Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Filtr szary połówkowy - czy warto?

  1. #11
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Filtr szary połówkowy - czy warto?

    Cytat Zamieszczone przez asz Zobacz posta
    no widzisz jaka ja niedorozwinięta jestem wybacz, że urągam moimi wpisami twojej inteligencji ...

    NB.
    tylko jak już jesteś taki inteligentny to popracuj trochę nad polską składnią z łaski swojej...
    po co te osobiste docinki? sam przecież napisałeś to w swoim poście... więc się nie obruszaj człowieku.
    ebe ebe

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 306

    Domyślnie Odp: Filtr szary połówkowy - czy warto?

    Jeżeli się zdecydujesz, to kup sobie filtry marki Cokin, seria P: jakość przyzwoita i cena nie zabija.
    Proponuję jednak, żebyś w pierwszej kolejności rozważyła filtr polaryzacyjny.

  3. #13
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Filtr szary połówkowy - czy warto?

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Jeżeli się zdecydujesz, to kup sobie filtry marki Cokin, seria P: jakość przyzwoita i cena nie zabija.
    Proponuję jednak, żebyś w pierwszej kolejności rozważyła filtr polaryzacyjny.
    polaryzacyjny używałam, ale czy on nie zwiększa kontrastu? bo właśnie takie miałam odczucie, a mnie chodzi by go zmniejszyć...

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 306

    Domyślnie Odp: Filtr szary połówkowy - czy warto?

    Nie jest to takie proste. Przy odpowiednim ustawieniu powinien zwiększyć kontrast lokalnie - na przykład uwydatnić chmury i przyciemnić niebieskie niebo - i równocześnie prawidłowo naświetlić ziemię, skały, trawę...
    Nie używam wizjera elektronicznego i nie wiem, czy w takim widać efekty kręcenia filtrem; z tego co wywnioskowałem masz canona M.

    --- Kolejny post ---

    Tu są 3 zdjęcia zrobione z filtrem polaryzacyjnym
    https://www.canon-board.info/threads...rsacyjna/page2
    Wydaje mi się, że kontrast ogólny i lokalny jest ok, a równocześnie niebo i woda pokazuje szczegóły. Z tego co pamiętam, niewiele przy nich grzebałem w obróbce.

  5. #15
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Filtr szary połówkowy - czy warto?

    zdjęcia super natomiast ja jednak udałam się do mojego ulubionego sklepu i sprawa zamknięta. Kupiłam jednak ten filtr połówkowy. Wydaje się, że będzie ok. dzięki za rady

  6. #16
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    716

    Domyślnie Re: Odp: Filtr szary połówkowy - czy warto?

    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta
    po co te osobiste docinki? sam przecież napisałeś to w swoim poście... więc się nie obruszaj człowieku.
    pom, przede wszystkim rozmawiasz z dziewczyną, więc troszkę kultury i klasy na forum byłoby wskazane, proszę.
    Jeśli chodzi o filtr szary połówkowy, to jak najbardziej polecam. Można pięknie redukować ilość światła, co ułatwia obróbkę końcową zdjęcia.
    Ja zawsze będę polecał pełny zestaw do fotografii krajobrazowej, tzn. holdery, filtry prostokątne (połówkowe, pełne), polaryzacyjne itd.
    5D, 2x6D, 16-35/4ISL, 20/1.4A, 24-70/2.8LII, 24-85/3.5-4.5, 50/1.4, 50/1.8STM, 55/1.8, 85/1.8, 135/2L, 200/2.8LII, 70-300 4-5.6II, 100-300/5.6L, 400/5.6L
    600EX-RT, 430EXII, 568EXII
    CX241, i1DisplayPro, L850, SC-P600

  7. #17

    Domyślnie Odp: Filtr szary połówkowy - czy warto?

    Ludzie odrobinę powagi... Polar do szerokiego kąta? Do szerokiego tylko połówka. Ja modułem przez lata zestaw co kim z holderem. W czasach analogowych to było genialne rozwiązanie. Potem redukowałem zestaw do jednej płytki i używam jej bez holders. Prawdę mówiąc tylko ją noszę. W tej chwili możliwości matryc są spore i w większości przypadków pozwalają na efektywną symulację połówki. Do tego zawsze jest opcja bracketing i polecam gorąco nauczyć się z niej korzystać. W terenie prostsze niż filtrowanie. W moim aparacie jest apka, która robi dwie foty i od razu składa fotę dokładnie taką jak z filtrem - określa się granicę podziału, ostrość przejścia, stopień zaciemnienia a nawet można dodać efekt wzmocnienia wpływu zachodu słońca lub błękitu nieba. Jedyna apka w aparacie, która mnie zainteresowała ale.... I to zostawiłem i robię wszystko w postprocesie z 1 do 7 klatek.
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 047

    Domyślnie Odp: Filtr szary połówkowy - czy warto?

    Może spróbuj Zomei z serii pro. Mam od nich dwa filtry i są bardzo dobre. NIe mam połówkowych.
    http://www.aliexpress.com/item/32796153926.html

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 306

    Domyślnie Odp: Filtr szary połówkowy - czy warto?

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Ludzie odrobinę powagi... (…) W moim aparacie jest apka, która robi dwie foty i od razu składa fotę dokładnie taką jak z filtrem - określa się granicę podziału, ostrość przejścia, stopień zaciemnienia a nawet można dodać efekt wzmocnienia wpływu zachodu słońca lub błękitu nieba. Jedyna apka w aparacie, która mnie zainteresowała ale.... I to zostawiłem i robię wszystko w postprocesie z 1 do 7 klatek.
    Właśnie skończyłem czytać w łazience artykuł o sieciach neuronowych i ich uczeniu. I dowiedziałem się, że na pewnych etapach rozwoju takiego programu potrafi on generować nieistniejące w rzeczywistości, ale bardzo dobrze naśladujące tę rzeczywistość, obrazy na zadany temat po wprowadzeniu pewnych prostych danych początkowych. Na przykład można w ten sposób wygenerować nieprawdziwe zdjęcie celebryty.
    Myślę, że po odpowiednim upgrejdzie (nie wiem jak to prawidłowo napisać) zaawansowana apka może wygenerować dowolny krajobraz po wprowadzeniu miejsca oraz pory roku i dnia. Fotografia krajobrazowa bez wychodzenia z domu!!!

  10. #20
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Filtr szary połówkowy - czy warto?

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Właśnie skończyłem czytać w łazience artykuł o sieciach neuronowych i ich uczeniu. I dowiedziałem się, że na pewnych etapach rozwoju takiego programu potrafi on generować nieistniejące w rzeczywistości, ale bardzo dobrze naśladujące tę rzeczywistość, obrazy na zadany temat po wprowadzeniu pewnych prostych danych początkowych. ...
    Żadna nowość. Pentax i Olympus już od dawna dodają w procesie ostrzenia artetefakty wyglądające na pierwszy rzut oka na detale.To jeden z istotnych elementów ich legandarnej ostrości . Z 10 lat temu krążyło w sieci porównanie cropowego Pentaxa z Canonem 5D. Zdjęcie z Pentaxa miało więcej detali. Na zdjęciu z Pentaxa było widać coś jak ptaki latające nad morzem, na zdjęciu z Canona ich nie było. Po powiększeniu 1:1 okazywało się, że to nie ptaki, tylko artefakty. Jeszcze wcześniej dodawano szum do zdjęć, żeby zwiekszyć wrażenie ostrości.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •