Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Uniwersalny obiektyw do 70D

  1. #1

    Domyślnie Uniwersalny obiektyw do 70D

    Drodzy forumowicze,

    Od dzisiaj jestem szczęśliwym (mam nadzieję) posiadaczem C 70D, mojego pierwszego Canona i lustrzanki jednocześnie. Na początek chcę zaopatrzyć się w obiektyw 50/1,8, o którym większość pisze, że ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Zakupiłem samo body, wobec czego nie mam obiektywu kitowego i tu pojawia się moje pytanie: jaki obiektyw byłby dla mnie najbardziej uniwersalny? Chciałbym fotografować głównie portrety (stąd mój wybór 50 mm), ale zdarzą się również imprezy rodzinne, jak i wycieczki w plener. Który obiektyw wydaje się w tym wypadku najbardziej uniwersalny. Budżet jaki planuję przeznaczyć na obiektywy to ok. 3000 PLN. Będę dźwięczny za wszelkie podpowiedzi.

    PS. Jeśli powieliłem wątek to przepraszam, z wyszukiwarką jesteśmy prawie kolegami, ale mogłem coś przeoczyć

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Uniwersalny obiektyw do 70D

    Za 3000, to bym brał obiektyw kitowy, 85/1,8 do portretów w plenerze i lampę 430.

  3. #3

    Domyślnie Odp: Uniwersalny obiektyw do 70D

    Dzięki za odpowiedź fret. Czy taki zestaw spełni warunki, na których mi zależy? Czytałem, że obiektyw kitowy jest ciemny i warto rozejrzeć się za czymś jaśniejszym.

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Uniwersalny obiektyw do 70D

    Ja ci mogę polecic to co sam mam czyli sigma 17-50 f2.8 (swietny wg mnie jak na kase jaką kosztuje [do apsc tylko!] choc sa opinie że mają te obiektywy problemy z ff i bf więc warto dany egzemlarz sprawdzic, ew odpowiednik tamrona) oraz canona 70-300 f 4-5.6 nano usm. Uzywam tych szkieł z 80d przy symbolicznej mikrokalibracj af jesli chodzi o sigme. Oczywiscie oba nowe pewnie przekroczą o kilka stowek te 3 tys.
    Ostatnio edytowane przez Marcinus ; 27-06-2019 o 14:20

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Uniwersalny obiektyw do 70D

    Cytat Zamieszczone przez Umkisz Zobacz posta
    Dzięki za odpowiedź fret. Czy taki zestaw spełni warunki, na których mi zależy? Czytałem, że obiektyw kitowy jest ciemny i warto rozejrzeć się za czymś jaśniejszym.
    Kit + lampa da Ci na imprezach rodzinnych wielokrotnie większe możliwości i nieporównywalnie lepszą jakość niż trochę jaśniejszy obiektyw, a do plenerowych portretów 85/1,8 to zupełnie inna bajka niż 50/1,8. Nawet najtańsza, manualna lampa z odchylanym palnikiem, razem z kitem, będzie o niebo lepszym wyborem niż jeden jasny zoom i na dodatek będzie wyborem dużo tańszym. To oczywiście moje bardzo subiektywne zdanie.

  6. #6
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Uniwersalny obiektyw do 70D

    jeśli to Twoja pierwsza lustrzanka to kup 18-135 stm jako obiektyw uniwersalny i 50 1.8. zamiast c430 kup zamiennik od yongnuo za 1/3 ceny. pofocisz, zastanowisz się co dalej. ah, no i jak portrety to zestaw blend by się przydał.
    ebe ebe

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Uniwersalny obiektyw do 70D

    I kto będzie te blendy trzymał?

  8. #8
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Uniwersalny obiektyw do 70D

    I to jest poważny argument przeciw blendom ! Ja ostatnio zakupilem taką sporą 5w1 na 180cm wysoką i wziąłem małżonke zeby trzymała bo córka chciala zeby jej troche portretów zrobic a oczywiscie udało się wyjść w pelnym słońcu w południe to skończyło sie na tym że ściągnąłem całkiem warstwy odbijajace i zostawiłem tylko rozpraszającą i kazalem tak stawać żeby corka była w cienie od blendy. Inne rozwiązania z odbijaniem światła były zbyt skomplikowane - optyka geometryczna, kąt padania równy kątowi odbicia itd... to zbyt skomplikowane rzeczy... .

  9. #9
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2017
    Posty
    57

    Domyślnie Odp: Uniwersalny obiektyw do 70D

    Ja w podobnym budżecie kupiłem do 80d używke 18-55 stm (200), używke 24 2.8 stm (400), nowe 50 1.8 (450), używke 85 1.8 (850), nowe 10-18(1000) i lampe stroboss 36 i jak narazie nie brakuje mi niczego. Może pod koniec roku jakieś 70-200 ale do bardziej dla chcenia niż potrzeby

    Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2019
    Posty
    42

    Domyślnie Odp: Uniwersalny obiektyw do 70D

    Jezeli masz tylko te 50mm, to wydaje mi sie ze swietny bedzie 18-135 jest naprawde super uniwersalny.
    Drozsza opcja to 17-50/2.8 Sigma/Tamron i Canon 55-250.
    Ale pewnie najlepsza i najdrozsza opcja to Canon 24-105/f4 L jak mi tu polecja na forum.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •