przejściówką żeby popróbować w ptasiej fotografii i tu mam wrażenie, że autofocus w servo działa gorzej niż stara szóstka, tak dużej liczby nietrafionych zdjęć nie miałem z żadnego korpusu. Na razie twierdzę, że to fotograf d…a i nie ogarnia jeszcze aparatu.
    Co do D500 to gdybym wchodził na nowo w jakiś system i szukałbym cropa, to byłby to właśnie D500, kolega ma ten korpus, super aparat.

  2. #12
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: Canon 6D mark II - AF do dynamicznych ujęć ?

    Dzięki, na razie próbuję dorwać gdzieś używane 7d mark II, może pożyczyć i podpiąć pod tamrona. Przesiadać się całkowicie na nikona za bardzo mi się nie uśmiecha, gdyż odpowiedniki używanych przeze mnie szkieł canonowskich w nikonie są dużo droższe i słabsze (35mm IS f2, 50mm stm, 100mm L f2,8, 70-200mm L f4). Natomiast sam d500 z nikkorem 200-500 kosztuje mniej więcej tyle co 5dmark IV, który z posiadanym przeze mnie Tamronem 150-600g2 i tak wypadnie słabiej od nikonowskiego zestawu. Pewnie jakość zdjęć na wyższych ISO będzie trochę lepsza, ale już pewność AF i jakość tego co rysuje obiekty raczej nie.
    Też myślałem przez chwilę o bezlusterkowcu, ale jakoś nie wierzę w wizjer elektroniczny przy tak szybkiej fotografii jak ptaki, do tego to co napisałeś o AI-Servo.
    Jak by mnie było stać na 500mm L f4 IS, sprawa była by prostsza Wtedy na pewno bym został w Canonie, a tak zobaczymy.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •