Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44

Wątek: a może zrobić listę nieuczciwych sprzedawców z allegro?

  1. #1

    Domyślnie a może zrobić listę nieuczciwych sprzedawców z allegro?

    Witam wszystkich,
    Temat ten założyłem pod wpływem kolejnego przypadku zrobienia IDIOTÓW z osób biorących udział w aukcji na sprzęt foto. Po raz kolejny musiał się trafić na allegro rodzynek w postaci pana Czorny666 (tu link do aukcji http://www.allegro.pl/item104277089_...gwarancja.html), który pod koniec aukcji po prostu ją zlikwidował zasłaniając się "zasadami gentelmeństwa" i głupio tłumacząc, że kupił gdzie indziej. Oczywiście ludzie z allegro nie reagują na zgłoszenia takich przypadków. Wystarczyłoby zawieszenie konta. I to powinno pomóc. Cackają się z nimi jak nasza policja i władze z bandytami ze stadionów.
    Po raz kolejny także pracownicy allegro udowadniają, że są zwykłymi złodziejami, którzy wyłudzają prowizje nie dając nic w zamian. Przecież poczucie bezpieczeństwa aukcji tworzą sami kupujący i sprzedający poprzez komentarze. Allegro nie ma tu nic do tego.
    Może należałoby takich ludzi piętnować na łamach poważnych forum? Wielu ludzi nie marnowałoby czasu na uczestnictwo w aukcji wiedząc o wcześniejszych niekoleżeńskich poczynaniach sprzedawcy.
    Co wy na to szacowne canon-board forum ???

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Jestem za.

    Podobna akcja byla na innym forum w swiatku wielbicieli pewnych starych komputerow, gdzie grasuje po e-bay'u kilku sprzedawcow mocno przeginajacych i jest to dosyc skuteczne...

    Choc tam ilosc uzytkownikow i potencjalnych kientow jest bardzo mala w porownaniu do ilosci uzytkownikow na forum i zapotrzebowania na canony, wiec ta akcja jest duzo bolesniejsza dla sprzedawcow...
    ...

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar Nemeo
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Silesia
    Posty
    1 757

    Domyślnie

    Pomysł super, też jestem za.

  4. #4
    Zablokowany
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Dębica - podkarpacie
    Posty
    356

    Domyślnie

    Jestem za, jest tylko jedno ale - takie występki j/w mogą mieć charakter pojedynczych incydentów - powiedzmy, że taki 'sprzedawca' nie będzie już nic sprzedawał na Allegro. Więc może być to baza "sprzedawców na których się nacięto" a nie przestrzegająca innych.

    Poza tym baza takich sprzedawców dość szybko by się rozrosła i trzeba by to jakoś zautomatyzować - przegrzebywanie 10 stron wątku w poszukiwaniu "ciekawe czy ktoś miał doświadczenia z XyX" nie jest ani miłe, ani sprawne.

  5. #5
    Bywalec Awatar GaGacek
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    41
    Posty
    235

    Domyślnie

    a nie łatwiej zrobić listę porządnych sprzedawców

    mnóstwo nowych użytkowników - oszustów lista była by długa jak srajtaśma

    ludzie którzy dbają o swój interes nie zmieniaj tak często ników

    takich delikwentów można by nawet podciągnąć pod listę tipów żeby nie było miliona topików przyklejonych na szczycie strony, do nika którego nie znajdziesz na liscie stosujesz sytem ograniczonego zaufania i jazda
    Ostatnio edytowane przez GaGacek ; 19-05-2006 o 19:50
    Are you brave enough?

  6. #6
    Uzależniony Awatar FOTOGRAF
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Holandia, Polska
    Wiek
    33
    Posty
    762

    Domyślnie

    moze poprostu kazdy kto mial jakies nieprzyjemnosci z uzytkownikiem allegro niech tu opisze cala sytuacje a potem by sie to zlozylo do kupy :-) i wstawilo ich nicki ( moze z opisana sytuacja ) na pierwszej stronie. mozna by tez zrobic oddzielny watek ( przyklejony ? ) tylko i wlyacznie z opisami zaistanialej sytuacji i nickiem? a w tym watku byloby to opisywane?
    Nikon Lowepro Zeiss Tamron Sigma Sony VAIO Manfrotto i duzo innych dupereli
    Canon? moze niedlugo!

  7. #7
    Bywalec Awatar GaGacek
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    41
    Posty
    235

    Domyślnie

    ale sie obsmiałem jak zobaczyłem co ostanio kupił czarnoryj http://www.allegro.pl/item102236629_102236629.html
    Are you brave enough?

  8. #8
    Uzależniony Awatar FOTOGRAF
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Holandia, Polska
    Wiek
    33
    Posty
    762

    Domyślnie

    a o co chodzi z tym czarnoryjem?
    Nikon Lowepro Zeiss Tamron Sigma Sony VAIO Manfrotto i duzo innych dupereli
    Canon? moze niedlugo!

  9. #9
    Bywalec Awatar storm
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    PL / WAW
    Posty
    183

    Domyślnie

    krzysp: Nie bardzo kumam o co ci chodzi, to ze koles sprzedal cos poza aukcja i ja odwolal nie oznacza ze jest to osoba nieuczciwa, robicie jakas sztuczna nagonke.
    Moze mial pozostawic do konca ta aukcje i potem tlumaczyc sie osobie ktora wygrala?
    Ja jakos nie widze w tym problemu.

  10. #10
    Bywalec
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Wyspa Uznam
    Wiek
    58
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysp
    Witam wszystkich,
    Temat ten założyłem pod wpływem kolejnego przypadku zrobienia IDIOTÓW z osób biorących udział w aukcji na sprzęt foto. Po raz kolejny musiał się trafić na allegro rodzynek w postaci pana Czorny666 (tu link do aukcji http://www.allegro.pl/item104277089_...gwarancja.html), który pod koniec aukcji po prostu ją zlikwidował zasłaniając się "zasadami gentelmeństwa"...
    Nie widzę w tym żadnej nieuczciwości.
    Jest jeden mankament, a mianowicie brak zdania typu:
    "Zastrzegam sobie prawo do zakończenia aukcji przed czasem, bez podania przyczyny. Sprzedaż aparatu ogłoszona w innych mediach."
    To jego sprawa co zrobił z aukcją.

    Na Allegro top, to "aukcja prywatna", co stosują wszyscy chandlarze sprzętem foto. Cel ominięcie prowizji.
    Rozumiem, gdy cena jest niska.

    Co do nieuczicwych kontrachentów to można, tak
    O mnie
    Obie osoby są na czarnej liście i odemnie nic nie kupią, a czy inni kupujący i sprzedający, ich wpisują na swoją czarną listę tego nie wiem.
    Jest to jedyny sposób na eliminację podejrzanych użytkowników Allegro.

    Jestem za listą polecanych sprzedających, która gdzieś już jest.
    Do tego linki z tanimi sklepami lub do taniego sprzętu.
    TZW OKAZJE
    Dwa przykłady:
    1.BP-511A(1390mA)Oryginał z hologramem. Cena z przesyłką. Na Allegro brak, a BP511 coś ok.259zł+przesyłka.
    2.TC-80N3 Znalazłem i za 400, ale już nie aktualne. Na Allegro

    "Sprzęt okazje", a w nim.
    Np. Nazwa sprzętu, cena i link.
    Czytam. Czytam.
    Robert
    Kalibrajce na Wyspach

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •