Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 50

Wątek: Powrót do fotografii po latach! Uniwersalny ogarniacz podróży do 2-3k

  1. #21
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Powrót do fotografii po latach! Uniwersalny ogarniacz podróży do 2-3k

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Już pisałem w pierwszym poście, że do manualnych szkieł z dobrym ISO oraz najlepszą w podanym "budżecie" rozpiętością tonalną nie dostaniesz nic lepszego niż używane Sony A7. Sony ma tzw. otwarty bagnet jako jeden z niewielu producentów i dlatego można przebierać w szkłach różnych niezależnych producentów (ja używam szkieł canona przez MC-11)
    Chmmm... tylko polecasz komuś korpus praktycznie bez AF - bo to coś co jest w tej alfie ciężko inaczej nazwać, do tego z przejściówkami z którymi szkła Canona czasem działają . Ja rozumiem że dla Ciebie jest OK ale nie byłbym pewien czy można to aż tak ekstrapolować na resztę - trochę pasuje wtedy to co sam napisałeś wyżej -
    wprowadzasz w błąd osoby czytające te bzdury. A to już nie jest takie fajne...
    ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 263

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Powrót do fotografii po latach! Uniwersalny ogarniacz podróży do 2-

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Chmmm... tylko polecasz komuś korpus praktycznie bez AF - bo to coś co jest w tej alfie ciężko inaczej nazwać, do tego z przejściówkami z którymi szkła Canona czasem działają . Ja rozumiem że dla Ciebie jest OK ale nie byłbym pewien czy można to aż tak ekstrapolować na resztę - trochę pasuje wtedy to co sam napisałeś wyżej - ...
    Zanim napisałeś, doczytałeś choć to, co ja napisałem ?
    "Sony ma tzw. otwarty bagnet jako jeden z niewielu producentów i dlatego można przebierać w szkłach różnych niezależnych producentów"

    Ostatnio Samyang bryluje w AF-owych szkłach do Sony (24, 35, 50 i 85), ale jest też sigma z arsenałem szkieł pod bagnet FE (sam używam Arty Sigmy, które są w pełni zgodne z systemową optyką Sony). Tak więc proszę, skup się na realiach.

    Sony Full Frame E-Mount Lens https://alikgriffin.com/sony-fe-lens...ultimate-list/

    I litości... Nie rozmawiajmy znowu o tym, że Twój A6000 jest do bani i wolisz canony Ja mam swoją sonówkę i u mnie wszystko jakoś działa Może wina użytkownika ?
    Ostatnio edytowane przez candar ; 11-07-2019 o 16:52
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #23
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Powrót do fotografii po latach! Uniwersalny ogarniacz podróży

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    I litości... Nie rozmawiajmy znowu o tym, że Twój A6000 jest do bani i wolisz canony Ja mam swoją sonówkę i u mnie wszystko jakoś działa Może wina użytkownika ?
    Nie piszemy o moim A6000.
    Piszemy o ustawicznym polecaniu przez Ciebie starego truchła "bez AFa" do tego z przejściówkami na których niektóre szkła Canona się wieszają. Nawet Sony chyba już nie wierzy że to coś warte skoro tak to przecenili ....
    O litość mnie nie błagaj, bo ja nie przychodzę na forum Sony i w co drugim poście nie piszę jakie to Sony jest do d.. i jedyna nadzieja dla użytkowników tego systemu to kupić Canony ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 302

    Domyślnie Odp: Powrót do fotografii po latach! Uniwersalny ogarniacz podróży do 2-3k

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    za chwilę powróci temat o fotografie co to pudełkiem od zapałek robi lepsze zdjęcia ....
    Pudełkiem po butach. Trzymajmy się faktów.

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 263

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Powrót do fotografii po latach! Uniwersalny ogarniacz podr

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Nawet Sony chyba już nie wierzy że to coś warte skoro tak to przecenili ....
    Swoją drogą ciekawe, ile by 5D Classic kosztował, gdyby cały czas był w sprzedaży ? Znając ceny RF-ów to tak ca 3k zł


    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    O litość mnie nie błagaj, bo ja nie przychodzę na forum Sony i w co drugim poście nie piszę jakie to Sony jest do d.. i jedyna nadzieja dla użytkowników tego systemu to kupić Canony ...
    Azaliż, gdybyś miał kupę Zeissów (Otusów z Milvusami) z mocowaniem FE podpinanych przez adapter do R-ki canona to ona sytuacja mogłaby zaistnieć Ale, że ani R, ani Z, to ni hu, hu
    Ostatnio edytowane przez candar ; 11-07-2019 o 18:28
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #26
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 316

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Powrót do fotografii po latach! Uniwersalny ogarniacz podróży do 2-3k

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    A w przeciwieństwie do innych osób polecających Ci tutaj DSLRy Canona mam własne organoleptyczne doświadczenia z plikami RAW z 5D I / 5D II i 5D III vs Sony A7 i A7 II. DR - w każdej puszce canona to dramat. Teraz pytanie retoryczne: zgadnij dlaczego przesiadłem się z 5D Mark III na Sony A7 II ?
    to niech po prostu kupi sony a7II i obiektywy systemowe do tego i po sprawie

    ja pokazuję to co ma praktycznie w budżecie i z dobrą optyką - bez taniej optyki, m42, ciamciangów i innych wynalazkow, musi tylko zmienić myślenie - i nie jestem wrogiem niesystemowej optyki - mam jednego kundelka S50A i bardzo sobie chwalę.

    żaden system nie zapewnia takiego szerokiego dostępu do taniej (używanej) i dobrej optyki systemowej jak canon dlatego wszystkie wspaniałe i najlepsze nowe systemy rzeźbią na początek przejściówkę na optykę EF.

    DR jest istotny ale nie może przesłaniać wszystkiego, z matryc z dużym DR też wychodzą całkiem piękne potworki obróbkowe.

  7. #27
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Powrót do fotografii po latach! Uniwersalny ogarniacz podróży do 2-3k

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    DR jest istotny ale nie może przesłaniać wszystkiego, z matryc z dużym DR też wychodzą całkiem piękne potworki obróbkowe.
    No.. szczególnie z tygrysami ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 263

    Domyślnie Re: Powrót do fotografii po latach! Uniwersalny ogarniacz podróży do 2-3k

    Swoją drogą zamiast rankingów sprzedaży (gdzie canon masówką entry level zalewa koszyki w supermarketach) IMO ciekawsze byłyby coroczne rankingi najgorszego aparatu roku Miałbym kilka typów

    A zwycięzcą w kategorii najgorszego aparatu roku 2017 roku był.... https://fstoppers.com/critiques/cano...ra-2017-209420

    2018 to wiadomo https://fstoppers.com/originals/cano...as-2018-322776

    Nie trzeba być chyba jakoś szczególnie oblatanym w kwestiach technicznych , aby wyłonić kandydata na zwycięzcę A.D. 2019 ? RP RULEZ

    Zapewne jak dobrze pójdzie, to w 2020 dojdzie kolejny kandydat Canon lubi zaskakiwać negatywnie i całkiem dobrze im to co roku wychodzi
    Ostatnio edytowane przez candar ; 11-07-2019 o 21:13
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #29

    Domyślnie Odp: Powrót do fotografii po latach! Uniwersalny ogarniacz podróży do 2-3k

    70D + 50mm 1.8 + 17-50 2.8

    czy

    a6000 + kit + 35mm 1.8?

    Co byście wybrali?

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Powrót do fotografii po latach! Uniwersalny ogarniacz podróży do 2-3k

    fuji xt-20 +10-24 f4
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •