Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 55

Wątek: Canon 70d zmiana na 6d mark ii czy eos r?

  1. #41
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    19

    Domyślnie Re: Odp: Canon 70d zmiana na 6d mark ii czy eos r?

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    A dlaczego niby nie można??? Przecież jest adapter EF--> RF; skoro mogłem podpisań Tamrony, Sigmy pod mocowania EF do luster, to chyba przez adapter z zestawu R-ki też się da... chyba, że o czymś nie wiem, ale przecież R-ka jest nawet gdzieniegdzie sprzedawana z Sigma-ami.

    Na marginesie: https://www.diyphotography.net/sigma...t-more-lenses/
    Bangi, jakiego Tamrona podpinałeś pod eRkę? Działał bez problemu? 150-600 g2, ma luz na bagnecie spowodowany, trochę większą niż w większości firmowych szkieł dziurką na bolec blokujący. W canonie 6d puki co nie nie stwarza to problemów, ale tu trochę się boje jak to będzie działać z przejściówką. Wiem, że najprawdopodobniej będę musiała zdobyć tap control, żeby aktualizować soft w tym obiektywie. No i mam nadzieję, że odpadnie problem z BF, bo w 6d musiałem wprowadzać korektę.

  2. #42
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 619

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon 70d zmiana na 6d mark ii czy eos r?

    Cytat Zamieszczone przez elduce Zobacz posta
    Bangi, jakiego Tamrona podpinałeś pod eRkę? Działał bez problemu? 150-600 g2, ma luz na bagnecie spowodowany, trochę większą niż w większości firmowych szkieł dziurką na bolec blokujący. W canonie 6d puki co nie nie stwarza to problemów, ale tu trochę się boje jak to będzie działać z przejściówką. Wiem, że najprawdopodobniej będę musiała zdobyć tap control, żeby aktualizować soft w tym obiektywie. No i mam nadzieję, że odpadnie problem z BF, bo w 6d musiałem wprowadzać korektę.
    Nie podpinałem żadnego Tamrona, ani Sigmy, myślałem, że to nie problem skoro po adapterze dostajemy EF na końcu...

  3. #43
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2016
    Posty
    23

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon 70d zmiana na 6d mark ii czy eos r?

    Bangi a jak jest jeśli chodzi o lagi w wizjerze. Czy spotkałeś się z tym, że obraz potrafił się przyciąć podczas pracy.

  4. #44
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 619

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon 70d zmiana na 6d mark ii czy eos r?

    Cytat Zamieszczone przez marek2486 Zobacz posta
    Bangi a jak jest jeśli chodzi o lagi w wizjerze. Czy spotkałeś się z tym, że obraz potrafił się przyciąć podczas pracy.
    Jak robisz serią to jest jakby zamrożony na chwilę, w każdym innym przypadku wszystko działa płynnie i jak należy.
    Tutaj od 1:26 to pokazują https://www.youtube.com/watch?v=7fJXIrTl2Ms

  5. #45
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2016
    Posty
    23

    Domyślnie Odp: Canon 70d zmiana na 6d mark ii czy eos r?

    Cytat Zamieszczone przez Robas Zobacz posta
    Jak wspomnieli koledzy elektroniczny wizjer wymaga przyzwyczajenia, ma wady i zalety ale daje radę.
    Mialeś problem z tym, że obraz w wizjerze potrafił się przyciąć podczas pracy? Jako, że będę sprzętu używał również do ślubów nie chciałbym mieć niespodzianek. Słyszałem, że np. podczas błogosławieństwa jak szybko wchodzi druga osoba w kadr to obraz potrfi się przyciąć na chwilę. Ma ktoś z tym problem w eosie r? Jakie ma minusy wizjer elektroniczny wg. Was, Ciebie?

  6. #46
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    56
    Posty
    18

    Domyślnie Odp: Canon 70d zmiana na 6d mark ii czy eos r?

    Cytat Zamieszczone przez marek2486 Zobacz posta
    Mialeś problem z tym, że obraz w wizjerze potrafił się przyciąć podczas pracy? Jako, że będę sprzętu używał również do ślubów nie chciałbym mieć niespodzianek. Słyszałem, że np. podczas błogosławieństwa jak szybko wchodzi druga osoba w kadr to obraz potrfi się przyciąć na chwilę. Ma ktoś z tym problem w eosie r? Jakie ma minusy wizjer elektroniczny wg. Was, Ciebie?
    Podczas spokojnego fotografowania nie zauważyłem żadnych problemów z wizjerem. Natomiast miałem sytuację, kiedy chciałem szybko sfotografować dynamiczną scenę i wystąpił przypadek, który opisujesz. Po naciśnięciu spustu migawki obraz w wizjerze na ułamek sekundy został zamrożony, był też lekko rozmyty, nieostry. Sprawdziłem zaraz na podglądzie zdjęcie, ale wyszło ok. R-kę mam od niedawna, cały czas jej się uczę, może to ja gdzieś popełniłem błąd. Jednak to było dziwne uczucie, w lustrzance naciskałem ponownie spust, aparat ostrzył i wyzwalał migawkę, a tu jednak chwilkę musiałem poczekać, aż wizjer się odświeży. Jeszcze jedna sytuacja do której muszę się przyzwyczaić. Gdy aparat jest w stanie uśpienia, przykładam oko do wizjera, mija chwilka zanim wizjer wyświetli obraz. Fotografując w pełnym słońcu wolałbym mieć wizjer optyczny. Natomiast w pomieszczeniach czy ciemnych scenach rewelacja. Obraz jest jasny i wyraźny. To tak na szybko kilka moich spostrzeżeń. Jestem amatorem, mam trochę inne priorytety a opisane prze zemnie przypadłości na pewno nie będą mi psuły radości z fotografowania R-ką

  7. #47
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 619

    Domyślnie Odp: Canon 70d zmiana na 6d mark ii czy eos r?

    Zwróćcie uwagę, że "pracę" wizjera można ustawić. Jest też o tym w filmiku, który podlinkowałem.

  8. #48
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2016
    Posty
    23

    Domyślnie Odp: Canon 70d zmiana na 6d mark ii czy eos r?

    Jeszcze jedno pytanie. Jak jest z wydajnością baterii w R-ce przy standardowym użytkowaniu? Ile zdjęć średnio można zróbić w praktyce?

  9. #49
    Bywalec
    Dołączył
    Nov 2007
    Wiek
    33
    Posty
    156

    Domyślnie Odp: Canon 70d zmiana na 6d mark ii czy eos r?

    Cytat Zamieszczone przez marek2486 Zobacz posta
    Jeszcze jedno pytanie. Jak jest z wydajnością baterii w R-ce przy standardowym użytkowaniu? Ile zdjęć średnio można zróbić w praktyce?
    Mi wyszło około 900, przy prawie całodziennym chodzeniu po mieście z aparatem włączonym przez większość czasu (z 16-35 z IS-em) i fotografowaniem przez EVF. Myślę, że to całkiem dobry wynik. Od biedy da się obejść z 2 bateriami. Gorzej jak się człowiek nim bawi (zwłaszcza na początku) wtedy jest jak to się mówi "wir w baku" i bateria schodzi w oczach.
    Ostatnio edytowane przez winiarro ; 08-07-2019 o 18:38
    R5 | Irix 15/2.4 | RF 14-35/4 L IS | RF 35/1.8 IS | RF 50/1.8 | C 85/1.8 | C 135/2 L | RF 70-200/4 L IS | RF 100-500/4.5-7.1 L IS | 430exIII
    https://500px.com/pwiniars/galleries

  10. #50
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 619

    Domyślnie Odp: Canon 70d zmiana na 6d mark ii czy eos r?

    Cytat Zamieszczone przez marek2486 Zobacz posta
    Jeszcze jedno pytanie. Jak jest z wydajnością baterii w R-ce przy standardowym użytkowaniu? Ile zdjęć średnio można zróbić w praktyce?
    Na pokazach ostatnio zrobiłem z 1300, podpięty 100-400 L mk 1. Oczywiście wiele serii oraz cały czas włączony IS, zdjęcia RAW.
    Tak normalnie jak biorę na spacery, to mniej niż na pokazach, ale mniej jak 500 to mi chyba nigdy nie wyszło (jedna bateria przez jakieś 2 tygodnie).
    Stare LP-E6 też działają, mam 2 takie 4-letnie Phottixy i super śmigają jak oryginał. Co ciekawe Newell nie jest tak wydajny i pada szybciej niż oryginał.
    Ostatnio edytowane przez Bangi ; 08-07-2019 o 21:35

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •