Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36

Wątek: Używane body - na co zwracać uwagę?

  1. #21
    Uzależniony Awatar mwitek
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Łódź
    Posty
    501

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Używane body - na co zwracać uwagę?

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    No ale jak sobie to wyobrażasz? Że niby sprzedający jedzie na Żytnią aby zrobili oględziny aparatu? No dobra, załóżmy że wchodzi w grę jakiś serwis nieautoryzowany. Lokalnie. Co taki serwis według Ciebie sprawdzi czego sam nie jesteś w stanie sprawdzić? Bo chyba nie będą rozkręcać puszki i oglądać elektroniki... Przebieg migawki to obecnie w większości korpusów można samemu sprawdzić. Oglądasz ogólnie body, sprawdzasz czy spust nie jest wyrobiony. Oglądasz matrycę czy nie ma rys i jest w miarę czysta. Możesz nawet wziąć laptopa, zrobić kilka zdjęć ze swoimi obiektywami i obejrzeć.
    Chyba że mówimy tutaj o totalnym laiku który kupuje pierwszy w życiu aparat. To może serwis coś tam sprawdzi ale przecież nawet nie masz pewności, że po wspólnej wizycie w serwisie człowiek od ciebie kupi ten aparat


    W sumie to pomyślałem przez pryzmat aparatu w którym licznika sprawdzić się nie da tak od ręki.

    Wyobrażam sobie to tak, że jak by kto bardzo chciał to niech sfinansuje kuriera i usługę na żytniej

    Odniosłem się tylko do twojej wypowiedzi, dotyczącej wartości aparatu a nie metodologii sprawdzenia body samodzielnie
    Ostatnio edytowane przez mwitek ; 28-06-2019 o 12:41

  2. #22
    Coś już napisał Awatar Kredek23
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    Andrychów
    Wiek
    63
    Posty
    67

    Domyślnie Odp: Używane body - na co zwracać uwagę?

    Kupowanie używanej rzeczy zawsze jest pewnego rodzaju loterią. Jednak w większości sprzedającymi są osoby, które używały sprzęt amatorsko i szanowały go. Prz zakupie trzeba kierować się zdrowym rozsądkiem.
    Przebieg migawki można sprawdzić mając laptopa i ściągnięty płatny program ShutterCount 3.0 są wersje na Mac i Win. z tego co pamietam wersja na Maca kosztuje ok. 23 zł.(Starsze wersje tego programu nie obsługują nowszych modeli Canona)
    Czasami sam wygląd body może świadczyć o jego użytkowniku.
    Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć tyle, że nie maiłem problemów nigdy: kupowałem przez internet używane obiektywy i sam sprzedawałem swoje bodu wymieniając na nowsze modele i wszystko było ok.

  3. #23
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Używane body - na co zwracać uwagę?

    Cytat Zamieszczone przez Kredek23 Zobacz posta
    Kupowanie używanej rzeczy zawsze jest pewnego rodzaju loterią. Jednak w większości sprzedającymi są osoby, które używały sprzęt amatorsko i szanowały go. Prz zakupie trzeba kierować się zdrowym rozsądkiem.
    Przebieg migawki można sprawdzić mając laptopa i ściągnięty płatny program ShutterCount 3.0 są wersje na Mac i Win. z tego co pamietam wersja na Maca kosztuje ok. 23 zł.(Starsze wersje tego programu nie obsługują nowszych modeli Canona)
    Czasami sam wygląd body może świadczyć o jego użytkowniku.
    Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć tyle, że nie maiłem problemów nigdy: kupowałem przez internet używane obiektywy i sam sprzedawałem swoje bodu wymieniając na nowsze modele i wszystko było ok.
    Mozna poprosic o link do wersji na Windows bo znajduje tylko na maca i iphony

  4. #24
    Coś już napisał Awatar Kredek23
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    Andrychów
    Wiek
    63
    Posty
    67

    Domyślnie Odp: Używane body - na co zwracać uwagę?

    Marcinus: Sorry wprowadziłem w błąd kierowałem się artykułem z fotopolis.pl gdzie redaktor pisał, że jest wersja Sutter Count 3.0 na Windows do pobrania ze strony producenta. Okazuje się, że chyba jest na razie tylko na Mac i iphony.

  5. #25
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Używane body - na co zwracać uwagę?

    Cytat Zamieszczone przez Kredek23 Zobacz posta
    Marcinus: Sorry wprowadziłem w błąd kierowałem się artykułem z fotopolis.pl gdzie redaktor pisał, że jest wersja Sutter Count 3.0 na Windows do pobrania ze strony producenta. Okazuje się, że chyba jest na razie tylko na Mac i iphony.
    Ja znalazłem nawet linki do niby wersji na windowsa a odsylaly do strony gdzie jest tylko mac. Tak wiec chyba faktycznie nie ma. Musze przy okazji kogos z jabłkiem znaleźć tylko nie wiem czy ta oplata to za jedno sprawdzenie czy mozna używać wielokrotnie?

  6. #26
    Coś już napisał Awatar Kredek23
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    Andrychów
    Wiek
    63
    Posty
    67

    Domyślnie Odp: Używane body - na co zwracać uwagę?

    Cytat Zamieszczone przez Marcinus Zobacz posta
    Ja znalazłem nawet linki do niby wersji na windowsa a odsylaly do strony gdzie jest tylko mac. Tak wiec chyba faktycznie nie ma. Musze przy okazji kogos z jabłkiem znaleźć tylko nie wiem czy ta oplata to za jedno sprawdzenie czy mozna używać wielokrotnie?
    Na tej stronie masz wszystko wyjaśnione: https://apps.apple.com/app/shutterco...ign-mpt=uo%3D4

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Re: Odp: Używane body - na co zwracać uwagę?

    Cytat Zamieszczone przez Marcinus Zobacz posta
    Ja znalazłem nawet linki do niby wersji na windowsa a odsylaly do strony gdzie jest tylko mac. Tak wiec chyba faktycznie nie ma. Musze przy okazji kogos z jabłkiem znaleźć tylko nie wiem czy ta oplata to za jedno sprawdzenie czy mozna używać wielokrotnie?
    Tutaj masz soft pod windowsa. Jest płatny chyba 5 dolców.
    http://www.eosmsg.com/

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez mwitek Zobacz posta
    W
    Wyobrażam sobie to tak, że jak by kto bardzo chciał to niech sfinansuje kuriera i usługę na żytniej
    Nawet jakby chciał sfinansować to bym podziękował. Jesteś kilka dni bez sprzętu (nie możesz sprzedać) a jak wróci z serwisu to i tak nie masz pewności że człowiek od ciebie aparat kupi. Bo się rozmyśli, bo serwis napisze "ślady używania", bo będzie pełnia albo co innego. Są serwisy typu allegro, olx. Odbiór osobisty to rozumiem ale jakbym miał jechać z kupującym do serwisu na "oględziny" aparatu to bym podziękował.

  8. #28
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 317

    Domyślnie Odp: Używane body - na co zwracać uwagę?

    tego typu znaczy przerażony zakupem (albo upierdliwy) kupujący to tylko kłopot dla sprzedającego - w takich wypadkach zawsze doradzam zakup nowego w sklepie - nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie się bawił w odsyłanie czy wycieczki do serwisów - kupiłem sporo używanych rzeczy foto w tym sporo bez odbioru osobistego - i podobną ilość sprzedałem - dobry opis, zdjęcia i ewentualny kontakt ze sprzedającym załatwia sprawę, a portale typu allegro czy ebay dają jakąś tam ochronę w przypadku napotkania kreatywnego sprzedawcy co też może się zdarzyć.
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 29-06-2019 o 10:24

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Używane body - na co zwracać uwagę?

    ode mnie jeden chciał żebym mu przesłał nieobrobione zdjęcia dekielka na rożnych przesłonach po 30s...
    bo na pewno mam wypalone pixele
    czasem jest ciężko
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  10. #30
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Używane body - na co zwracać uwagę?

    A ja swojego 60d 2 lata temu wstawiłem na olx i po chwili mialem oferte od kogoś ode mnie ze Szczecina ale proponował mniejsza kwotę a dosłownie kilkanaście minut pozniej jakas kobieta z Wrocławia zapytala czy napewno jest jak w opisie i czy ma taki przebieg jak podałem i za chwile przelała całą kwote na konto prosząc o wysylke kurierem. Sam bylem zdziwiony ze tak kase w ciemno przelała w końcu to olx a nie chocby alledrogo. Ale cóż jak widać sa różni kupujący i tak samo różni sprzedający.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •