Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 50

Wątek: Powrót do fotografii po latach! Uniwersalny ogarniacz podróży do 2-3k

  1. #11
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2016
    Miasto
    Kołobrzeg
    Posty
    150

    Domyślnie Odp: Powrót do fotografii po latach! Uniwersalny ogarniacz podróży do 2-3k

    Nie bądź aparty bo nie masz racji.
    M50, C22/2.0, C50/1.8, T70-300/4-5.6 VC.

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Powrót do fotografii po latach! Uniwersalny ogarniacz podróży do 2-3k

    Cytat Zamieszczone przez grzegorz01 Zobacz posta
    Od kiedy? Bo Ty tak chcesz? :P

    Seria 3 cyfrowa to seria 3 cyfrowa. 2 cyfry to 2. Podzialw Canonie jest jasny. Modele z nizsza numeracja sa po prostu pomniejszona wersja tych z wyzsza. I naprawde niczego im nie brakuje. Tak chce producent i tak jest.
    Serio ?

    "I żadne płacze i żadne krzyki nie przekonają nas, że białe jest białe a czarne jest czarne."
    Autor: Jarosław Kaczyński

    ps.
    zanim coś napiszesz to pomyśl i sprawdź, bo zęby bolą jak się to czyta...
    Ostatnio edytowane przez candar ; 11-07-2019 o 10:58
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Powrót do fotografii po latach! Uniwersalny ogarniacz podróży do 2-3k

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    ...

    "I żadne płacze i żadne krzyki nie przekonają nas, że białe jest białe a czarne jest czarne."
    Autor: Jarosław Kaczyński
    Ale przyznaj się, że Ty mu wymyśliłeś ten tekst

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Powrót do fotografii po latach! Uniwersalny ogarniacz podróży do 2-

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Ale przyznaj się, że Ty mu wymyśliłeś ten tekst
    Ten tekst dokładnie oddaje istotę problemu...


    Odpowiadając na Twoje pytanie stwierdzam, że bardzo trafnie to ujął Stanisław Lem: „Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów”
    Ostatnio edytowane przez candar ; 11-07-2019 o 11:08
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #15
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2019
    Posty
    42

    Domyślnie Odp: Powrót do fotografii po latach! Uniwersalny ogarniacz podróży do 2-3k

    Takimi wpisami dajesz swiadectwo tylko i wylacznie sobie. Dodatkowo podpierajac sie cytatami z Lema czy innych nie stajesz sie automatycznie madrzejszy nie jestes tez oredownikiem Ich filozofi. Zastanow sie rowniez o kim sa te slowa, bo moze sa o Tobie? Pomysl o tym ...

    Wracajac do meritum to seria 100D to swietna ponad podstawowe puszki w niczym nie gorsze a imo nawet lepsze od polecanego tutaj M50, zapewniajace ten sam poziom kontroli nad zdjeciami. Tylko skad takie osoby moga to wiedziec jezeli sa wkrecone w topowe puszki i nie dopuszczaja do swiadomosci wiedzy, ze mozna zrobic swietne zdjecia sprzetem za ulamek kwoty ktora oni wydali.

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Powrót do fotografii po latach! Uniwersalny ogarniacz podróży do 2-3k

    Cytat Zamieszczone przez grzegorz01 Zobacz posta
    Takimi wpisami dajesz swiadectwo tylko i wylacznie sobie. Dodatkowo podpierajac sie cytatami z Lema czy innych nie stajesz sie automatycznie madrzejszy nie jestes tez oredownikiem Ich filozofi. Zastanow sie rowniez o kim sa te slowa, bo moze sa o Tobie? Pomysl o tym ...

    Wracajac do meritum to seria 100D to swietna ponad podstawowe puszki w niczym nie gorsze a imo nawet lepsze od polecanego tutaj M50, zapewniajace ten sam poziom kontroli nad zdjeciami. Tylko skad takie osoby moga to wiedziec jezeli sa wkrecone w topowe puszki i nie dopuszczaja do swiadomosci wiedzy, ze mozna zrobic swietne zdjecia sprzetem za ulamek kwoty ktora oni wydali.
    Bo Praktica TL2 (kupiona 50 zł kilka lat temu) canon F1N i Fed 2 (kupiony za 30 zł), którymi też czasem fotografuję, to super topowe puszki

    Wracając do meritum zapoznaj się technicznymi aspektami i danymi technicznymi aparatów, które porównujesz. Pisząc głupoty o wyższym pozycjonowaniu puszek entry level niż jest w rzeczywistości wprowadzasz w błąd osoby czytające te bzdury.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #17
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2019
    Posty
    42

    Domyślnie Odp: Powrót do fotografii po latach! Uniwersalny ogarniacz podróży do 2-3k

    Nadal nie przyjmujesz do wiadomości, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Dla Ciebie który "siedzi" w fotografii, 200D (2100zł z KIT) to entry level. Tymczasem w sprzedaży Canon ma jeszcze obecnie 3 niższe modele: 1300D (1700zł z KIT), 2000D (1400zł z KIT), 4000D (1040zł z KIT).
    Skoro więc sam producent pozycjonuje te aparaty inaczej to coś to chyba znaczy?!?

    Co do porówniań to prosze zobacz z M50 i zobacz czym, te modele się różnia, czy jest jakaś przepaść między nimi?:
    https://www.optyczne.pl/378.9-Test_a...sumowanie.html
    https://www.dpreview.com/reviews/can...-200d-review/5

    Sprawdź też dane techniczne i zobacz że taki np. 200D ma tą samą matrycę, co dwa i pół razy droższy 80D. I o czym to świadczy? Może 80D to też entry level? (porównując do 6D na pewno tak).

    Co tak napradę dają droższe modele?
    - lepszą (np. uszcelnioną) budowę,
    - więcej przycisków - wygodniejszą obsługę,
    - bonusy - np. więcej pól i strefowanie AF, AW w Kelwinach, większy wizjer, większa ilość zdjęć seryjnych itp.
    Tylko tyle, a czasem aż tyle.

    A czego nie dają droższe modele?
    - lepszej jakości zdjęć

    Sorry ale taka jest prawda. Tego nie ma w materiałach reklamowych, bo to nie na rękę producentowi się do tego przyznać. Zdjęcie zrobione aparatem o tej samej matrycy z tą samą optyką da bardzo podobne (identyczne?) rezultaty.

    I skończ wycieczki osobiste, bo to naprawdę słabe.
    Ostatnio edytowane przez grzegorz01 ; 11-07-2019 o 13:10

  8. #18

    Domyślnie Odp: Powrót do fotografii po latach! Uniwersalny ogarniacz podróży do 2-3k

    No dobrze, a wracając do tematu zakupu aparatu.

    Wysokie używalne ISO, najlepsza w budżecie rozpiętość tonalna i dostępność tanich obiektywów = ?

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 316

    Domyślnie Odp: Powrót do fotografii po latach! Uniwersalny ogarniacz podróży do 2-3k

    Cytat Zamieszczone przez grzegorz01 Zobacz posta

    A czego nie dają droższe modele?
    - lepszej jakości zdjęć
    to niestety nie jest prawda
    typowy przykład: 6DII i 5DIV

    modele trzycyfrowe to entry level jest - wiem bo sam miałem takich parę i kilkoma innymi fociłem

    za chwilę powróci temat o fotografie co to pudełkiem od zapałek robi lepsze zdjęcia .... i takie tam sruty ....

    okrutna prawda jest taka - każdym aparatem daje się robić zdjęcia ale nie każdym aparatem zrobisz każde zdjęcie

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez wilczasty Zobacz posta
    No dobrze, a wracając do tematu zakupu aparatu.

    Wysokie używalne ISO, najlepsza w budżecie rozpiętość tonalna i dostępność tanich obiektywów = ?
    trochę naciągnij budżet i kup używkę 6D z dobrą (też używaną) optyką - różnicę zobaczysz natychmiast po zakupie - im szybciej zapomnisz o tanich obiektywach systemowych, m42 i innych popierdułkach i rozmyślaniach że tanie aparaty są takie same jak drogie tym szybciej zajmiesz się robieniem zdjęć

    ewentualnie używany 5DII chodzą po 2000zł używkę 24-105L widziałem na forum za 1300 zł - 24-105 to taki sobie obiektyw ale po pierwsze primo jest lepszy od wynalazków apsc i po drugie primo jak to u mnie na wsi gadają na pewno warty 1300zł.
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 11-07-2019 o 14:46

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Powrót do fotografii po latach! Uniwersalny ogarniacz podróży do 2-3k

    Cytat Zamieszczone przez grzegorz01 Zobacz posta
    Nadal nie przyjmujesz do wiadomości, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Dla Ciebie który "siedzi" w fotografii, 200D (2100zł z KIT) to entry level. Tymczasem w sprzedaży Canon ma jeszcze obecnie 3 niższe modele: 1300D (1700zł z KIT), 2000D (1400zł z KIT), 4000D (1040zł z KIT).
    Skoro więc sam producent pozycjonuje te aparaty inaczej to coś to chyba znaczy?!?

    Niby ja nie przyjmuję do wiadomości, że 100D/200D/250D to było, jest i będzie zawsze entry-level???

    Od kiedy CANON pozycjonuje serię 100D/200D/250D wyżej niż 1000D/2000D ???????????????????????????????

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	entry.JPG
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	125,5 KB
ID:	2496

    Pisząc takie bzdury na forum dajesz jasno znać, że nie masz żadnego pojęcia o tym CO piszesz. Twoja sprawa, ale wprowadzasz w błąd osoby czytające te bzdury. A to już nie jest takie fajne...





    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez wilczasty Zobacz posta
    No dobrze, a wracając do tematu zakupu aparatu.

    Wysokie używalne ISO, najlepsza w budżecie rozpiętość tonalna i dostępność tanich obiektywów = ?
    Już pisałem w pierwszym poście, że do manualnych szkieł z dobrym ISO oraz najlepszą w podanym "budżecie" rozpiętością tonalną nie dostaniesz nic lepszego niż używane Sony A7. Sony ma tzw. otwarty bagnet jako jeden z niewielu producentów i dlatego można przebierać w szkłach różnych niezależnych producentów (ja używam szkieł canona przez MC-11)

    A w przeciwieństwie do innych osób polecających Ci tutaj DSLRy Canona mam własne organoleptyczne doświadczenia z plikami RAW z 5D I / 5D II i 5D III vs Sony A7 i A7 II. DR - w każdej puszce canona to dramat. Teraz pytanie retoryczne: zgadnij dlaczego przesiadłem się z 5D Mark III na Sony A7 II ?
    Ostatnio edytowane przez candar ; 11-07-2019 o 15:43
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •