Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36

Wątek: Używane body - na co zwracać uwagę?

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Re: Odp: Używane body - na co zwracać uwagę?

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Zaproponuj sprzedającemu wspólna wizyte w serwisie.
    Jasne. Już widzę jak sprzedający ochoczo jedzie z kupującym do serwisu aby zrobić oględziny aparatu wartego w porywach ze 3 tys.

  2. #12
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    WN
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: Używane body - na co zwracać uwagę?

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    przy małych przebiegach zastanawiałbym się co jest nie tak z tym korpusem że właściciel go sprzedaje .
    Mam 5D2 z ok. 50 tysiącami. Ale nie robię 100 zdjęć by wybrać dwa, tylko góra 4, by wybrać jedno. No i zabawa aparatem głównie weekendowa. A że przesiadłem się na nowszy model więc będę sprzedawać kiedyś te 50 tysięcy powodując zdziwienie, co nie tak z korpusem

  3. #13
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Używane body - na co zwracać uwagę?

    Chyba nie do końca o to chodziło a raczej o to żeby być ostroznym jak ktoś sprzedaje stosunkowo nową puszkę powiedzmy majaca 1 max 2 lata i z małym przebiegiem rzędu kilku do max kilkunastu tyś klapniec. Twoj ma trochę wiecej latek zapewne i wiekszy przebieg. I nie chodzi o to że każdy taki jest jakis felerny ale że mało opłacalne jest sprzedawanie 1-2 letniego aparatu z małym przebiegiem ze wzgledu na strate. Sam mam 80D kupionego 2 lata temu stan idealny jak nowka z przebiegiem max 5k a pewnie nieco mniej i zastanawiam się nad 6dmkII bo cena mocno spadła ale dalem za niego 4k a teraz ile za niego dostane? Choc ja wiem że jest w stanie idealnym, dbany szanowany bez żadnej usterki czy jakiejś dziwnej przygody tylko ze każdy sprzedawany w opisie sprzedajacego taki jest- choć w rzeczywistosci nie jest. Tak więc ciężko byloby go sprzedać zacwieksze pieniądze niż inne chodzą. Z tego też powodu sprzedanie go po to by kupic coś innego w ff np tego 6dmkII jest mało oplacalne. Co innego jakby był jakiś wadliwy, uszkodzony itp ale działający jeszcze...? Tylko ze ja nie potrafilbym napisać ze jest w stanie idealnym skoro wiedzialbym że tak nie jest - taki już jestem. Tak więc chodzi o to ze mało kto decyduje się na sprzedaż puszki w nowej z małym przebiegiem jesli jest z nią wszystko OK - mało kto nie znaczy ze nikt ale trzeba być bardziej ostrożnym.
    Ostatnio edytowane przez Marcinus ; 28-06-2019 o 10:08

  4. #14
    Uzależniony Awatar mwitek
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Łódź
    Posty
    501

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Używane body - na co zwracać uwagę?

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Jasne. Już widzę jak sprzedający ochoczo jedzie z kupującym do serwisu aby zrobić oględziny aparatu wartego w porywach ze 3 tys.
    Wszystko jest kwestią perspektywy.

    Dla mocno zdecydowanego kupującego? Nie widzę problemu.


    Dla Ciebie te 3000 to może być mało a ktoś mógł odkładać te kasę przez rok na aparat i nie chce utopić.

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Używane body - na co zwracać uwagę?

    w ogóle dywagacje ze jak ktoś sprzedaje to musi być przekręt są z du#y wzięte i chore
    można się umówić na wizytę w serwisie, można tak skonstruować umowę kupna -sprzedaży żeby mieć na zwrot w razie stwierdzenia usterki czas jakiś i wtedy pojechać do serwisu
    wszystkie inne rady można sobie w buty wsadzić bo jak ktoś się nie zna to od rad internetowych sprzętu sie nie nauszy
    albo ufasz sprzedającemu z którym rozmawiasz albo idź do serwisu
    z tym ze serwis tak naprawdę nic nie gwarantuje, poważniejsze usterki mogą przegapić bo jak płyta główna szwankuje to daje to o sobie znać co jakiś czas
    wiec skoro idziesz , oglądasz , robisz zdjęcia jak potrafisz i działa to kupuj
    Ostatnio edytowane przez becekpl ; 28-06-2019 o 10:41
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  6. #16
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 658

    Domyślnie Odp: Używane body - na co zwracać uwagę?

    Jak migawka padnie po dwóch tygodniach to też może się zdarzyć.... Znajomemu w nowym aparacie padła po miesiącu... a nie nacykał nawet kliku tysięcy

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Używane body - na co zwracać uwagę?

    ale migawka to nie jest jakiś kosmiczny koszt
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 317

    Domyślnie Odp: Używane body - na co zwracać uwagę?

    Cytat Zamieszczone przez chester_jds Zobacz posta
    Mam 5D2 z ok. 50 tysiącami. Ale nie robię 100 zdjęć by wybrać dwa, tylko góra 4, by wybrać jedno. No i zabawa aparatem głównie weekendowa. A że przesiadłem się na nowszy model więc będę sprzedawać kiedyś te 50 tysięcy powodując zdziwienie, co nie tak z korpusem
    myślę że nie będziesz w postach jest mowa o 5 czy 15kilo zdjęć co pewnie byłoby dziwne na dość wiekowym korpusie jakim jest 5DII

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Używane body - na co zwracać uwagę?

    Cytat Zamieszczone przez mwitek Zobacz posta
    Wszystko jest kwestią perspektywy.

    Dla mocno zdecydowanego kupującego? Nie widzę problemu.


    Dla Ciebie te 3000 to może być mało a ktoś mógł odkładać te kasę przez rok na aparat i nie chce utopić.
    No ale jak sobie to wyobrażasz? Że niby sprzedający jedzie na Żytnią aby zrobili oględziny aparatu? No dobra, załóżmy że wchodzi w grę jakiś serwis nieautoryzowany. Lokalnie. Co taki serwis według Ciebie sprawdzi czego sam nie jesteś w stanie sprawdzić? Bo chyba nie będą rozkręcać puszki i oglądać elektroniki... Przebieg migawki to obecnie w większości korpusów można samemu sprawdzić. Oglądasz ogólnie body, sprawdzasz czy spust nie jest wyrobiony. Oglądasz matrycę czy nie ma rys i jest w miarę czysta. Możesz nawet wziąć laptopa, zrobić kilka zdjęć ze swoimi obiektywami i obejrzeć.
    Chyba że mówimy tutaj o totalnym laiku który kupuje pierwszy w życiu aparat. To może serwis coś tam sprawdzi ale przecież nawet nie masz pewności, że po wspólnej wizycie w serwisie człowiek od ciebie kupi ten aparat

  10. #20
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 658

    Domyślnie Odp: Używane body - na co zwracać uwagę?

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    ale migawka to nie jest jakiś kosmiczny koszt
    to zależy od perspektywy

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •