Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Wymiana 500d na 80d

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    29

    Domyślnie Wymiana 500d na 80d

    Hej,

    Nadszedł moment, w którym 500d zaczął być dla mnie niewystarczającym sprzętem do pracy. Ogólnie pomimo swojego wieku wciąż działa dobrze, jednak jak wspominałem zaczyna być pod pewnymi względami za słaby, stąd też decyzja o zmianie sprzętu. Na moim calowniku pojawiło się 80d, pytanie jednak czy warto w 2019 roku wciąż interesować się tą puszką? Teoretycznie ma ona na karku 3 lata, a ponoć za rogiem czai się 90d, jednak w tym momencie można 80d kupić w bardzo rozsądnych pieniądzach. Obstawiam, że 90d po swojej premierze wyskoczy cenowo w okolice 5k pln co może być dla mnie barierą na ten moment nie do przeskoczenia. W przypadku 80d główne zarzuty jakie się pojawiają to przede wszystkim AF. Faktycznie tak loteryjnie jest? Pracuję tylko i wyłącznie na szkłach Sigmy i przez 90% czasu używam LV więc teoretycznie nie powinno mieć to aż tak wielkiego znaczenia ale chciałbym poznać Wasze opinie na temat sensowności 80d. Jeśli nie 80d to co innego? Budżet 4000 brutto, musi być FV

    Pozdrawiam!

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Wymiana 500d na 80d

    Mam 80D i AF uważam za bardzo przyzwoity. Robie zarowno stateczne jak i dynamiczne sceny sportowe. Mam m. in. Sigme 17-50/2.8 i nie mam żadnych problemów i nie mialem z nią na 60D. Niemniej skoro większość robisz w LV to pytanie po co czy czemu ch esz lustro? Czy nie lepiej jakiegos bezlusterkowca? Jesli chcesz w Canonie pozostać to np M50.

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    WN
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: Wymiana 500d na 80d

    To, "czy warto", to musi być Twoja opinia. Najpierw określ, czego byś oczekiwał od body, a potem sprawdź swój budżet. Kompromis między oczekiwaniami i kasą będzie tym, co powinieneś nabyć.

    Pytanie zadawane na forum "jak sądzicie, czy warto" ewentualnie skończy się kombinacja odpowiedzi: warto, nie warto, kup bezlustro (warianty R i M), kup FF, kup Sony, kup Nikona, etc. Z pewnością będziesz mniej wiedział, niż przed wpadnięciem na pomysł zadania pytania na forum.

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    29

    Domyślnie Odp: Wymiana 500d na 80d

    Temat posiadania bezlusterkowca szybko zamknę - mam Sony A6000 od 3 lat i używam go tylko do filmowania, do zdjęć nie mogę się na niego przestawić mimo iż próbowałem wielokrotnie i doceniam wspaniałą plastykę tego sprzętu oraz niezłą współpracę ze szkłami Canona po adapterze.

    Pytanie "czy warto" zadałem w kontekście tego, czy 80d jako 3 - letnia konstrukcja jest nadal sprzętem wartym do rozważenia i kupienia. Teoretycznie 3 lata u Canona to w zasadzie żaden czas, ale jak pisałem wcześniej nurtuje mnie czające się za rogiem 90d.

    Biorąc pod uwagę mój budżet, oczekiwania i ogólnie pojętą całą resztę, 80d jest wyborem niemal idealnie trafiającym w sam środek wymagań. Nie jest dużą i ciężką lochą plus w najważniejszym aspekcie (jakość zdjęć) powinna bez problemu przebić schodzącą z mojej sceny 500d.

  5. #5
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Wymiana 500d na 80d

    W zadadzie sam sobie odpowiadasz na pytanie czy warto więc...? Ja do tego co napisalem dodam że wzgledem 60d przeskok i w jakosci obrazka i szybkosci oraz celnosci i jakosci af jest jak dla mnie duży. W 60 jechalem praktycznie na centralnym teraz na wszystkich nawet tych najbardziej skrajnych punktach. Dodatkowo w LV masz dual pixel, wykrywanie twarzy...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •