Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Canon 70d problem z ostrzeniem w trybie zdjec.

  1. #1

    Domyślnie Canon 70d problem z ostrzeniem w trybie zdjec.

    Czesc!

    Od dzisiaj jestem posiadaczem dość nietypowego Canona 70d z obiektywem EF 18-55 mm (f3.5-5.6).

    W obiektywie nie dziala AF, wiec mozliwe jest tylko manualne lapanie ostrosci.
    A aparacie z kolei przygod jest wiecej:
    1. Pokretlo zmiany trybu zablokowane na pozycji AV;
    2. Kiedy patrze w wizjer/muszle cyfry wyswietlane w dolnej czesci sa rozmazane;
    3. Po zalozeniu obiektywu nie da sie zlapac ostrosci w trybie robienia zdjec. Obraz jest przez caly czas rozmazany;
    4. Po przelaczeniu na tryb video zlapanie ostrosci manualnie jest mozliwe i obraz na panelu LCD jest swietny.

    Czy macie pomysl dlaczego w funkcji robienia zdjec nie ma mozliwosci zlapania ostrosci, a obraz wraz z danymi wyswietlanymi w wizjerze jest rozmazany? Problem ten znika w chwili przelaczenia na tryb wideo.

    Dzieki za pomoc!

  2. #2
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: Canon 70d problem z ostrzeniem w trybie zdjec.

    Dlaczego nietypowy 70d?
    Co to znaczy, że zablokowany na AV?
    Sprawdź korekcje dioptrii przy wizjerze

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Canon 70d problem z ostrzeniem w trybie zdjec.

    Cytat Zamieszczone przez parafuso Zobacz posta
    Czesc!

    Od dzisiaj jestem posiadaczem dość nietypowego Canona 70d z obiektywem EF 18-55 mm (f3.5-5.6).

    W obiektywie nie dziala AF, wiec mozliwe jest tylko manualne lapanie ostrosci.
    A aparacie z kolei przygod jest wiecej:
    1. Pokretlo zmiany trybu zablokowane na pozycji AV;
    2. Kiedy patrze w wizjer/muszle cyfry wyswietlane w dolnej czesci sa rozmazane;
    3. Po zalozeniu obiektywu nie da sie zlapac ostrosci w trybie robienia zdjec. Obraz jest przez caly czas rozmazany;
    4. Po przelaczeniu na tryb video zlapanie ostrosci manualnie jest mozliwe i obraz na panelu LCD jest swietny.

    Czy macie pomysl dlaczego w funkcji robienia zdjec nie ma mozliwosci zlapania ostrosci, a obraz wraz z danymi wyswietlanymi w wizjerze jest rozmazany? Problem ten znika w chwili przelaczenia na tryb wideo.

    Dzieki za pomoc!
    A może zacznij od przeczytania instrukcji ???
    http://gdlp01.c-wss.com/gds/2/030001..._Manual_PL.pdf

    Odnośnie 1. Pokretlo zmiany trybu zablokowane na pozycji AV;
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	70d.JPG
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	74,5 KB
ID:	2521

    odnośnie 2. Kiedy patrze w wizjer/muszle cyfry wyswietlane w dolnej czesci sa rozmazane;
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	70d 1.JPG
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	42,4 KB
ID:	2522
    Ostatnio edytowane przez candar ; 15-07-2019 o 11:24
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Canon 70d problem z ostrzeniem w trybie zdjec.

    właściciel aparatu przestawił autofocus na przycisk AF-ON ja tak przestawiam wszystkie korpusy
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 15-07-2019 o 12:40

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Canon 70d problem z ostrzeniem w trybie zdjec.

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    właściciel aparatu przestawił autofocus na przycisk AF-ON ja tak przestawiam wszystkie korpusy
    )))))))))))))))

    No fakt, ja również
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #6

    Domyślnie Odp: Canon 70d problem z ostrzeniem w trybie zdjec.

    Faktycznie - korekcja dioptrii jesli chodzi o muszle

    Natomiast w przypadku pokretla zmiany trybu, nie da sie nacisnac guzika posrodku - jest zablokowany i przypuszczam ze albo zostal wylamany albo kulka blokujaca, ktora jest pod nim przeskoczyla. Widze ze na youtube jest instrukcja otworzenia aparatu krok po kroku wiec chyba sprobuje

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Canon 70d problem z ostrzeniem w trybie zdjec.

    Cytat Zamieszczone przez parafuso Zobacz posta
    Faktycznie - korekcja dioptrii jesli chodzi o muszle

    Natomiast w przypadku pokretla zmiany trybu, nie da sie nacisnac guzika posrodku - jest zablokowany i przypuszczam ze albo zostal wylamany albo kulka blokujaca, ktora jest pod nim przeskoczyla. Widze ze na youtube jest instrukcja otworzenia aparatu krok po kroku wiec chyba sprobuje
    Raczej nie radzę, jeśli nie masz podstawowego doświadczenia z mechaniki precyzyjnej. Sam rozkładem pryzmat AE Finder FN w analogowym Canonie F1N do czyszczenia (bo lubię) i byłem zaskoczony stopniem komplikacji konstrukcji (dwie wychyłowe igły czasu i przysłony oraz tysiąc śrubek o różnej długości). Potrzebowałem duży stół z kolejnością i segregowaniem części z demontażu. A aparat i pryzmat działa i naświetla w punkt oczywiście.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #8

    Domyślnie Odp: Canon 70d problem z ostrzeniem w trybie zdjec.

    Nie takie rzeczy robilem z dokladnym opisem, rozkładem czesci i nagrywaniem na gopro cobym mogl cofnac czas gdybym zagubil sie w czasoprzestrzeni

    Tak czy siak, sruba trzymajaca selektor trybu jest zapieczona na dobre i ktos juz sie do niej dobieral lub skleil klejem, wiec latwo nie bedzie.

    Edit: widze teraz ze czesc nie jest oryginalna, wiec zakladam ze sklejone na amen.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190716_203042.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	2,31 MB
ID:	2537Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0100.JPG
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	2,45 MB
ID:	2538
    Ostatnio edytowane przez parafuso ; 16-07-2019 o 21:46

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Canon 70d problem z ostrzeniem w trybie zdjec.

    Jeśli tak to ok Swoją drogą poprzedniego właściciela przetrzepałbym na wykrywaczu kłamstw z przeszłości tej puszki i co jeszcze może nie działać. W takim stanie oddałbym od razu z reklamacją.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #10

    Domyślnie Odp: Canon 70d problem z ostrzeniem w trybie zdjec.

    A tlumaczenie bylo dobre akurat "za mocno wcisnalem guzik i wskoczyl - bede plakal przy sprzedazy". Eh, lubie naprawiac takie duperele, wiec tutaj sie nie zniechecam - zdjalem juz talerz oslony z opisem trybow i do srodka wcisnieta tubka kleju "bo fantazja, bo fantazja jest od tego, aby bawic sie, aby bawic sie na calego"

    Poki co nie bede spamowal, ale dam znac co wyszlo z tej przygody.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •