Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 42

Wątek: Już nie mogę z 6d

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Odp: Już nie mogę z 6d

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    75% "ficzerów" w aparatach mogłoby nie istnieć.
    Jak dla mnie - jak najbardziej. Dlatego właśnie mam pełnego analoga działającego bez baterii (Canon F1N) i szkła do niego Pytanie tylko ilu z twierdzących, że 75% ficzerów" w aparatach cyfrowych mogłoby nie istnieć przesiadłoby się z powrotem na full analoga z cyfry, lub smartfona
    Ostatnio edytowane przez candar ; 30-06-2019 o 14:26
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #22
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Już nie mogę z 6d

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Jak dla mnie - jak najbardziej. Dlatego właśnie mam pełnego analoga działającego bez baterii (Canon F1N) i szkła do niego Pytanie tylko ilu z twierdzących, że 75% ficzerów" w aparatach cyfrowych mogłoby nie istnieć przesiadłoby się z powrotem na full analoga z cyfry, lub smartfona
    a czego brakowało analogom? ja nadal używam (no staram się używać) eosa 3 (bo fotografia to nie są zawody w biegu ze związanymi nogami i jedną reką z tyłu i liczy się obraz, a nie to ile trudu sobie zadał fotografujący używając niewygodnego sprzętu - i nawet bardziej ogólnie to nie zawody i nie ma reguł liczy się efekt, a nie to jak został osiągnięty) i mam wrazenie że ficzerów w tym analogu (eos 3) więcej niż w cyfrowych lustrzankach które używam - na smartofona bym się nie przesiadł - czasem używam jak są dobre warunki robię zdjęcie miejscówki i wysyłam mmsa do kumpli żeby ich pobudzić ale ogólnie to nie mój styl fotografowania.

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Już nie mogę z 6d

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    a czego brakowało analogom? ja nadal używam (no staram się używać) eosa 3 (bo fotografia to nie są zawody w biegu ze związanymi nogami i jedną reką z tyłu i liczy się obraz, a nie to ile trudu sobie zadał fotografujący używając niewygodnego sprzętu
    Zaś prawda. Eye-Control Focus w EOS 3 całkiem fajna sprawa (miałem i używałem z Power Drive Booster PB-E2). Ale równie dobrze używa mi się Canona F1N w którym wszytko jest dokładnie na swoim miejscu a ostrzenie manualami na klinach i rastrze to bajka i wielokrotnie szybciej wyostrzy się ręcznie niż "myszkującym" AF-em (kto używa AF-a przy fotach pod słońce doskonale wie o czym piszę).


    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    i nawet bardziej ogólnie to nie zawody i nie ma reguł liczy się efekt, a nie to jak został osiągnięty) i mam wrazenie że ficzerów w tym analogu (eos 3) więcej niż w cyfrowych lustrzankach które używam - na smartofona bym się nie przesiadł - czasem używam jak są dobre warunki robię zdjęcie miejscówki i wysyłam mmsa do kumpli żeby ich pobudzić ale ogólnie to nie mój styl fotografowania.
    Oczywiste jest, że liczy się efekt końcowy i użyty aparat często ma najmniejsze znaczenie w całej układance. Osobiście wolę ciekawe szkło niż kolejny korpus nic nie wnoszący do finalnych zdjęć. Pozostając w temacie wątku zmiana 6D na R będzie miała dużo mniejsze znaczenie niż zakup lepszej optyki, ale przecież zmiany są ważne. Jeśli jednak ktoś "nie czuje" ML - to zmiana DLSR na ML , czy na kolejny w hierarchii DSLR również niewiele wniesie poza lepszą ergonomią i sprawniejszym AF - co niekoniecznie przełoży się na lepsze zdjęcia.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 30-06-2019 o 15:48
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Już nie mogę z 6d

    przecież cyfry nie powstały bo analogi były złe tylko dla wygody użytkowników
    nie wyobrażam sobie jechać gdzieś w świat i się zatsanwiac ile filmów,jakiej czułości i gdzie je potem chować by w trakcie podroży się nie zmarnowaly


    a nic nie stoi na przeszkodzie by sobie wyjść z domu i nimi dalej robić zdjęcia
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  5. #25
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    64

    Domyślnie Odp: Już nie mogę z 6d

    Te 6d są naprawdę takie zle ? Że względu na optykę chce przejść z N do C i właśnie patrze na 6d....

  6. #26
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 620

    Domyślnie Odp: Już nie mogę z 6d

    Nie są złe. 6d mk I to była moja pierwsza klatka i bardzo dobrze go wspominam

  7. #27
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    64

    Domyślnie Odp: Już nie mogę z 6d

    Jak się ma af do np d600 czy d800 ?

  8. #28
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Lubelskie
    Posty
    256

    Domyślnie Odp: Już nie mogę z 6d

    Cytat Zamieszczone przez Wakabayashi Zobacz posta
    Jak się ma af do np d600 czy d800 ?
    Z tego co pamiętam jeszcze z forum KKM to Ty 6d już chyba 5 lat kupujesz
    Sprzedałem Canony poszedłem do Sony

  9. #29

    Domyślnie Odp: Już nie mogę z 6d

    Tytuł wątku rodem z tabloidu.
    6d1 to zaj*&^%te body z dobrą matrycą. Jeśli komuś nie przeszkadza użyteczny tylko środkowy punkt (pewne wyolbrzymienie ale niech będzie) i 1/4000 to uważam, że jest to najlepszy stosunek jakości do ceny w canonie.
    Jeśli już koniecznie chcesz zmieniać to moim zdaniem sens jest tylko na R. Z tym, że weź pod uwagę, że jeśli obrabiasz rawy w LR to możesz być bardzo rozczarowany tym co zobaczysz. Kolory to dramat. Pisałem już o tym w wątku o R (np. C1 rozwiązuje problem).
    Jeśli kupisz 6d2 czy 5d4 to nadal będziesz się borykał raz na jakiś czas z loteryjnością AFa. W R ten problem praktycznie nie występuje, aczkolwiek też nie jest to system idealny i trzeba się go nauczyć.
    3xEos R | 16-35L 2.8 III | 16-35L 4 IS | 24 1.4 art |35L 1.4 II | 50 1.4 art | 50 2.5 MACRO | 85L 1.4 IS | 85 1.4 art | 135 1.8 art | 70-200L 2.8 IS II | 70-300L 4-5.6 | 6x430ex rt III |

  10. #30
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Odp: Już nie mogę z 6d

    Cytat Zamieszczone przez technik8pl Zobacz posta
    Tytuł wątku rodem z tabloidu.
    6d1 to zaj*&^%te body z dobrą matrycą. Jeśli komuś nie przeszkadza użyteczny tylko środkowy punkt (pewne wyolbrzymienie ale niech będzie) i 1/4000 to uważam, że jest to najlepszy stosunek jakości do ceny w canonie.
    Jeśli już koniecznie chcesz zmieniać to moim zdaniem sens jest tylko na R.
    czemu?

    dla mnie opcja byl tylko i wylacznie 6D2. i nie tyle dla lepszego PDAF (z tym sobie zupelnie dobrze radzilem - ale ja jestem tylko landszafciarzem, wiec poprzeczka praktycznie ponizej poziomu morza) a dla gibanego ekraniku i mozliwosci jakie daje Dual Pixel (bo mialem jako drugi aparat 750D i to byl fenomenalny ficzer uzytkowy).
    www albo tez flickr

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •