Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 55

Wątek: Canon 70d zmiana na 6d mark ii czy eos r?

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2016
    Posty
    23

    Domyślnie Canon 70d zmiana na 6d mark ii czy eos r?

    Witam wszystkich po długiej przerwie. Nadszedł czas na zmianę mojego 70d na pełną klatkę. Aparat użytkowałem przez 3 lata z canonem 17-55 2.8 i 50 1.8 i ogólnie byłem zadowolony. Jedyne czego mi brakowało to wyższe użyteczne ISO. Jakoś obrazka z pełnej klatki również wydaje mi się przyjemniejsza dla oka więc decyzja, że czas wskoczyć poziom wyżej. Teraz pytanie czy 6d mark ii, który obstawiałem na samym początku czy nowy system eos r? Zaznaczam, że pozostał mi obiektyw 50 1.8 więc mogę iść w dowolnym kierunku. Co mi się nie podoba w 6d mark ii to rozmieszczenie punktów AF. Jak dla mnie to duży minus, trzeba będzie dalej przekadrowywać. Po za tym słyszałem, że jakość obrazka porównywalna z 6d i 5d mark iii, czy to prawda? Co mi się nie podoba w eos r to sterownie punktami AF przez dotyk, elektroniczny wizjer, brak jednego pokrętła i średnio wydajna bateria. Na duży plus wykrywanie twarzy i oka przy fotografowaniu przez wizjer. Co radzicie, jakie macie doświadczenia? Czy użytkownicy 6d mark ii są zadowoleni? Czy lepiej budować system z canonem eos r?

  2. #2
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Canon 70d zmiana na 6d mark ii czy eos r?

    Cytat Zamieszczone przez marek2486 Zobacz posta
    Co mi się nie podoba w 6d mark ii to rozmieszczenie punktów AF. Jak dla mnie to duży minus, trzeba będzie dalej przekadrowywać.
    w LV jest takie same rozmieszczenie punktow jak w R.

    jako bonus masz celownik z prawdziwym podgladem i w nim dzialajacy AF

    Cytat Zamieszczone przez marek2486 Zobacz posta
    Po za tym słyszałem, że jakość obrazka porównywalna z 6d i 5d mark iii, czy to prawda?
    5D3 nie mialem, nie wypowiem sie. od 6D1 jest IMHO ciutke lepiej ale nie jakos kosmicznie. oba jak dla moich potrzeb byly co najmniej wystarczajace. i o niebo lepsze od 70D

    Cytat Zamieszczone przez marek2486 Zobacz posta
    Co mi się nie podoba w eos r to sterownie punktami AF przez dotyk, elektroniczny wizjer, brak jednego pokrętła i średnio wydajna bateria. Na duży plus wykrywanie twarzy i oka przy fotografowaniu przez wizjer.
    nie mam doswiadczenia z R poza pomacaniem w sklepie. wybieranie punktu AF przez dotyk jest bardzo wygodne (IMHO wygodniejsze niz pad w 6D), celownik elektroniczny jest jaki jest ale mozna sie przyzwyczaic, zywotnosc baterii w sumie tez nie jest tragiczna, jednak LP-E6N to kawal ogniwa.

    ale dla mnie nieodmiennie taki wybor sprowadza sie do zagadnienia obiektywow. tylko 50/1.8 bedziesz fotografowal? bo jak nie, to co masz w R z obiektywow, ktore bys chcial (i mogl sobie pozwolic) kupic?

    IMHO RF to jest system, ktory bedzie mozna kupowac za 3-4 lata. jak bedzie wybor optyki do moich potrzeb i to wszystko bedzie zblizone cenowo do normalnego poziomu.

    Cytat Zamieszczone przez marek2486 Zobacz posta
    Co radzicie, jakie macie doświadczenia? Czy użytkownicy 6d mark ii są zadowoleni?
    osobiscie bardzo. swietnej jakosci matryca w dojrzalym funkcjonalnie korpusie o bardzo duzych mozliwosciach i swietnie sprawdzona galkologia

    rozklad punktow AF w celowniku jest jakims tam minusem ale w praktyce nie tak wielkim. jak robie z nim z lapy to tematy, w ktorych moge sobie latwo i bezpiecznie przekadrowac. a jak foce landszaft, to w LV mnie to nie ogranicza.

    Cytat Zamieszczone przez marek2486 Zobacz posta
    Czy lepiej budować system z canonem eos r?
    nie wiem czy lepiej na pewno o wiele drozej i trudniej przy szerokiej inaczej gamie obiektywow RF :/ mozna kupic R do uzywania z obiektywami EF ale najpierw bym to dobrze przemacal i przemyslal, czy te obiektywy, ktore cie interesuja, dobrze leza z tym korpusem
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 25-06-2019 o 13:16
    www albo tez flickr

  3. #3
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 621

    Domyślnie Odp: Canon 70d zmiana na 6d mark ii czy eos r?

    Co fotografujesz? Do jakiego rodzaju fotografii ma być aparat?

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2016
    Posty
    23

    Domyślnie Odp: Re: Canon 70d zmiana na 6d mark ii czy eos r?

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Co fotografujesz? Do jakiego rodzaju fotografii ma być aparat?
    Sprzętu potrzebuję do dwóch rzeczy: na własne potrzeby tj. wyjazdy rodzinne, fotografia portretowa i krajobrazowa i na komercyjne tj. kilka zleceń ślubnych rocznie.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    w LV jest takie same rozmieszczenie punktow jak w R.

    jako bonus masz celownik z prawdziwym podgladem i w nim dzialajacy AF


    5D3 nie mialem, nie wypowiem sie. od 6D1 jest IMHO ciutke lepiej ale nie jakos kosmicznie. oba jak dla moich potrzeb byly co najmniej wystarczajace. i o niebo lepsze od 70D


    nie mam doswiadczenia z R poza pomacaniem w sklepie. wybieranie punktu AF przez dotyk jest bardzo wygodne (IMHO wygodniejsze niz pad w 6D), celownik elektroniczny jest jaki jest ale mozna sie przyzwyczaic, zywotnosc baterii w sumie tez nie jest tragiczna, jednak LP-E6N to kawal ogniwa.

    ale dla mnie nieodmiennie taki wybor sprowadza sie do zagadnienia obiektywow. tylko 50/1.8 bedziesz fotografowal? bo jak nie, to co masz w R z obiektywow, ktore bys chcial (i mogl sobie pozwolic) kupic?

    IMHO RF to jest system, ktory bedzie mozna kupowac za 3-4 lata. jak bedzie wybor optyki do moich potrzeb i to wszystko bedzie zblizone cenowo do normalnego poziomu.


    osobiscie bardzo. swietnej jakosci matryca w dojrzalym funkcjonalnie korpusie o bardzo duzych mozliwosciach i swietnie sprawdzona galkologia

    rozklad punktow AF w celowniku jest jakims tam minusem ale w praktyce nie tak wielkim. jak robie z nim z lapy to tematy, w ktorych moge sobie latwo i bezpiecznie przekadrowac. a jak foce landszaft, to w LV mnie to nie ogranicza.


    nie wiem czy lepiej na pewno o wiele drozej i trudniej przy szerokiej inaczej gamie obiektywow RF :/ mozna kupic R do uzywania z obiektywami EF ale najpierw bym to dobrze przemacal i przemyslal, czy te obiektywy, ktore cie interesuja, dobrze leza z tym korpusem
    Na obecną chwilę myślałem o 24-105 f4, miałby on zastąpić wcześniejszego 17-55. Fakt światło gorsze, ale wyższe użyteczne iso w body. Dalszą rozbudowę optyki planuję w późniejszym czasie. Dla mnie rozkład punktów AF bardzo blisko środka kadru to duża wada z racji, że większość fotografii robię przez wizjer, bardzo rzadko przez LV.

  5. #5
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Odp: Re: Canon 70d zmiana na 6d mark ii czy eos r?

    Cytat Zamieszczone przez marek2486 Zobacz posta
    Na obecną chwilę myślałem o 24-105 f4, miałby on zastąpić wcześniejszego 17-55. Fakt światło gorsze, ale wyższe użyteczne iso w body.
    na jedno wychodzi. wieksza matryca da przy f/4 podobna GO jak mniejsza przy f/2.8, poza tym na ISO bedzie wiecej niz dzialka korzysci

    Cytat Zamieszczone przez marek2486 Zobacz posta
    Dalszą rozbudowę optyki planuję w późniejszym czasie. Dla mnie rozkład punktów AF bardzo blisko środka kadru to duża wada z racji, że większość fotografii robię przez wizjer, bardzo rzadko przez LV.
    to macaj R. tam masz pelny zakres punktow AF w wizjerze, tego w 6D juz nie przeskoczysz. glowna wada bezlusterkowca jest celownik elektroniczny, ale sam musisz ocenic na ile to cie ogranicza a na ile jest kwestia przyzwyczajenia sie i polubienia... RF 24-105 jest drozszy niz EF 24-105 ale powinien byc lepszy optycznie i moze byc wart, zeby do niego dolozyc. jak nie wiesz co bedziesz potem dokupowac, no to masz czas na to co Canon z RF-em upichci. i zawsze opcje zapiecia jakiegos EF
    www albo tez flickr

  6. #6

    Dołączył
    Jun 2019
    Miasto
    Pszczyna
    Wiek
    47
    Posty
    8

    Domyślnie Odp: Canon 70d zmiana na 6d mark ii czy eos r?

    Ja z mojego 6d2 jestem zadowolony i powiem Ci ze teraz więcej zdjęć robię przez lv pełna wygoda, wykrywa twarz lub jak zaznaczę obiekt to śledzi mi go.

  7. #7
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 621

    Domyślnie Odp: Canon 70d zmiana na 6d mark ii czy eos r?

    Ja nie robię zawodowo zdjęć. Mam aktualnie R i 6d mk II. Od kiedy kupiłem R, 6d mk II leży w zasadzie w szafie. Absolutną przewagą Rki nad 6d jest AF oraz kompaktowość Rki. Rf 24-105 4 jest naprawdę dobrym szkłem. Ja bym Ci polecał Rkę. Oczywiście z R, poza RF 24-105 f, używam szkieł EF.

  8. #8
    Coś już napisał Awatar Kredek23
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    Andrychów
    Wiek
    63
    Posty
    67

    Domyślnie Odp: Canon 70d zmiana na 6d mark ii czy eos r?

    Nie jestem zawodowcem. Przesiadłem się z 6D i EF 24-105 na R i RF 24-105.Dokupiłem jeszcze RF 35 1.8 IS. Przeskok duży. Celność AF prawie 100%. Obiektyw RF 24-105 na pewno lepszy pod względem ostrości od poprzednika. Ostatnio miałem okazję robić nim zdjęcia na ślubie syna. wyszły super. Ustawianie ostrości dotykowe na ekranie rewelka. Wizjer elektroniczny, trzeba się przyzwyczaić ale można to szybko ogarnąć. Obiektyw EF 50 1.8 będziesz mógł spokojnie wykorzystać. Ja bym się nie zastanawiał długo.

  9. #9
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    56
    Posty
    18

    Domyślnie Odp: Canon 70d zmiana na 6d mark ii czy eos r?

    Niedawno miałem taki sam dylemat. Wybrałem R. W poprzednich lustrzankach miałem problem z celnością AF. Ciągłe sprawdzanie, ustawianie, kalibracje, serwis... miałem już tego dość. R używam głównie z EF 24-105 L pierwsza wersja oraz kilkoma stałkami i AF działa super. Jak wspomnieli koledzy elektroniczny wizjer wymaga przyzwyczajenia, ma wady i zalety ale daje radę. Sterowanie punktami AF działa sprawnie. Teraz mogę robić zdjęcia używając wysokiego ISO, które w 70D było zupełnie nieużyteczne. Jestem bardzo zadowolony z wyboru.

  10. #10
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    19

    Domyślnie Re: Canon 70d zmiana na 6d mark ii czy eos r?

    Pozwólcie, że podepnę się pod pytanie. Również rozważam zakup canona 6d mark II lub Canona R. Aparat miałby działać z Tamronem 150-600 g2 i słuzyć do fotografii ssaków (sarny, jelenie, dziki itd.) i ptaków. Zależy mi na jak najlepszym AF i tu chyba eos R byłby lepszy, jednak boje się trochę elektronicznego wizjera, gdyż tego typu fotografię uprawia się często o świcie, czy tuż przed zmierzchem. Do tego dochodzi bezgłośna elektroniczna migawka. Czy elektroniczny wizjer ma duży lag? Do tej z elektronicznym wizjerem miałem do czynienia tylko w starym fuji x100 mk I. Czy ten ewentualny lag, nie będzie przeszkadzał w dynamicznym fotografowaniu ptaków? Zakładam że technologia bezlusterkowca eliminuje ewentualne problemy z BF/FF mojego tamrona? Czy tak? Aktualnie używam 6d mk I, jednak jefgo AF w połączeniu z Tamronem jakiś super nie jest. Zdarzają się problemy z celnością nawet na centralnym punkcie, czasem brakuje mi szybkości AF, AI servo jest słabiutkie, 4,5 klatki na sekundę też trochę małao. W eosie R, kusi mnie tez nowy 24-105 i plotki o nowych długich teleobiektywach, choć ceny pewnie będą dla mnie zaporowe.

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •