Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Piknik Krakowski: Canon 6D + Sigma

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2019
    Posty
    42

    Domyślnie Piknik Krakowski: Canon 6D + Sigma

    Co myślicie o tych zdjęciach https://www.facebook.com/piknikkrako...type=3&theater ? Dodam że robione 6D i jakimś sigmą.
    Ile procent z jakości tych zdjęć to kwestia obróbki w PS a ile zasługa sprzętu i umiejętności umijętnościhttps://www.facebook.com/piknikkrako...type=3&theaterKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7612.JPG
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	106,6 KB
ID:	2449

  2. #2
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 621

    Domyślnie Odp: Piknik Krakowski: Canon 6D + Sigma

    Chodzi Ci o to zdjęcie faceta z dzieckiem na rękach?
    Wygląda trochę jak zrobione smartfonem i obrobione w Snapseed.

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2019
    Posty
    42

    Domyślnie Odp: Piknik Krakowski: Canon 6D + Sigma

    O wszystkie zdjęcia. Są takie... żywe, nasycone, kontrastowe, wyostrzone. Robiłem zdjęcia prywatnie na tym samym evencie i moje wyglądają jak z innego miejsca

    Ciekawi mnie tez co to za obiektyw, wie ktoś? Może to https://sigma-foto.pl/obiektywy/150-...3-c-dg-os-hsm/

    albo to https://sigma-foto.pl/obiektywy/70-2...8-s-dg-os-hsm/
    Ostatnio edytowane przez grzegorz01 ; 29-06-2019 o 21:39

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Piknik Krakowski: Canon 6D + Sigma

    Jak dla mnie to te zdjęcia są za mocno nasycone a zielen na niektórych troche podciagnieta w kierunku niebieskiego ale ogladam na telefonie a on nieco przeklamuje wiec moge sie mylić. Nie mniej co do zdjęć to nic imponujacego w nich niecwidze troche suwakami w LR czy CR lub innym programem do rawow poruszane i tyle. Obiektyw jak obiektyw niezły a ty czym robiłeś? Robiles w rawach czy w jpg?

  5. #5
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 621

    Domyślnie Odp: Piknik Krakowski: Canon 6D + Sigma

    [QUOTE=Marcinus;1394075]Jak dla mnie to te zdjęcia są za mocno nasycone a zielen na niektórych troche podciagnieta w kierunku niebieskiego ale ogladam na telefonie a on nieco przeklamuje wiec moge sie mylić. Nie mniej co do zdjęć to nic imponujacego w nich niecwidze troche suwakami w LR czy CR lub innym programem do rawow poruszane i tyle. Obiektyw jak obiektyw niezły a ty czym robiłeś? Robiles w rawach czy w jpg?[/QUOT

    Mi się te zdjęcia nie podobają, bo w moim odczuciu są przesycone i zbyt kontrastowe, do tego nie pasuje mi kolorystyka, ale to rzecz subiektywna.

    Co do szkła, to jest to https://www.dpreview.com/reviews/sig...200-2p8-os-c16

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Piknik Krakowski: Canon 6D + Sigma

    Kwestia gustu MZ. Zdjęcia przepuszczone przez filtr podobny do stosowanych w sesjach ślubnych np. https://www.instagram.com/junebugweddings/?hl=pl Od wielu sezonów coraz modniejszy w fotografii ślubnej staje się styl w którym zdjęcia są dość przyciemniane, odcienie skóry stosunkowo w ciepłych kolorach, jednak mocno kontrastowe, w wyniku czego skóra często staje się chropowata a niektórzy mówią, że nawet „starsza”. Cienie dość mocno przyciemnione, jasne partie zostają wyrównane tonalnie i razem z bielą przybierają kolor lekko brązowy i żółty. Niektórzy także pozostawiają lekkie ziarno na zdjęciu aby efekt przypominał nie co filmowy. Jednym się podoba a innym niekoniecznie.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #7
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 621

    Domyślnie Odp: Re: Piknik Krakowski: Canon 6D + Sigma

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Kwestia gustu MZ. (...)
    Zgadza, się, dlatego też napisałem "mi..."

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Odp: Re: Piknik Krakowski: Canon 6D + Sigma

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Zgadza, się, dlatego też napisałem "mi..."
    Mi też nie Ale teraz jest "moda" na taką obróbkę i dodawanie ziarna.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #9
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2019
    Posty
    42

    Domyślnie Odp: Piknik Krakowski: Canon 6D + Sigma

    Mnie sie podobaja. Tylko to podbicie kolorow/kontrastu budzi we mnie ambiwalentne uczucia. Sam staram sie poza jakims kadrowaniem nie obrabiac zdjec. Wole szkolic swoje umiejetnosci w doborze parametrow w momencie robienia fotografii niz w PS. Czytalem ze jest nawet taki trend w fotografi (nie jestem wiec samm). Jedno wydaje sie bezdyskusyjne zdjecia prezentuja sie bardozo dobrze, tak glamour. Pewnie jak bym zarabial na fotach tez bym tak robil

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Odp: Piknik Krakowski: Canon 6D + Sigma

    Cytat Zamieszczone przez grzegorz01 Zobacz posta
    Mnie sie podobaja. Tylko to podbicie kolorow/kontrastu budzi we mnie ambiwalentne uczucia. Sam staram sie poza jakims kadrowaniem nie obrabiac zdjec. Wole szkolic swoje umiejetnosci w doborze parametrow w momencie robienia fotografii niz w PS. Czytalem ze jest nawet taki trend w fotografi (nie jestem wiec samm).
    Nachalne jechanie po wszystkich fotach jednym filtrem to nie jest moja bajka, ale rozumiem, że może się to podobać a i fotograf w 5 minut ma "obrobione" w taki sposób kilkaset zdjęć Co kto lubi

    Cytat Zamieszczone przez grzegorz01 Zobacz posta
    Jedno wydaje sie bezdyskusyjne zdjecia prezentuja sie bardozo dobrze, tak glamour. Pewnie jak bym zarabial na fotach tez bym tak robil
    Czy "bardzo dobrze" to bym polemizował A wspomniany Glamour to niekoniecznie dobre określenie zdjęć z eventu.

    Angielskie słowo Glamour to urok, magia, czar, przepych, splendor, blask. Pojęcie glamour, to jedno z tych pojęć, których nie da się do końca zdefiniować ściśle. Większość reklam kosmetyków to glamour. Glamour to także elegancja, np. elegancka biżuteria na modelce z perfekcyjnym makijażem.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 30-06-2019 o 16:27
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •