Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 55

Wątek: Canon 70d zmiana na 6d mark ii czy eos r?

  1. #11
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2016
    Posty
    23

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Canon 70d zmiana na 6d mark ii czy eos r?

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    na jedno wychodzi. wieksza matryca da przy f/4 podobna GO jak mniejsza przy f/2.8, poza tym na ISO bedzie wiecej niz dzialka korzysci
    Więc przynajmniej w tej kwestii nie będzie dylematu, jeśli GO ma być na podobnym poziomie to super. Ciekawi mnie czy będzie jakaś różnica pomiędzy ef 24-105 f4 ii is, a rf 24-105 f4 is
    Ostatnio edytowane przez marek2486 ; 25-06-2019 o 23:04

  2. #12
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Canon 70d zmiana na 6d mark ii czy eos r?

    A czemu rozwazacie 6dII vs R przecież to cenowo całkiem różne puszki. 6dII to bym bardziej względem RP rozważał a z drugiej strony skoro R to czemu z lustra nie 5dIV cenowo trochę wiecej ale w porownaniu z 6DII to przecież kolosalna różnica jednak.

  3. #13
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2016
    Posty
    23

    Domyślnie Odp: Canon 70d zmiana na 6d mark ii czy eos r?

    Cytat Zamieszczone przez Hadox Zobacz posta
    Ja z mojego 6d2 jestem zadowolony i powiem Ci ze teraz więcej zdjęć robię przez lv pełna wygoda, wykrywa twarz lub jak zaznaczę obiekt to śledzi mi go.
    Tylko, że ja większość swoich zdjęć robię przez wizjer, a tą funkcję o której piszesz posiada eos r niezależnie w co patrzymy.

  4. #14
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: Canon 70d zmiana na 6d mark ii czy eos r?

    @Kredek23 a możesz napisać więcej jak RF 35 się sprawuje i jak jest z ostrością na 1.8?

  5. #15
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2016
    Posty
    23

    Domyślnie Odp: Canon 70d zmiana na 6d mark ii czy eos r?

    Cytat Zamieszczone przez Marcinus Zobacz posta
    A czemu rozwazacie 6dII vs R przecież to cenowo całkiem różne puszki. 6dII to bym bardziej względem RP rozważał a z drugiej strony skoro R to czemu z lustra nie 5dIV cenowo trochę wiecej ale w porownaniu z 6DII to przecież kolosalna różnica jednak.
    6d mark ii w zupełności mi wystarczy jeśli chodzi o moje potrzeby, natomiast jeśli miałbym iść w inny system to zdecydowanie eos r.
    A więc sprawa wygląda tak 6d mark ii + ef 24-105 f4 is ii lub eos r + rf 24-105 f4 is

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Ja nie robię zawodowo zdjęć. Mam aktualnie R i 6d mk II. Od kiedy kupiłem R, 6d mk II leży w zasadzie w szafie. Absolutną przewagą Rki nad 6d jest AF oraz kompaktowość Rki. Rf 24-105 4 jest naprawdę dobrym szkłem. Ja bym Ci polecał Rkę. Oczywiście z R, poza RF 24-105 f, używam szkieł EF.
    Jak z jakością obrazka, duża różnica pomiędzy 6d mark ii, a eos r?
    W jaki sposób fotografujesz przez wizjer? czy wybór punktów af przez dotyk nie sprawia problemu, precyzyjnie i szybko to przebiega?

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Kredek23 Zobacz posta
    Nie jestem zawodowcem. Przesiadłem się z 6D i EF 24-105 na R i RF 24-105.Dokupiłem jeszcze RF 35 1.8 IS. Przeskok duży. Celność AF prawie 100%. Obiektyw RF 24-105 na pewno lepszy pod względem ostrości od poprzednika. Ostatnio miałem okazję robić nim zdjęcia na ślubie syna. wyszły super. Ustawianie ostrości dotykowe na ekranie rewelka. Wizjer elektroniczny, trzeba się przyzwyczaić ale można to szybko ogarnąć. Obiektyw EF 50 1.8 będziesz mógł spokojnie wykorzystać. Ja bym się nie zastanawiał długo.
    Dzięki za komentarz.

  6. #16
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: Canon 70d zmiana na 6d mark ii czy eos r?

    Cytat Zamieszczone przez marek2486 Zobacz posta
    (...)
    Jak z jakością obrazka, duża różnica pomiędzy 6d mark ii, a eos r?
    W jaki sposób fotografujesz przez wizjer? czy wybór punktów af przez dotyk nie sprawia problemu, precyzyjnie i szybko to przebiega?
    (...)
    Jakość obrazka może niej jest jakoś szczególnie różna, ale z Rki można więcej kadrować, bo większa matryca i jak pisałem wcześniej, zdjęcia są ostre, nie muszę się martwić, że nie trafi i ciągle sprawdzać.
    Używam głównie wizjera, portrety zazwyczaj z detekcją twarzy i oka, działa to super. Samoloty z centralnymi punktami. Fajną sprawą jest też to, że jak patrzysz przez wizjer to możesz przesuwając palcem po ekranie wskazać gdzie ma ostrzyć - taki celownik w wizjerze się pokazuje, to jest naprawę super opcja. Generalnie w zdecydowanej większości przez wizjer działam tak samo jak przez lustro.

  7. #17
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon 70d zmiana na 6d mark ii czy eos r?

    Cytat Zamieszczone przez marek2486 Zobacz posta
    6d mark ii w zupełności mi wystarczy jeśli chodzi o moje potrzeby, natomiast jeśli miałbym iść w inny system to zdecydowanie eos r.
    A więc sprawa wygląda tak 6d mark ii + ef 24-105 f4 is ii lub eos r + rf 24-105 f4 is
    Tylko zdajesz sobie sprawę z tego, że porównujesz body za 5,5 tyś i 9,5 tyś /*?
    /* - ceny z pamięci...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #18
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2016
    Posty
    23

    Domyślnie Odp: Canon 70d zmiana na 6d mark ii czy eos r?

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Tylko zdajesz sobie sprawę z tego, że porównujesz body za 5,5 tyś i 9,5 tyś /*?
    /* - ceny z pamięci...
    Tak, różnica w cenie jest ogromna. Zdaję sobie z tego sprawę, stąd moje pytania czy warto.

    Na tym etapie wiem, co mnie przekonuje do R-ki
    - niezawodny i celny AF,
    - wykrywanie twarzy i oka fotografując przez wizjer,
    - lepsza matryca,
    - nowy system, który pewnie będzie kiedyś dominował i się rozwijał, a ja dopiero będę budował swoją szklarnię więc może jednak trzeba w ten temat iść
    Minusy:
    - elektroniczny wizjer,
    - słaba bateria,
    - wątpliwości co do wybierania punktów AF przez dotyk
    - wątpliwości co do ergonomii,
    - cena

    Canon 6d mark ii
    Plusy:
    - znana ergonomia podobna do 70d,
    - jeśli jakość zdjęć na poziomie 6d i 5d mark iii to dla mnie jest ona zadowalająca,
    - wizjer optyczny,
    - super wydajna bateria,
    - cena.
    Minusy:
    - rozmieszczenie punktów AF bardzo blisko centrum, konieczne przekadrowywanie
    - mniejsza celność AF

    RP odpada z kilku istotnych dla mnie kwestii.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Fajną sprawą jest też to, że jak patrzysz przez wizjer to możesz przesuwając palcem po ekranie wskazać gdzie ma ostrzyć - taki celownik w wizjerze się pokazuje, to jest naprawę super opcja.
    Działa to szybko i precyzyjnie?
    Ostatnio edytowane przez marek2486 ; 26-06-2019 o 00:31

  9. #19
    Coś już napisał Awatar Kredek23
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    Andrychów
    Wiek
    63
    Posty
    67

    Domyślnie Odp: Canon 70d zmiana na 6d mark ii czy eos r?

    Bangi Obiektyw RF 35 mm f 1.8 mam krótko. Jestem z niego zadowolony. Na moje oko sprawuje się lepiej niż EF 35 f2. Ostrość na 1.8 według mnie b. dobra. Kilka przykładowych zdjęć na: https://www.flickr.com/photos/139581219@N03/

  10. #20
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: Canon 70d zmiana na 6d mark ii czy eos r?

    Cytat Zamieszczone przez Kredek23 Zobacz posta
    Bangi Obiektyw RF 35 mm f 1.8 mam krótko. Jestem z niego zadowolony. Na moje oko sprawuje się lepiej niż EF 35 f2. Ostrość na 1.8 według mnie b. dobra. Kilka przykładowych zdjęć na: https://www.flickr.com/photos/139581219@N03/
    Dziękuję! Właśnie jestem na etapie szukania czegoś pokroju 35 mm do R-ki i zapomniałem, że jest RF 35/1.8.

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •