Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Wątek: Canon 400D z obiektywem 28-105 za 500zł opłaca się ?

  1. #21
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2019
    Posty
    42

    Domyślnie Odp: Canon 400D z obiektywem 28-105 za 500zł opłaca się ?

    Jestem pod wrażeniem, że wbrew panującym trendom ktoś nagrał taki materiał.

  2. #22
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2018
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Canon 400D z obiektywem 28-105 za 500zł opłaca się ?

    A większość uważa i zniechęca do zakupu starych lustrzanek. Bo mają mniej pikseli, są starsze, słabsze ISO itp. A zwykła stara lustrzanka też robi dobrą robotę...

  3. #23
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Canon 400D z obiektywem 28-105 za 500zł opłaca się ?

    Wystarczy popatrzeć na stare zdjęcia. Są OK. Problem starych lustrzanek polega na tym, że ludzie wynajdują sobie nowe nisze, w których starsze konstrukcje są bez szans. Np. fotografowanie czarnych kotów w ciemnej piwnicy, w świetle zastanym. Do klasycznej fotografii rodzinno-urlopowo-portretowej niczego tym starym aparatom nie brakuje.

  4. #24
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Re: Odp: Canon 400D z obiektywem 28-105 za 500zł opłaca się ?

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Do klasycznej fotografii rodzinno-urlopowo-portretowej niczego tym starym aparatom nie brakuje.
    Oczywiście, że da się nimi dalej fotografować (sam mam 5D mk1), ale że niczego nie brakuje to bym nie powiedział.

    Wyższe ISO przydaje się bardzo, zwłaszcza u cioci na imieninach. Celniejszy AF też nigdy nie zaszkodzi - ile było tutaj postów w dziale dla początkujących o nieostrych zdjciach, a większość z nich była po prostu nie trafiona.

  5. #25
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon 400D z obiektywem 28-105 za 500zł opłaca się ?

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Oczywiście, że da się nimi dalej fotografować (sam mam 5D mk1), ale że niczego nie brakuje to bym nie powiedział.

    Wyższe ISO przydaje się bardzo, zwłaszcza u cioci na imieninach. Celniejszy AF też nigdy nie zaszkodzi - ile było tutaj postów w dziale dla początkujących o nieostrych zdjciach, a większość z nich była po prostu nie trafiona.
    U cioci na imieninach dużo więcej dobrego zrobi lampka za 250 zł, niż ten cały postęp w wysokim ISO. Wpiąć lampkę w sanki i skierować palnik w sufit umie chyba każdy. A jeśli chodzi o początkujących, to oni zawsze będą mieli problem, bo potrzebna jest wiedza na co ustawić ostrość, żeby zdjęcie było dobre. Dla wielu wiedzą tajemną jest fakt, że w ogóle na coś trzeba tę ostrość ustawiać, że to nie robi się samo jak w smartfonie.

  6. #26
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon 400D z obiektywem 28-105 za 500zł opłaca się ?

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    U cioci na imieninach dużo więcej dobrego zrobi lampka za 250 zł, niż ten cały postęp w wysokim ISO. Wpiąć lampkę w sanki i skierować palnik w sufit umie chyba każdy. A jeśli chodzi o początkujących, to oni zawsze będą mieli problem, bo potrzebna jest wiedza na co ustawić ostrość, żeby zdjęcie było dobre. Dla wielu wiedzą tajemną jest fakt, że w ogóle na coś trzeba tę ostrość ustawiać, że to nie robi się samo jak w smartfonie.
    Bo u cioci na imienianch to się robi zdjęcia fonem ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #27

    Domyślnie Odp: Canon 400D z obiektywem 28-105 za 500zł opłaca się ?

    Dzień dobry. Jeżeli chodzi o coś nowego i starego to tak nowsze będzie po prostu nowsze, więcej opcji nowe możliwości. Miałem Sony a6000 i mam Canona 4000d wiem że low entry w najlepszym wydaniu. Zdjęcia tym i tym aparatem są znakomite inne jest oddanie głębi zdjęcia w obu przypadkach w Sony tak nowocześnie w Canonie tak standardowo. Canon daje mi większe możliwości jeżeli chodzi o satysfakcję z fotografii. Jest intuicyjny i to jest wspaniałe.

  8. #28
    Uzależniony Awatar mwitek
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Łódź
    Posty
    501

    Domyślnie Odp: Canon 400D z obiektywem 28-105 za 500zł opłaca się ?

    Może i by można się zastanowić ale nie z tym obiektywem.

  9. #29
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Canon 400D z obiektywem 28-105 za 500zł opłaca się ?

    Cytat Zamieszczone przez korni Zobacz posta
    A większość uważa i zniechęca do zakupu starych lustrzanek. Bo mają mniej pikseli, są starsze, słabsze ISO itp. A zwykła stara lustrzanka też robi dobrą robotę...
    400D to kapitalna lustrzanka. Ogranicza cię w tej chwili obiektyw i twoja wyobraźnia. Życzę wielu udanych zdjęć

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •